udostępnianie katalogów przez użytkownika zaawansowanego

Witajcie Jestem nowy na forum. Napisałem omyłko posta w dziale Windows Vista, za dublowanie przepraszam. Mam pytanie odnośnie praw użytkownika zaawansowanego. W jaki sposób nadać uprawnienia użytkownikowi zaawansowanemu aby mógł sobie sam decydować i udostępniać katalog / katalogi?? Bardzo prosze o pomoc Pozdrawiam Robson

Odpowiedzi: 3

Jak sie okazuje problem raczej nie rozwiązany. Użytkownicy do udostępnionego katalogu przez użytkwnika zaawansowanego nie mogą się dostać - wychodzi komunikat "Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z adminisratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia". Sprawdzałem uprawnienia i użytkownicy zaawansowani mają pełne. Co poradzicie?
Robsonek
Dodano
15.06.2011 13:55:19
No dobrze.. rozpracowałem problem.. i dla tych którzy będą kiedyś taki mieli informuję co należy zrobić. Poprzez konto Administratora należy wyłączyć [b]Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)[/b] aby to wykonać należy mój komputer - Narzędzia - opcje folderów - widok - i tutaj należy znaleźć i odznaczyć "Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)" - po restarcie i zalogowaniu się jako użytkownik zaawansowany - udostępnienie działa. Pozdrawiam Robson P.S. Proszę o anulowanie mi minusowych punktów. Dzięki
Robsonek
Dodano
09.06.2011 14:27:31
Nadmiarowy post usunięty. Co do problemu - to nie wydaje mi się żeby takie ustawienie było możliwe na poziomie uprawnień. Można oczywiście kombinować z udostępnianiem uprawnień do polecenia net share w linii komend - ale wówczas równie dobrze można dać użytkownikowi uprawnienia admina....
Veers
Dodano
08.06.2011 20:56:27
  • XanTyp 15.06.2011 15:52:30

    [b]Veers [/b]już ci napisał, jak można to zrobić.[quote=Veers] równie dobrze można dać użytkownikowi uprawnienia admina....[/quote]

Robsonek
Dodano:
08.06.2011 16:43:07
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1