Udostępnianie plików w sieci domenowej

Wszystkie komputery z WinXP logują się do domeny na to samo konto i hasło. W otoczeniu sieciowym widzę także wszystkie uruchomione komputery lokalne. Gdy natomiast próbuję dostać się do któregoś z ich zasobów, system prosi mnie o podanie loginu i hasła. Po wpisaniu danych, poprzez które logują się do domeny wszystkie komputery, system dalej mnie tam nie wpuszcza. Czy po logowaniu domenowym w otoczeniu sieciowym używane jest wtedy inne hasło i login?

Odpowiedzi: 3

Właśnie o to pytałeś: [quote]Czy po logowaniu domenowym w otoczeniu sieciowym używane jest wtedy inne hasło i login?[/quote] Po logowaniu w domenie - masz dostęp do zasobów kontrolowanych przez domenę.
Veers
Dodano
17.10.2010 22:15:07
[quote=Atrek]... Czy po logowaniu domenowym w otoczeniu sieciowym używane jest wtedy inne hasło i login? [/quote] Najpierw wypadałoby odrobić "pracę domową" w zakresie: grupy uprawnień użytkowników lokalnych i domeny. Już samo logowanie się różnych komputerów do domeny tym samym kontem i hasłem zdaje się być nieporozumieniem....
Veers
Dodano
12.10.2010 01:57:14
  • Atrek 17.10.2010 21:28:41

    [quote=Veers] Najpierw wypadałoby odrobić "pracę domową" w zakresie: grupy uprawnień użytkowników lokalnych i domeny. [/quote] Owszem, ale nie o to pytałem. Dodam tylko, że nie mam wpływu na to, w jaki sposób sieć jest skonfigurowana.

Nie widzę związku treści postu z Vistą. Przenoszę.
XanTyp
Dodano
12.10.2010 00:41:24
Atrek
Dodano:
11.10.2010 14:31:55
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1