udostepnianie drukarki

Witam Mam 2 komputery z Win XP prof. SP2. Na jednym z nich jest zainstalowana drukarka laserowa Lexmark (pod USB). Chce udostępnic ta drukarke aby 2-gi komputer mogl z niej korzystac! Wybralem opcje na drukarce udostepniaj (nazwa powiedzmy Lexmark). Jak wchodze na drugi komputer i wybieram opcje "drukarka sieciowa lub drukarka podlaczona do innego komputera" --> przegladaj w poszukiwaniu drukarki --> no i nie znajduje zadnej. Co robie nie tak!!! Gdzie trzeba jeszcze cos pozmieniac???

Odpowiedzi: 3

[quote=muchamet]... Jak wchodze na drugi komputer i wybieram opcje "drukarka sieciowa lub drukarka podlaczona do innego komputera" --> przegladaj w poszukiwaniu drukarki --> no i nie znajduje zadnej. Co robie nie tak!!! Gdzie trzeba jeszcze cos pozmieniac???[/quote] Czy oba kompy są w tej samej grupie roboczej? Jeśli nie to spowoduj, aby były, jeśli tak to zaczekaj chwilkę dłużej jak dotrzesz do okienka "przeglądaj w poszukiwaniu drukarki ", może się pojawić z opóźnieniem wynikającym ze skanownia sieci lokalnej.
Endrju
Dodano
11.02.2008 08:53:39
A w jaki sposob te 2 komputery ze soba sie lacza, przez router? czy bezposrednio przez kabel podlaczone sa karty sieciowe?? Najwazniejsze to na kazdym komputerze musibyc taka sama nazwa sieci lokalnej, sprawdzic to mozesz w panelu sterowania -> system. Jak zainstalowales sterowniki na jedynym komputerze to one automatycznie zostana przeniesione na drugi komputer.
tomchem
Dodano
11.02.2008 00:00:38
Nie pomogę Ci, bo zrobiłem to u siebie poprzez router - i większościowo przez przypadek (sic!), ale wiem, że musisz mieć zainstalowane sterowniki do drukarki na obu kompach. Inaczej nic nie zwojujesz.
XanTyp
Dodano
09.02.2008 21:17:19
muchamet
Dodano:
06.02.2008 19:18:55
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1