Uprawnienia użytkownika

Witam, posiadam system Windows XP Professional. Mam ustawionych 2 użytkowników: admin oraz user. Admin ma pełne uprawnienia a user jest to konto z ograniczeniami. Do konta user będą logować się dzieci więc muszę się postarać aby kreatywni nie pozmieniali mi wszytkiego w 5 minut. Zablokowałem już możliwość modyfikacji na dysku C (oprócz Pulpitu). Tak samo zablokowałem możliwość modyfikacji na dysku D (oprócz Dokumentów usera, któe są na dysku D). Pozostało mi: 1) zablokować dostęp do niektórych zainstalowanych programów 2) instalowania nowych programów 3) ukrycie większości (ale nie wszystkich) opcji z Panelu Sterowania - chciałbym zostawić możliwość np. wyboru ustawień myszki (prędkość, prawo i lewo ręczny, ...). Problem polega na tym, że gdy szukałem rozwiązania w internecie to wszędzie piszą o gpedit.msc albo o modyfikacji rejestru. gpedit.msc mogę uruchomić tylko zalogowany jako admin i wtedy zmieniają mi się ustawienia na koncie admina. Jak zaloguję się jako user to podczas uruchomienia gpedit.msc wyświetla mi się okienko "Błąd zasad grupy" z komunikatem "Nie masz uprawnień do wykonania tej operacji". Próbowałem już na koncie admina właściwości pliku gpedit.msc i dodałem userowi do pełnych uprawnień uruchamiania modyfikacji usiwania itp tego pliku ale dalej jest to samo. Tak samo jak zaloguję się na konto usera i chcę dodać klucz do rejestru to wyświetla się okienko "Błąd przy tworzeniu wartości" z komunikatem "Nie można utworzyć wartości: błąd przy zapisywaniu w rejestrze.". Jak spod konta administratora manipulować widocznością Panelu sterowania innego użytkownika? To samo z programami: jak blokować innemu użytkownikowi możliwość instalowania i uruchamiania niektórych programów?

Odpowiedzi: 1

[quote=rzezbi1] Jak spod konta administratora manipulować widocznością Panelu sterowania innego użytkownika?[/quote]W trybie awaryjnym, na wbudowanym przez system koncie admina.
XanTyp
Dodano
22.07.2012 17:00:21
rzezbi1
Dodano:
22.07.2012 14:56:49
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1