Tworzenie obiegu dokumentów w SharePoint 2010

Witam, Przed wdrożeniem SP 2010 w swoich strukturach postanowiłem go potestować na wirtualce. Mam następujący problem, którego rozwiązanie jest pewnie banalne. Otóż chcę, aby SP 2010 służył mi do obiegu dokumentów między działami w firmie - niby prosta rzecz... Po pierwsze zrobiłem tak, że wchodząc na główną stroną załóżmy http://serwer/ wyświetla nam się strona, do której mają dostęp do czytania wszyscy, a pełną kontrolę ma admin. Z tego miejsca utworzyłem trzy nowe witryny: PREZES, SEKRETARIAT, FINANSE. Witryny widoczne jako zakładki dla osób z odpowiednich działów. Chcę zrobić tak, żeby osoba z sekretariatu dodała nowy dokument typu faktura, opisała go i aby uruchomiła jakiś obieg, żeby ten nowy dokument powędrował do prezesa - tym samym zniknął z witryny SEKRETARIAT i pojawił się na jakiejś liście na witrynie PREZESI. Prezes otwiera sobie fakturę, czyta i decyduje do kogo dalej ją wysłać (czy tam komu przypisać). Powiedzmy, że przypisuje zadanie opisania faktury działowi finansowemu. Zadanie pojawia się na odpowiedniej liście w witrynie FINANSE, a u prezesa pojawia się info, że faktura jest w opisie w dziale FINANSOWYM. Dział opisuje, zatwierdza zgodność faktury. Prezes widząc zmianę stanu, sprawdza co zostało zmienione i dekretuje fakturę lub ją odrzuca. Po tym dokument zostaje przeniesiony do odpowiedniego katalogu u prezesa(to akurat umiem zrobić). Sęk w tym, że w takim "obiegu" nie potrafię zrobić tak, żeby dokument był przesyłany między witrynami. Wszelkie obiegi działają tylko w obrębie jednej witryny. W trakcie tworzenia dokumentu/zadania wybierając w polu "Przydziel do" np. FINANSE, zadanie zostaje im przydzielone, ale nie przesłane do witryny zespołu FINANSE (Na liście Zadania nic się u nich nie pojawia). Czy jest jakiś sposób na realizację takiego zadania? SharePoint designer też mi nie pomaga, bo nie ma w nim opcji "skopiuj dokument do witryny" czy coś w tym stylu. [b]Czyli w kilku najprostszych słowach: jak zrobić, żeby zadania/dokumenty/linki do zadań pojawiały się na innych witrynach grupowych ?[/b] Dodam tylko, że nie będziemy wykorzystywać w firmie innych rozwiązań Microsoft Office - działamy tylko na rozwiązaniach darmowych. Czyli nie będziemy mieli Worda, Excela, Outlooka itp. Programy darmowe (czyli OOo, Thunderbird) nie integrują się z SP2010 podobno.

Odpowiedzi: 0

pcacek
Dodano:
11.09.2012 12:21:52
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0