Udostepnianie internetu przez serwer-pulpit zdalny

Witam Moze moj przypadek byl opisany to prosilbym o podanie linkow jak to rozwiazac, a chodzi o: w malej firmie chce postawic kompa ktory bedzie robil za serwer, dostawca internetu droga radiowa ma kabel zakonczony rj45 wiec wiem ze napewno zeby puscic wszystko przez serwer musze dokupic jeszcze jedna karte sieciowa, pod 1 karte sieciowa podlaczam dostawce internetu a pod 2 karte podlaczam kabel ktory idze do swicha i do ktorego podpiete sa inne kompy, jak ustawic IP i maski + dodatkowe ustawienia uruchamiajace udostepnieniajace internet na pozostale kompy, robie tak dlatego ze potrzebuje aby serwer mial mozliwosc zdlanego dostepu moze ktos mnie poporowadzic krok po kroku?? komputer serwer jest z zainstlaowanym system windows serwer 2003 PL

Odpowiedzi: 6

często jest tak: nazwa urzytkownika: administartor hasło: a gugiel wynalazłem http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_89899.html
Small Mike
Dodano
28.04.2008 18:40:27
  • niuteq 28.04.2008 18:47:46

    [quote=Small Mike]często jest tak: nazwa urzytkownika: administartor hasło: <puste>[/quote] niepomoglo trudni przejade sie do firmy i sprawdze kazdy komputer, albo zaloze uzytkownika i haslo do logowania wtedy bede pewniejszy, nie ma prolbemu to tylko 10km

no wlasnie uzytkownicy nie maja hasel, wiec pewnie zostalo haslo administratora a jak to sprawdzic?czy nazwa uztykownika wymagana przy polaczeniu zdalny to jest nazwa konta? ktora mozna sprawdzic przez panel sterowania Konta Uzytkownikow? jak ewentulanie zmienic haslo?
niuteq
Dodano
28.04.2008 18:00:20
oki udalo sie mam dostep do serwera teraz troche inny problem, uruchomilem na serwerze zdalny pulpit i chcialem sie dostac komutera w sieci lan,ale nie znam nazyw uzytkownia i hasala do kompa skad je wziasc, komputery stanowiskowe przy uruchamianiu nie maja okna ktore uwierzytelnia ich logowanie jak w takim przypadku sprawdzic jaka jest nazwa uzytkownika i haslo na poszczegolnych kompach?? jeszcze jedno pytanie czy gdy bede sie sie laczyl z komputerm stanowiskowym to czy uzytkownik komputera musi zaakceptowac polaczenie i czy bedzie widzial co ja robie na pulpicie. pytam bo w przypadku jakies interwencji z mojej strony chcialby nie utrudniac pracownikom pracy przy kompie
niuteq
Dodano
28.04.2008 16:48:17
  • Small Mike 28.04.2008 17:04:50

    [quote=niuteq]oki udalo sie mam dostep do serwera teraz troche inny problem, uruchomilem na serwerze zdalny pulpit i chcialem sie dostac komutera w sieci lan,ale nie znam nazyw uzytkownia i [b]hasala[/b] do kompa skad je wziasc, komputery stanowiskowe przy uruchamianiu nie maja okna ktore uwierzytelnia ich logowanie jak w takim przypadku sprawdzic jaka jest nazwa uzytkownika i haslo na poszczegolnych kompach?? [b]jeszcze jedno pytanie czy gdy bede sie sie laczyl z komputerm stanowiskowym to czy uzytkownik komputera musi zaakceptowac polaczenie i czy bedzie widzial co ja robie na pulpicie. pytam bo w przypadku jakies interwencji z mojej strony chcialby nie utrudniac pracownikom pracy przy kompie[/b][/quote] heh Jeśli bedziesz robił to przez otoczenie sieciowe nie bedzie musiał nic akceptować, widzieć bedzie jeśli usuniesz plik z pulpitu to poprostu zniknie plik. Jeśli jak mówisz przez zdalny pulpit to polecam poszukac trochę http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/176,1,kategoria,Zdalny_pulpit.aspx A o hasło jakie ci chodzi? Jeśli pracownicy się tam logują to oni powinni je znać czyż nie? Mówisz że się wogole nie logują? To znaczy że nie ma hasła albo jest jedno administratora na każdym komputerze pewnie takie samo. Tak wogole to bez haseł na komputerach w firmie? wtf?

Nie potrzebujesz mieć serwera podpiętego bezpośrednio do internetu żeby móc nim zdalnie zarządzać. Wystarczy skonfigurować router i przekierować porty (3389). W tej chwili jak coś się stanie z serwerem to nie będzie internetu, chyba że chcesz mieć możliwość ustalania limitów na neta. Aby podłączyć się do zdalnego pulpitu na serwerze wystarczy odpalić Start-> Akcesoria ->Podłączanie zdalnego pulpitu, wpisujesz adres IP (zewnętrzny, jeżeli łączysz się z poza sieci lokalnej) i się łączysz. Żeby mieć dostęp do komputerów w lokalnej sieci, musisz podłączyć się zdalnie do serwera i z serwera poprzez zdlany pulpit do innych kompów w LAN-ie. Jak tak miałem u siebie w firmie i wszystko działało.
pulkownik
Dodano
28.04.2008 13:55:22
oki udalo sie wysztko uruchomic ale teraz mam pytanie Wiem ze wilokrotnie bylo opisywane zdlane podlaczanie do kompoterow, ale nie znalazlem odpowiedzi na pytani Zona prowadzi firme w ktorej jest ok 10 kompow, jest komputer serwer od ktorego jest podlaczony internet i za pomoca 2 karty sieciowej podlaczony do swicha i na pozostale kompy, serwer ma zew adres ip. Jakich narzedzi uzyc i jak skonfigurowac aby podlaczyc sie do tego serwera z dowolnego miejsca? czy moge podlaczyc sie do serwera bedac w innej sieci bez zewnetrznego ip (praca) laptop z windows XP HE PL? czy jak skonfiguruje to polaczenie do serwera to bede mial tez zdalny dostep do pozostalych kompow w sieci ktore maja przypisany adres ip recznie?
niuteq
Dodano
28.04.2008 09:48:29
Zasadniczo nie robiłem udostępniania na w2k3 ale patrząc na [url]http://support.microsoft.com/kb/324286[/url] widzę, że niczym nie rózni sie od tego udostępniania które znam z desktopowych wersji Windowsa a które to jest opisane w przykejonym temacie EL NINO o łaczeniu komputerów w siec.
Żółty
Dodano
17.04.2008 13:21:35
niuteq
Dodano:
17.04.2008 10:56:44
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1