Transfer plików i ustawień z XP do 2000 (jak zainstalować kreatora w 2000?)

Miałem XP i 2000 na różnych partycjach. XP był próbny, więc zanim się termin skończył, zapisałem jego główne pliki i ustawienia do osobnego folderu USMT2.UMC na partycji z 2000, korzystając z Kreatora Transferu Ze Starego Do Nowego Komputera, aby w "nowym-starszym" systemie je odtworzyć. Kreator podczas eksportu zapewniał, że "nowym" systemem może być W'2000. Teraz do XP już się zalogować nie mogę, bo przeterminowany. Zresztą po co? Chcę korzystać s W'2000. Ale ... okazuje się, że w mojej wersji W'2000Pro SP4 nie istnieje powyższy Kreator, ani żaden inny, który by pobrał z pliku USMT2.UMC/img00001.dat przeniesione z W'XP dane i wpisał je do systemu W'2000. Sięgnąłem do Microsoftowego Helpu, ale opisana tam procedura wykorzystania dysku instalacyjnego XP - na którym jest działający także pod 2000 program Kreatora o nazwie fastwiz.exe - nie dotyczy sytuacji "z XP do 2000". Sytuacja jest patowa: eksport zrobiony, zaimportować nie mam czym. Czy ktoś kompetentny mógłby mi podać stosowną receptę? Byłbym bardzo zobowiązany. Pozdrawiam wszystkich uczestników forum i niecierpliwie wyglądam odpowiedzi. Lech (niestety ..., ale na szczęście nie W. i nie K. ;-)) ==========================================

Odpowiedzi: 1

Nie mam zainstalowanego aktualnie żadnego windowsa poza xp więc nie sprawdzę, ale z tego co pamiętam to ten kreator jak się go już miało to odpalał się w dowolną stronę (pobieranie, odtważanie ustawień) na dowolnym 32-bitowym systemie windows. [quote]nie dotyczy sytuacji "z XP do 2000"[/quote] To znaczy tak napisali - a próbowałeś mimo to uruchomić ten kreator z płytki winxp? O ile wiem mimo to powinien zadziałać mimo jakichś teoretycznych obostrzeń microsoftu. Z drugiej jednak strony opis microsoftu wskazuje na to że założony był tylko jeden kierunek: ze starszego windowsa do xp, nie odwrotnie. Jeżeli się okaże że jednak nie mam racji i kreator nie zgodzi się na przywrócenie ustawień do windowsa 2000 to najprawdopodobniej nie uda się to wogóle.
j_kubik
Dodano
29.06.2008 02:25:34
dziadek11
Dodano:
27.07.2007 15:18:34
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1