Tworzenie LAN

Witam! Moje pytanie dotyczy połączenia 2 laptopów kabelkiem takim, jak do internetu (tyle, że crossowanym - wiem o tym). Co robię: 1) podłączam kabelkiem oba komputery 2) w "panel sterowania" -> "połączenia sieciowe" -> połączenie lokalne (właściwości) -> protokół internetowy (TCP/IP) (właściwości), ustawiam jakieś IP na jednym laptopie, podobne na drugim (zazwyczaj różnią się ostatnią cyfrą). 3) następnie (na obu laptopach) w opcji "komfiguruj sieć w domu lub w małej firmie" przeprowadzam następujące kroki: metoda łączenia - inne, ten komputer należy do sieci, która nie ma połączenia z internetem, potem wybieram opis i nazwę komputera, nazwa grupy roboczej to MSHOME, włączam udostępnianie plików i drukarek i windows to sobie tam jakoś mieli. 4) po ponownym uruchomieniu komputerów zazwyczaj komputery się nie widzą... niekiedy się widzą, albo tylko jeden widzi drugi ale nie na odwrót (żaden a komputerów nie jest i nie był zabezpieczony hasłem w przeszłości) Co ja robię nie tak? Może kolejność jest zła? Bardzo proszę o wskazówki postępowania, lub jeśli podobny problem gdzieś kiedyś był dyskutowany (choć nie znalazłem a powiedzmy szczerze nie miałem zbyt dużo czasu na szukanie) to poproszę o skierowanie odpowiednim linkiem. Serdecznie dziękuję PS: a co to jest to "Połącznie 1394"???

Odpowiedzi: 1

Instrukcja co i jak w przyklejonym temacie w tym dziale Interfejs 1394 - wystarczy wpisać w Google i jest opis
Seeker
Dodano
18.10.2007 08:25:22
Maxiu82
Dodano:
17.10.2007 23:43:26
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1