USB 2.0 high speed cardbus

Witam, mam problem z PCMCIa . Mój laptop to TOSHIHA Satelite L30 i oczywiście windows xp +sp2. Ponieważ jedno z dwu wejść usb odmówiło posłuszeństwa zakupiłem kartę 4 x usb na pcmcia (chipset VIA), którą otrzymałem razem z płytką instalacyjną. Niestety, przy próbie zamontowania karty laptop się zawiesza a po wyciągnięciu karty za slotu wyłącza się. Inne karty (LAN) działają bez zarzutu, również ta feralna karta na innym laptopie działa. Proszę o pomoc bo sam nie potrafię rozwiązać tego problemu

Odpowiedzi: 1

Urządzenia USB mają to do siebie że najpierw instalujesz sterowniki, a później je podłączasz. Szczerze mówiąc to nawet jeśli robisz to w odwrotnej kolejności to system nie powinien reagować zwiechą, tylko zaproponować instalację sterowników. Popróbuj ze sterownikami od USB2.0. Wydaje mi się że problem leży w oprogramowaniu chociaż...skoro wspomniałeś, że jeden port poleciał to jest opcja że na drugi też częściowo coś padło. Ale nie przesądzając sprawy pstaraj się zaktualizować sterownik od USB. Jak się okaże że jest najnowszy spróbuj go odinstalować i sprawdzić na sterowniku Microsoftu.
Razorek
Dodano
27.10.2008 22:34:54
choff
Dodano:
27.10.2008 15:19:48
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1