Unia Europejska !!

Mam nadzieje źe frekfencja na tym forum przekroczy 50 % :mrgreen:

Odpowiedzi: 20

I nawzajem Xior i nawzajem.
theboss78
Dodano
29.05.2003 19:03:27
wiesz co ci powiem nie chce mi sie z tobą gadać
wpisz w wyszukiwarce hasło praca w unii i zobacz co ci wyjdzie a jak to dla ciebie zbyt skomplikowane poczytaj prasę w kaźdej coś znajdziesz na ten temat
Xior
Dodano
29.05.2003 01:13:09
Ty Onetowi wierzysz?Jak tak to nie mamy o czym rozmawiac.
theboss78
Dodano
28.05.2003 23:44:47
Ty Onetowi wierzysz?Jak tak to nie mamy o czym rozmawiac.
theboss78
Dodano
28.05.2003 23:44:47
polityka wewnetrzna to prywatna sprawa kaźdego członka unii tu masz link do artykuł na onecie na temat pracy
http://europa.onet.pl/1,1322,1114141,artykul.html
Xior
Dodano
28.05.2003 23:29:05
To Tobie sie pomylilo ja nie pisalbym tego czego by nie byl pewien.Obowiazuje to w "calej" Uni.Nie da sie podzielic Uni na kilka czesci.Kraje ktore sa w Uni nie moga podjac zadnej decyzji czy politycznej czy spolecznej do popiero cala Unia musi sie zgodzic.
theboss78
Dodano
28.05.2003 23:19:23
To Tobie sie pomylilo ja nie pisalbym tego czego by nie byl pewien.Obowiazuje to w "calej" Uni.Nie da sie podzielic Uni na kilka czesci.Kraje ktore sa w Uni nie moga podjac zadnej decyzji czy politycznej czy spolecznej do popiero cala Unia musi sie zgodzic.
theboss78
Dodano
28.05.2003 23:19:23
theboss78:
A to dlatego, ze Niemcy juz tacy sa, sa mocni w innych dziedzinach np.piwo a Polacy nie beda miec pracy w UE poniewarz po pierwsze :UE "Nas" nie chce (tak powiedzieli panowie w Brukseli cytuje:"Unia nie chce po wstapieniu Polski naplywu Polakow w sprawie pracy" cos w tym stylu.
Po drugie:nawet jak wejdziemy do UE to nie bedziemy mogli wyjechac.Dopiero po 7 latach czlonkowstwa mozemy szukac pracy w UE.Natomiast do Nas bedzie naplyw z zachodu bezrobotnych w skutek czego Polacy straca prace a na ich stanowiska zostana posadzeni goscie z zachodu.

coś ci sie pomyliło niechcą nas niemcy i francuzi
i to unich obowiązuje te 7 lat
a juź dziś mógłbyś szukać pracy w szwecji angli hiszpani tylko miejscowych pracodawców przeraźa procedura jaką muszą podjąć aby nas zatrudnić legalnie po wejściu do unii ta bariera zniknie a pozatym nikt z zachodu nie przyjedzie do nas tyrać za takie grosze chyba źe na kontrakty menadzerskie
ale to juź inna para kaloszy a dobry polski fachowiec bez problemu znajdzie pracę w całej UE
a pozatym jesli nie unia to co wyobraźacie sobie polska jako jedyna nie w unii a wokoło kraje unijne na to sobie moźe pozwolić szwajcaria z jej kasą anie my z naszymi groszami i wiecznie rzucającymi sie do gardeł ludzmi ale przecieź polak zawsze modrzejszy od reszty tylko źeby nie było tak jak pisał kochanowski źe madry polak po szkodzie ale prawda i stego nas zbodzie nową przypowieś polak sobie kupi źe i po szkodzie głupi 8)
Xior
Dodano
28.05.2003 22:43:48
Ja na nie oddałem głos. Myślę jak przedmówca: mamy bezrobocie ~18 %, a sami przez 7 lat musimy znosić jego wzrost, aby potem pojechać do jakiś shwabóf (bez obrazy :wink: ) po to aby porobić u nich za 400–500 euro miesięcznie na targu jajecznym :)
Lezio111
Dodano
28.05.2003 22:28:53
A to dlatego, ze Niemcy juz tacy sa, sa mocni w innych dziedzinach np.piwo a Polacy nie beda miec pracy w UE poniewarz po pierwsze :UE "Nas" nie chce (tak powiedzieli panowie w Brukseli cytuje:"Unia nie chce po wstapieniu Polski naplywu Polakow w sprawie pracy" cos w tym stylu.
Po drugie:nawet jak wejdziemy do UE to nie bedziemy mogli wyjechac.Dopiero po 7 latach czlonkowstwa mozemy szukac pracy w UE.Natomiast do Nas bedzie naplyw z zachodu bezrobotnych w skutek czego Polacy straca prace a na ich stanowiska zostana posadzeni goscie z zachodu.
theboss78
Dodano
28.05.2003 18:18:09
Thomas0:
A w Niemczech wzrasta bezrobocie, nie liczcie źe wezmą Polaków do pracy, skoro dla rodaków jej nie będzi. Unia zdecydowanine NIE


Dokładnie to samo mówi Liga Polskich rodzin. Jest tylko taki mały fakt, źe w Niemczech mimo rosnącego bezrobocia nadal brakuje specjalistów (np informatyków)
Anonymous
Dodano
28.05.2003 18:02:50
theboss78:
Te ziom to jak w UE jest tak pieknie to czemu np. Francuzi strajkuja?
A w Niemczech wzrasta bezrobocie, nie liczcie źe wezmą Polaków do pracy, skoro dla rodaków jej nie będzi. Unia zdecydowanine NIE
Thomas
Dodano
28.05.2003 12:04:31
TAK, NIE, albo nie TAK eee NIE eee ide na piwo.
kozakz
Dodano
26.05.2003 23:36:46
Xior:
zastanawiam sie tylko czy te nasze oszołomy sobie poradzą a cieszy mnie tylko to źe bardzo duźo z nich wyjedzie do Brukseli...


Ciekawe spostrzezenie Xior :D
Swoja droga pewnie wiele osob w wielu juz panstwach twierdzilo tak samo. Pomyslcie ilu w Brukseli oszolomow teraz byc musi.... :lol:
Gagman
Dodano
26.05.2003 00:35:20
zastanawiam sie tylko czy te nasze oszołomy sobie poradzą a cieszy mnie tylko to źe bardzo duźo z nich wyjedzie do Brukseli a na ich miejsce moźe w końcu przyjdą ludzie którym na sercu nie będzie leźało
tylko koryto i stołek a jak będzie czas pokaźe :)
Xior
Dodano
26.05.2003 00:21:28
Lezio111, ale głos oddałeś jeden? :)
Gagman
Dodano
26.05.2003 00:13:06
–––––– Tak, jetem uuropejczykiem = from Maciora
| | | (Kwaśniewski) :mrgreen:
| | |
|____|

A tak na serio, to ta unia ni się trochę nie podoba (słyszałem od znajomych z niemiec,źe tam tak w tej uni nie jest o wiele lepiej niź w polskie za komuny (moźe nie ma tego stanu wojennego i takiej biedy państwowej)). A do uni NIE CHCĘ WCHODZIĆ NA NASHYCH WARUNKACH (te które teraz mamy). Co innego jak mamy parę tysięcy zł miesięcznie kasy na łepka pracującego, bd. stan gospodarki i państwa, to wtedy bym się bardzoej zastanowił. IMHO UE = NIE :)
Lezio111
Dodano
25.05.2003 23:33:09
–––––– Tak, jetem uuropejczykiem = from Maciora
| | | (Kwaśniewski) :mrgreen:
| | |
|____|

A tak na serio, to ta unia ni się trochę nie podoba (słyszałem od znajomych z niemiec,źe tam tak w tej uni nie jest o wiele lepiej niź w polskie za komuny (moźe nie ma tego stanu wojennego i takiej biedy państwowej)). A do uni NIE CHCĘ WCHODZIĆ NA NASHYCH WARUNKACH (te które teraz mamy). Co innego jak mamy parę tysięcy zł miesięcznie kasy na łepka pracującego, bd. stan gospodarki i państwa, to wtedy bym się bardzoej zastanowił. IMHO UE = NIE :)
Lezio111
Dodano
25.05.2003 23:31:52
Xior:
DENERWUJE MNIE TYLKO TO HASŁO TAK "JA JESTEM EUROPEJCZYKIEM" A KIM JESTEM DO Q–RWY NĘDZY TERAZ AZJATOM CZY INNĄ NACJĄ :)


mnie tez to drazni. jakis polglowek wymyslil ten slogan :twisted:
The_judge
Dodano
25.05.2003 22:47:36
> Warszawa, 13.12.2005 r.
>
> Kochana
> Mamusiu
>
> W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zł za
> kg, benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostkę, chleb
> po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosów po 12 zł. Jeśli chodzi
> o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina. Najpierw
> postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i
> powiedział, źe teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Moźe to
> i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego
> (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie). Za to w
> przytułku mamy kolorową telewizję i fajne filmy. Pracy na razie nie
> ma, ale mówią, źe będzie. Jak doźyję, to za 6 lat będę mógł
> pracować w Niemczech albo Austrii. W mieście budują nowy urząd.
> Unia dała trochę grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w
> przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co
> prawda inźynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak się
> cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech
> sobie chłop zarobi, bo jego firma juź nie wytrzymuje tego
> zwiększonego VAT–u w budownictwie. Chciał wysłać syna na studia do
> Francji, ale nie miał na to pieniędzy. Córka jednego z ministrów
> miała więcej szczęścia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia
> jest całkiem zdolny, więc zdawał na naszą politechnikę. Byłby się
> dostał, gdyby nie konkurencja młodzieźy z innych krajów unijnych.
> W końcu tam uczelnie teź są przepełnione. Na razie jest na darmowym
> staźu w hipermarkecie. Ostatnio w mieście pojawiło się mnóstwo
> byłych rolników. Mówią coś o nierównej konkurencji, niskich
> dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi,
> przecieź mieli najwięcej zyskać na integracji. Do domu naprzeciwko
> wprowadziło się młode małźeństwo – Tomek i Jacek. To bardzo
> wraźliwi ludzie, nawet starają się o adopcję. Pani kurator jest
> bardzo tolerancyjna i świeźo po aborcji, więc mają duźe szanse.
> Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, bo tu szaleje
> eutanazja, zwłaszcza, źe ubezpieczalnia juź o Mamusię pytała.
> To tyle, bo idę po zasiłek. Będę go pobierał jeszcze dwa miesiące.
> Całuję mocno,
> Zdzisiek
>
> P.S. Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki, ale takiej ze zwykłego
> prosiaka, bo te nasze świecą po nocach.
>
> P.P.S. Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Moźe za
> kilkanaście lat do mnie wróci. Wtedy Polski juź pewnie nie będzie,
> ale w końcu będę obywatelem nowego euroregionu...
>
> ***tak na rozluznienie przedreferendalne :))
Dawid!!
Dodano
25.05.2003 22:38:26
Dawid!!
Dodano:
20.05.2003 19:19:55
Komentarzy:
20
Strona 4 / 6