Ukrywanie "obrazków" przy logowaniu

Witam. W jaki sposób ukryć niektórych użytkowników widocznych w oknie logowania? W XP-ku wystarczyło w secpol.msc dodać wybranego użytkownika do opcji "Odmowa logowania lokalnego". W Viście (Business 32bit) ta opcja nic nie daje - użytkownik nadal jest widoczny przy logowaniu, a dopiero po próbie wejścia na jego konto pokazuje się napis "Brak uprawnień". Niestety, mnie takie coś nie zadowala. Chciałbym, aby wybrani przeze mnie użytkownicy nie byli wcale widoczni podczas logowania.

Odpowiedzi: 6

Bardzo prosto i nie trzeba do tego grzebać w rejestrze. Wystarczy uruchomić edytor założeń systemowych gpedit.msc i wyłączyć zasadę "Logowanie interakcyjne: nie wymagaj naciśnięcia klawiszy CTRL+ALT+DEL". Jeżeli do pary włączysz kolejną opcję "Logowanie interakcyjne: nie wyświetlaj nazwy ostatniego użytkownika", to otrzymasz ekran logowania znany z Windows 2000. lub W Viście - defaultowo działanie "trzech króli" jest nie osiągalne podczas logowania - tj. wyświetlenia tradycyjnego okienka. Włączenie konta administratora: w wierszu poleceń wykonaj polecenie net user administrator /active:yes. lub okienko uruchom wpisz compmgmt.msc / Uzytkownicy / administrator/ PPM/ odfajkuj konto jest wylaczone Można teraz dodać, coś na wzór do okna tradycyjnego lecz z innym wyglądem HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Syste­­m dodaj lub zmień wartość dword "DontDisplayLastUserName"= zmień z "0" na "1" Wyloguj lub %SystemRoot%\system32\secpol.msc /s / Zasady lokalne / Opcje zabezpieczeń/ Logowanie interakcyjnye / włącz "Nie wyświetlaj nazwy ostatniego użytkownika". Teraz wyloguj, a zobaczysz okienko do wpisania user i pass
Piotr P.
Dodano
21.07.2008 21:02:30
Bobi - moje boje z Vistą trwają raptem koło 4 godzin* stąd i nie bardzo wiem co i jak w niej, a w w2k8, z którym miałem do czynienia dłużej, nie wpadałem na takie pomysły . - To wyjaśnienai cześć pierwsza. Druga zaś brzmi prosto - gdy starałem sie dysgooglię przewalczyć to to co znalazłem kończyło się na , znanym mi skąd inąd rozwiązaniu dla XP oraz pytaniach "a jak to zrobić w Viście?" - dlatego mocno wątpiłem w skoteczność takiego rozwiązania - nie wpadłem na to, że ci, którzy o Vistę się na stronach, do których dotarłem, dopytywali nie poszli w kierunku sprawdzenia. Skoro jednak sugeryujesz, żen dopisek + ew. zamiana "1" na "0" działa to tym lepiej. * Ale z dnia na dzień ten "uptime" rośnie.
Rebe
Dodano
27.06.2008 16:02:52
Nie rozumiem Twojego asekuranctwa Rebe. Szanse są zawsze, a tym przypadku to procenty się nawet do setki zbliżają. (:
Bobi
Dodano
27.06.2008 15:37:29
Przepraszam, kowi - zaćmę miałem. Będę strzelał i to zupełnie na slepo, bo nie próbowałem ( nie chce mi sie, za sprawą przyjętego przeze mnie rozwiązania technicznego, przeładowywać na Vistę, by to sprawdzić ) - a gdyby do rejestru dodać klucz taki jak w XP ? Pewnie szansa jest w okolicach zera, ale ...
Rebe
Dodano
27.06.2008 12:12:38
To spowoduje wyłączenie konta, a mi nie chodzi o takie rozwiązanie. Konto ma być aktywne, ale nie ma być widoczne przy logowaniu.
kowi
Dodano
27.06.2008 08:49:37
Sprwadź to: cmd - uruchom jako administrator i potem: net user nazwa konta /active:no
Rebe
Dodano
27.06.2008 08:42:08
kowi
Dodano:
26.06.2008 19:59:42
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1