Ujemny punkt dla NortonaAV

Przy okazji łapania robala "Sobig.S " przeskanowałem WinaXP dwoma skanerami on–line – Mks–virm i słowackim Avastem. Znalazłem groźnego trojana Toolber.C i kilka dialerów. Ciekawe źe cały czas mam włączonego NortonaAV, pobieram regularnie aktualizacje, oraz co kilka dni skanuję system programami Ad–aware Proffesional i Spybot–Search&Destroy, mam włączone dość wysokie stopnie zabezpieczeń na przeglądarce, uźywam XP–AntiSpy, cały czas pracuje Zone Alarm wersja Proffesional.
Sprawdzałem w bazie Symanteca – nie mają trojana Toolber.C w bazie!!
Górą Słowianie !!! Słowackie i polskie antywiry okazują się czasem lepsze od renomowanych zachodnich programów !! Jutro przeskanuję ruskim, zobaczymy co znajdzie...

Odpowiedzi: 10

OKI.Gratuluję,bo pomoc w sprawach infekcyjnych jest jedną z najtrudniejszych czynności.

Pozdrawiam i zapraszam do stałej współpracy tu w tym dziale :!:
tire
Dodano
25.08.2003 19:52:58
nie kupuj sophosa, rzeczywiście jest raczej dla firm :),zostań przy avaście, ale w większości przypadków na ich stronie oraz na symanteca znajduję co potrzeba z instrukcją do usuwania– praktycznie krok po kroku, wpis w rejetrze po wpisie itd.–a to chyba najwaźniejsze :) nie chwaląc się korzystając z tych stron pomogłem kilku osobom (tada , fanfary proszę!! :):) )
chociaź tego toolbera nie mieli ano sophos anoi symantec
wirus
Dodano
25.08.2003 19:47:24
Jest to szpiegowski wirus o cechach trojana.
Po wyleczeniu infekcji naleźy natychmiast zmienić hasła dostępu do systemu,kont,kart kredytowych,adresów,i innych.[od SupervisorSymantecPoland]
Chyba kupię tego Sophosa,choć jest to av chyba dla firm :?:

:D
tire
Dodano
25.08.2003 19:34:35
:)
poszedłem po najmniejszej linii oporu i wrzuciłem hasło w google:)
angielski znam raczej po łebkach, więc daję
linki z opisem:

http://www.sophos.com/virusinfo/analyses/w32weird10240.html

http://www.windowsitsecurity.com/Panda/Index.cfm?FuseAction=Virus&virusID=237

http://www.mks.com.pl/baza.html?show=description&id=700 (tu nawet po polsku, w końcu to mks)

mam nadzieję, źe to jest to :):):):):) bo mogłem coś pomylić
wirus
Dodano
25.08.2003 19:26:32
Z Avast jeszcze nie dali znaku.Ale pepiki dają odp.za 1,2 dni.I piją browar :D
Dałem teź pytanie do kolegów z TechTeam BitDefender Romania.
Zaprzyjaźniony Supervisor Symantec Poland przygotowuje mi juź odpowiedź.

A czego ty się dowiedziałeś :?:
tire
Dodano
25.08.2003 19:03:56
tire– jeśli ci odpowiedzą daj znać, znalazłem co nieco na necie o tym KUANG2 (aka W32/Weird–10240, dzięki ci sophos :) )ale jestem ciekaw, co napiszą i przede wszystkim jak szybko zareagują (czy szybciej niź mks) :):)
wirus
Dodano
25.08.2003 18:50:17
No i nomen omen,przyszła i kryska na mnie :!:
PC zaczął mi mulić i zawieszć.
Przezornie wywaliłem Norton Antivirus 2003 :!: ,a jakźe,i zainstalowałem mój ulubiony Avast!4 HE.
I co się okazało,z pozycji skaningu boot–skan Avast znalazł 2 wiry pn.Win32.Kuang2.
Po delete vir, wszystko wróciło do normy.
Teraz piszę e–mail do AvastTech Team o wyjśnienie,cóź to za świństwo.
tire
Dodano
25.08.2003 17:11:00
Przemysław:
Przy okazji łapania robala "Sobig.S " przeskanowałem WinaXP dwoma skanerami on–line – Mks–virm i słowackim Avastem. Górą Słowianie !!! Słowackie i polskie antywiry okazują się czasem lepsze od renomowanych zachodnich programów !! Jutro przeskanuję ruskim, zobaczymy co znajdzie...


Avast,o ile wiem,nie posiada skanera on–line. :!:
Natomiast potwierdzam, na zainfekowany komputer,postwiony MkS_vir 2003 wykryje wszystkie wiry.Inne av nie,bądź wirus/trojan je wyłączy.Zdarza się to niestety NAV i AntiVirenKit 11/12.
Tylko,źe NAV kosztuje 2x wiecej od AVK 11/12
Smutne....... :?
tire
Dodano
23.08.2003 17:25:16
A ja mam dwa antyvirusy:
Nav na Win Xp
McAfee na win 98
I się uzupełniają. :wink:
damipl
Dodano
23.08.2003 12:47:06
Ale tylko czasem.
Nie mówie, źe NORTON AV jest górą, ale jeden antywirus wykryje ci jedno, a drugi drugie, nie kaźdy jest idealny.

Ja tam uźywam McAfee
Tomekk
Dodano
23.08.2003 12:44:57
Przemysław
Dodano:
23.08.2003 05:16:39
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1