Tracenie połączenia internetowego xp/vista

HEJ Zacznę od paru informacji o tym jak się łącze z internetem: - Internet od Aster, pakiet Twój Świat (10 Mb/s ; 1 Mb/s) - Przydzielone dwa adresy IP z klasy publicznej - Od Aster dostałem modem Ambit T60C941 (wcześniej miałem jakąś Motorole) Wszystko jest podłączone w następujący sposób (było tak od dawien dawna i dobrze działało): - Przez kabel RJ45 - laptop z XP - Przez USB - laptop z Vistą (od 3 dni, wcześniej był to stacjonarny z XP) Problemy zaczęły się mniej więcej 3 tygodnie temu jeszcze na stacjonarnym i trwają nadal na laptopie, otóż łącząc się z internetem przez USB tracę co jakiś czas połączenie z internetem. Wygląda to tak, ze nie mogę ani przeglądać www, ani grać online, ani łączyć się z serwerem TeamSpeak, no nic nie mogę robić, nie ma internetu, ale wszystkie diody na modemie świeca się tak jak powinny, czyli według modemu problemu nie ma. :D Obecnie gdy tak się dzieje Vista pokazuje, ze połączenie jest ograniczone i dostępna jest tylko sieć lokalna, pojawia się tez żółty trójkącik na ikonce połączenia internetowego koło zegara. Tego problemu nie było gdy dla sprawdzenia podłączyłem internet przez RJ45, więc problem tkwi tylko z USB. Próbowałem to sam naprawić, ale się nie udało. Wymieniłem kabel USB, restartowałem modem, wgrywałem sterowniki od nowa, podłączałem do innego portu USB, upewniałem się czy dobrze jest modem skonfigurowany, tzn, tak jak na stronie Aster, wpisywałem "ręcznie" te wszystkie IP, DNSy, bramę domyślną, maskę podsieci - nic to nie dało, skanowałem programami antywirusowymi - nic nie wykryło. Sprawdzałem także, czy to, że są wykorzystywane oba połączenia - RJ45 i USB - mogło nagle (nagle, bo przez kilka lat tak się łączyłem z internetem i było wszystko dobrze) spowodować, że to połączenia przez USB przestaje działać, jednak to wszystko dzieje się także gdy kabel RJ45 jest odłączony. Jeśli chodzi o "rejestrację" tego nowego laptopa z Vistą w systemie Wilga to gdy sprawdzałem połączenie przez RJ54 wyświetliła mi się strona Wilgi i zarejestrowałem; ta strona nie pokazała się gdy pierwszy raz podłączyłem USB. Macie jakies pomysły co może być nie tak ? A, zapomniałem dodać, że gdy utracę to połączenie wystarczy, ze je wyłączę i włączę w Połączeniach sieciowych, albo usunę modem, wyjmę kabel USB, włożę znowu i wszystko działa; gdy sprawdzam na speedtest.net (http://www.speedtest.net/result/509186953.png) w programie NetMeter pokazuje 506 KiB/s.

Odpowiedzi: 0

crowbar
Dodano:
03.07.2009 12:02:34
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0