Tryb awaryjny - jak uruchomić?

Witam, na początek pragnę stwierdzić iż na forum nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem, dlatego też zostaję zmuszony napisać ten temat. Mianowicie mój problem dotyczy jak sama nazwa tematu wskazuje - trybu awaryjnego. Ale przedtem chcę omówić mój problem. Mój antywirus, avast przestał działać, tj. wyłączył wszystkie osłony których nie da się uruchomić ręcznie, niestety wymagana jest reinstalacja programu czyli usunięcie i ponowne zainstalowanie. Można usunąć go tylko za pomocą trybu awaryjnego i tu zaczyna się mój problem. Gdy zaraz po starcie wejdę w menu wyboru trybów uruchomienia (za pomocą F8) nie mogę wybrać żadnego trybu gdyż nie działa mi klawiatura. Zaznaczona jest domyślnie opcja Uruchom system Windows normalnie i po 30s jest ona wybierana. Co muszę zrobić by klawiatura działała przy wyborze trybów uruchomienia, lub jak uruchomić System Windows w trybie awaryjnym? ps. Jeśli to możliwe i wiecie w czym tkwi problem mojego antywirusa to prosił bym o pomoc

Odpowiedzi: 2

Avasta może usunąć zwyczajnie, ze zwykłego trybu, korzystając jedynie z jego własnego uninstallera.
XanTyp
Dodano
07.08.2010 01:16:55
Zacznijmy od końca. Avasta możesz przeinstalować od zera. Awarie programowe się zdarzają, ale nie sądzę abyś nie mógł tego wykonać - z dowolnego powodu. A co do klawiatury - twoja jest wpinana w USB, prawda? Pożycz od kogoś klawiaturę z wtyczką PS/2.
XanTyp
Dodano
06.08.2010 16:11:29
  • Arakos 06.08.2010 19:20:35

    [quote=XanTyp]Zacznijmy od końca. Avasta możesz przeinstalować od zera. Awarie programowe się zdarzają, ale nie sądzę abyś nie mógł tego wykonać - z dowolnego powodu. A co do klawiatury - twoja jest wpinana w USB, prawda? Pożycz od kogoś klawiaturę z wtyczką PS/2.[/quote] Zgadza się klawiatura USB, czyli ten problem rozwiązany, jeśli zaś chodzi o program to sprawa załatwiona, ręcznie udało mi się go uruchomić poprzez naprawienie go z menu dodaj lub usuń programy, a wracając do usunięcia, wg producenta na oficjalnej stronie avasta program da się i należy usuwać za pomocą specjalnego programu poprzez tryb awaryjny Wielkie dzięki za pomoc Pozdro

Arakos
Dodano:
06.08.2010 10:53:34
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1