Udostepnianie na Hasło ...

Czy ktos wie jak udostepnic dyski na haslo ? ? ? Prosze o pomoc ... Knopek18@go2.pl !

Odpowiedzi: 9

"narzędzia administracyjne"– "zarządzanie komputerem"–"uźytkownicy"–odznaczamy –konto GOŚĆ– ma być włączone, wszystkie foldery które chcemy udostępnic muszą mieć prawa dostępu gościa–"jakis folder"–"udostępnienie"–"uprawnienia"–prawa dostępu muszą być dla wszystkich lub dla gościa jeśli niema takich uprawnien to dodajemy –"wszyscy", potem zakładka "zabezpieczenia', tam tez muszą byc uaktywnione prawa dostępu dla wszystkich jak nie ma to dodac, "mój komputer"–"narzędzia"–"opcje folderów"–"widok"–na liście z opcjami odznaczyć proste udostępnianie, muszą byc zainstalowane wymagane protokuły: "klient sieci, tcpip, udostępnianie plików", wyłączyć firewalla, jeśli to wszystko nie skótkuje "panel sterowania"–"narzedzia administracyjne"–"ustawienia zabezpieczeń lokalnych"–"zasady lokalne"–"przypisywanie praw uzytkownikom"–z prawej strony okna szukamy – "odmowa dostępu dla tego komputera z sieci"–– klikamy dwukrotnie na to pole i wyswietli sie nam lista uźytkowników jesli jest tam "gość" to go usuwamy i po sprawie..........Smutny......
Anonymous
Dodano
01.06.2002 04:49:57
Ps. W razie problemów dajcie znać to postaram się wytłumaczyć jeszcze prościej...jak się da...
Anonymous
Dodano
17.01.2002 22:30:54
Tłumaczę jak udostępnić na hasło...
1). Otwieramy Mój Komputer
2). Na górze w menu otwieramy NARZĘDZIA > OPCJE FOLDERÓW > przechodzimy do zakładki WIDOK i tam zahaczamy URZYJ PROSTEGO UDOSTĘPNIANIA PLIKÓW
3). Następnie otwieramy PANEL STEROWANIA > NARZĘDZIA ADMINISTRACYJNE >ZARZĄDZANIE KOMPUTEREM
4). W lewym oknie klikamy na URZYTKOWNICY I GRÓPY LOKALNE > przechodzimy do URZYTKOWNICY
5). W prawym oknie ukazali się uźytkownicy komputera między innymi jest GOŚĆ
6). Klikamy na GOŚĆ prawym przyciskiem myszy i wybieramy USTAWIENIA HASŁA, ustawiamy hasło i gotowe...
Nie koniecznie ale moźna ustawić wybranego uźytkownika który będzie się logował na twój komputer (Tylko on) a robi się to w następujący sposób...
1). Klikamy na GOŚĆ prawym przyciskiem myszy i wybieramy WŁAŚCIWOŚCI> W PEŁNA NAZWA wpisujemy uźytkownika (np. domene) któremu dajemy uprawnienia do korzystania z twojego komputera i resztę ustawiamy według własnego gustu...
To problem mamy z głowy...na razie...
Anonymous
Dodano
17.01.2002 22:28:17
Przeprosiny dla knopka. Czytyło się to do Jasia.
Anonymous
Dodano
14.01.2002 00:33:00
Jak zdołałem ustalić to w menu Narzędzia musimy odchaczyć proste udostępnianie folderów, a w tedy moźemy udostęniać odpowiednim grupom i na hasło. Jeszcze nie przetestowałem tego dokładnie. Wkrótce napisze co jest, o co chodzi? A dla Knopka podziękowania i pozdrowienia za wyczerpującą odpowiedź odzwierciedlającą wiedze na temat XP. Pozdrowienia !!!.
Anonymous
Dodano
14.01.2002 00:30:18
Teź chciałbym wiedzieć jak udostępniać foldery lub dyski w lokalnej sieci pod HASŁO.
Moźe znajdzie się ktoś powaźniejszy i udzieli precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie.
Anonymous
Dodano
06.01.2002 13:23:09
no qrwa nikt nie wie ... jezu co za ludzie !
Anonymous
Dodano
06.01.2002 13:12:11
Udostępniać w Windowsie XP zasoby to ja umiem, ale jak udostępnić dany katalog tak aby otwierać go mogły osoby z sieci lokalnej znające hasło. W pomocy technicznej niestety nie zdołałem się tego dowiedzieć. Wyczytałem, źe tworzy się jakieś grupy uprawnionych osób podobnie jak w systemie Unix, ale nie udało mi się tego zrobić. Jeszcze raz proszę o bardziej sprecyzowaną odpowiedz. Z góry dziękuję.
Anonymous
Dodano
04.01.2002 18:16:15
WSZYSTKO W TEJ KWESTJI ZOSTAŁO POWIEDZINE CZYLI KLAWISZ PRAY MYSZKI NA FOLDERZE I UDOSTĘPNIANIE A JAK NIE DZIAŁA TO ZOBACZ WŁAŚCIWOŚCI I UDOSTĘPNIANIE I WYBIERZ LOKALNE NIE PRZEZ INTER....
Anonymous
Dodano
04.01.2002 13:15:59
Anonymous
Dodano:
27.12.2001 21:06:07
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1