Ustawienie sieci między kompami z Windows XP a Windows Vista

Witam po dłuższej przerwie.

Mam problem. Chciałabym ustawić sieć między kompami: jeden jest z Win XP Prof, drugi z Win Vista. Już skończyły mi się pomysły.
W połączeniu, udostępnianiu połączenia między kompami, w których w obydwu był XP - nie było problemu - jeden komp łączył się z netem (neostrada), drugi przez niego. Nie było również problemu z wymianą plików w sieci. A teraz nie mam pojęcia co zrobić, żeby działało. Na Viście neostrada działa bez problemu. Mam problem z udostępnieniem połączenia. Nie ma tu czegoś takiego jak kreator sieci, nie mogę wpisać nazwy sieci. Może coś źle robię. Proszę o jakieś wskazówki, pomoc.
Który komp ma być "głównym" kompem łączącym się z netem - ten z Vistą, czy ten z XP? Jakie wpisać parametry w kartach sieciowych? Też podobnie jak w sieci XP-XP?

Pomóżcie, ewentualnie poproszę o jakieś linki z namiarami na rozwiązanie, wczoraj pół wieczora się nad tym męczyłam i jakoś nie doszłam z tym do ładu. Crying

Pozdrawiam z wietrznego Lublina.
Lia 

 

Odpowiedzi: 2

Generalnie nie powinno byc z tym problemu.

 Kreator sieci w Viście wygląda teraz inaczej i po części rozpoznaje ona połączenia automatycznie, jednak w takim przypadku ustawienia w XP i udostępnienie połączenia powinno być prawidłowe (w tym też nazwa sieci). Wszystkie ustawienia są podobne do tych z XP, z tym, że znajduja się gdzie indziej.

 Osobiście udało mi się połączyć dwa XP`ki w sieć z Vistą (hub),

udostępnić Neostradę bezprzewodowo, dla Visty poprzez XP

podłączyć Vistę i Xp do routera bezprzewodowo (Neostrada)

- to ostatnie rozwiązanie polecam najbardziej

 

wojciech777

wojciech777
Dodano
31.01.2007 15:03:23

Zeknij proszę na to. Choć osobiście uważam, że lepiej abyś z XP udostępniała połączenie.

Edit: Przejrzyj to także -> http://windowshelp.microsoft.com/Windows/en-US/Help/22bbe45a-57ef-4292-a603-29ea1bbd2feb1033.mspx

Zwróć uwagę na hiperłącza na dole stronki Wink

Anathema
Dodano
15.01.2007 10:28:24
Lia
Dodano:
15.01.2007 10:05:04
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1