Usługa zarządzania sieciami bezprzewodowymi w WinXP (svchost)

Witam, chciałbym połączyć się z istniejącą fizycznie siecią bezprzewodową za pomocą domyślnego narzędzia dostępnego w XP. Próbowałem już włączyć usługę svchost poprzez menu usług oraz uruchomieni pliku wykonywalnego... bez skutku. Chodzi mi o to, żeby przy zegarku pojawiła się taka fajna ikonka za pomocą której można wygodnie zarządzać sieciami bezprzewodowymi. Dodatkowe info: mam SP3, komp świeżo po formacie, aktualnie łączę się z netem przez ethernet i nie ma problemów, komputer już kiedyś łączył się z siecią bezprzewodową, a więc karta sieciowa jest sprawna. Dodatkowe info 2: w systemie działa 5 procesów svchost (:-k ) , nazwą użytkownika dla dwóch z nich jest "SYSTEM" , dla kolejnych dwóch "USŁUGA SIECIOWA" i dla jednej "USŁUGA LOKALNA" . Próba zabijania procesów kończy się automatycznym restartem kompa. Dodatkowe info 3: zewnętrzne programy służące temu samemu celowi nie wykrywają żadnej sieci.

Odpowiedzi: 9

:^o ;)
Veers
Dodano
01.06.2010 23:30:16
No właśnie - okazało się, że zostałem zdezinformowany... Mimo zapewnień, że komp ma kartę sieciową wifi okazało się że jednak jej nie ma ^^" . Sorry za zamieszanie, tak oczywiste rozwiązanie nie przyszło mi do głowy.
mafiagustawa
Dodano
01.06.2010 21:16:51
No to nadszedł w końcu ten moment, w którym kurtyna opadanie i dowiemy się coś o sprzęcie ....
Veers
Dodano
01.06.2010 19:47:27
Zainstalowałem same sterowniki, bez żadnego dodatkowego software'u. Wcześniej na tym kompie był jednak zainstalowany taki jakiś dodatkowy program - nie działało nawet jeśli zaznaczyłem w nim opcję "użyj domyślnego narzędzia Windows zamiast " .
mafiagustawa
Dodano
01.06.2010 19:28:06
To zobacz inaczej: zainstaluj oprogramowanie od karty Wi-Fi, i sprawdź czy tam przez przypadek nie ma opcji "Używaj konfiguratora Windows" (czy jakoś tak)
Veers
Dodano
01.06.2010 19:24:10
Ja myślałem, że usługa konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej jest właśnie częścią svchost. Tak czy inaczej - jest ona włączona, próbowałem ją również uruchamiać ponownie - bezskutecznie.
mafiagustawa
Dodano
01.06.2010 18:59:37
Tak mnie jeszcze tknęło : skoro nie masz tam "Połączeń bezprzewodowych", i masz zainstalowane sterowniki - to pewnie oznacza brak programu do obsługi karty Wi-Fi (nie instalowałeś go ?) Jeśli tak - to rzeczywiście dobrze ci świtało z usługami (i poniekąd svchostem) - tyle że chodzi o uruchomienie usługi konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej.
Veers
Dodano
01.06.2010 18:57:03
W "połączeniach sieciowych" mam tylko "Połączenie lokalne" w sekcji "Sieć LAN lub szybki internet" . Jak zatem stworzyć z tego poziomu połączenie z siecią bezprzewodową? Domyślam się że *jakimś* kreatorem, najbardziej oczywistym jest "kreator sieci bezprzewodowej" , ale on chyba służy (jak sama nazwa wskazuje) do stworzenia tej sieci, a nie do podłączenia się do istniejącej. Mógłbym prosić o instrukcje? Daawno już nie miałem bliskiego kontaktu z XP, nie pamiętam jak to się robiło. Wydawało mi się, że poprzez włączenie odpowiedniej usługi (właśnie svchosta, czy może jego części) , ale sądząc po Twoim poście, myliłem się ;) Ach, a co do sterowników - są oczywiście zainstalowane, najnowsze.
mafiagustawa
Dodano
01.06.2010 18:31:35
Czytam, czytam - i nic nie rozumiem... co ty piszesz? Po co chcesz włączać / wyłączać svchosta ?? Przecież to usługa krytyczna dla działania innych usług - więc nie rozumiem czemu się dziwisz że po jej "ubiciu" komputer się restartuje .... Jeśli masz po instalowane sterowniki - to sieci bezprzewodowe powinny znajdować się w "Połączeniach sieciowych" - i tam powinny być też konfigurowane (we właściwościach połączeń bezprzewodowych można zresztą włączyć tą "fajną" ikonkę).
Veers
Dodano
01.06.2010 18:23:25
mafiagustawa
Dodano:
01.06.2010 17:17:31
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1