Udostępnianie, czyli marnuję czas i nic się nie dzieje

Sytuacja wygląda tak: Komputer A - PC, z podłączoną Neostradą, avast, Zone Alarm, Peer Guardian 2 Komputer B - laptop, używa A do internetu, avast, zapora Windows Wszystko działa pięknie, ładnie, internet hula, udostępnianie drukarek też, niestety pliki nie do końca. Komputer A widzi zasoby A i B, natomiast komputer B widzi tylko B. Gdy próbuje dostać się do A wyskakuje błąd treści "\\Piotrek nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. Odmowa dostępu" Wspomnę, że przeszukałem Google, zrobiłem wszystko zgodnie z procedurami z Jamy Mastaha. Komputery połączone są kablem crossowanym. Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 4

Sprawdź kabel czy nie uszkodzony
kulczykowski
Dodano
11.06.2007 02:15:00
Na komputerze A i B sprawdź wszystkie zasady w [b]Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zasady zabezpieczeń lokalnych -> Zasady lokalne -> Opcje zabezpieczeń[/b], pamiętam że tam miałem prawdopodobnie konto Gościa w wyjątku [b]Odmowa dostępu do tego komputera z sieci[/b]. Sytuacja była identyczna, net działał, ale nie było wymiany plików.
spiderko
Dodano
06.06.2007 19:35:13
Tak, wyłączałem wszystko. Pingi dochodzą bezproblemowo. Próbowałem net view \\piotrek ale też nic. Zawieszam temat na jakiś czas, bo mi laptop uciekł magisterkę w bibliotece pisać.
Peter_l
Dodano
06.06.2007 14:09:35
Próbowałeś na czas testów wyłączyć Zone Alarm, Peer Guardian 2? Na pingi komp A odpowida? Próbowałeś wejść na kompa a poprzez \\adresip ?
wojtt
Dodano
06.06.2007 01:06:58
Peter_l
Dodano:
05.06.2007 20:33:20
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1