Toshiba L300 25G, Vista, Partycja Recovery

Witam, mam Laptopa Toshiba Satelite L300 na Viscie 32bit. Problem jest taki Są 3 partycje 1. Jakiś config 1,5GB EISA 2. C: System NTFS 3. Recovery NTFS Problem jest następujący, partycje recovery kiedyś zmieniłem na NTFS, a była EISA i miała 5Gb tylko, teraz ma 70 i trzyłem tam normalnie pliki, ale usunełem je. Lecz przez normale recovery tool > http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD9102IR0000R01.htm nie moge przywrócić laptopa do stanu fabrycznego, a to właśnie chce zrobić. Więc pytanie jak naprawić tą partycje mam oczywiście na niej folder HDDRecovery ze wszystkimi plikami Błąd jaki wyskakuje przy odpaleniu recovery tool Checking for HDD1 HDD1 not found! Checking for drive W:... Drive W: not mounted --> No unmount needed Checking for drive C:... C: unmounted! Checking for drive W:... Drive V: not mounted --> No unmount needed Try to remove al letters from potential partitions Próbowałem oczywiscie usuwać z litere z dysku recovery, ale to nic nie pomogło... A z dysku C: nie da się usunąć litery. Partycja/Pliki poprostu nie działaja :( Prosze o pomoc, Pozdrawiam

Odpowiedzi: 5

To się może udać, ale nie musi. Zajrzyj pod laptopa na Certyfikat oryginalności. Jeśli ma on różowy kolor, to może się okazać, że z pożyczonej płytki system da się zainstalować - owszem, ale nie pozwoli się aktywować na pre-aktywowanym kluczu produktu. Innymi słowy moja rada jest taka: zamówiłbym te płytki Recovery, zainstalował system tak jak napisałeś z pożyczonego nośnika, ale wcześniej zgrałbym pliki .swm i poszukał sposobu na ich rozpakowanie (lub wypalenie na nośnikach optycznych ich zawartości).
Veers
Dodano
22.03.2010 08:50:49
Dobrze, więc. Poprostu liczyłem na jakiś inny sposób zrobienia recovery z tych plików. Ale skoro nie ma sposobu lub jeszcze nikt go nie wymyślił to dziekuje za odpowiedzi :) Wgram poprostu Viste z pożyczonej płytki zarejestruje normalnie i wgram wszystkie sterowniki po koleji troszke wiecej pieprzenia się ale cuż. Pozdrawiam.
Small Mike
Dodano
22.03.2010 01:50:59
No, to skoro "Twoim zdaniem"... to czemu się jeszcze dopytujesz? Działaj, zamiast czas marnować. Swój i cudzy.
XanTyp
Dodano
21.03.2010 23:11:41
Hmm i nie ma sposobu na odbudowanie adresacji fizycznej dysku? Moim zdaniem, jeśli nie znajduje plików obrazu itd. powinno pozwolić mi je wskazać...
Small Mike
Dodano
21.03.2010 19:56:47
  • Veers 21.03.2010 23:39:28

    [quote=Small Mike]Hmm i nie ma sposobu na odbudowanie adresacji fizycznej dysku?[/quote] Jest sposób. Przywrócić dane fabryczne z zewnętrznego nośnika. Partycje EISA są zazwyczaj partycjami z systemem plików FAT32, ale mają zmienione ID w tablicy partycji. Kiedy zmieniłeś FAT na NTFS - zmieniłeś strukturę logiczną partycji oraz jej ID. Jeśli znasz pierwotne parametry partycji, to możesz zarchiwizować pliki .swm , i przy pomocy narzędzi dyskowych ręcznie odtworzyć stan pierwotny. Jeśli jednak nie masz tych danych - patrz początek wypowiedzi. [quote=Small Mike]Moim zdaniem, jeśli nie znajduje plików obrazu itd. [b]powinno[/b] pozwolić mi je wskazać...[/quote] No to ani chybi już sugestia do producenta sprzętu ?

Za późno na odzyskiwanie czegokolwiek. Teraz do stanu fabrycznego możesz przywrócić sprzęt jedynie przy użyciu nośników Recovery (jeśli je wypaliłeś - bo jeśli nie - to czeka cię wydatek i kilka dni oczekiwania). Dlaczego ? Dlatego że program konfiguracyjny opiera się na adresacji fizycznej dysku, a ta poszła w diabły.
Veers
Dodano
21.03.2010 19:37:01
Small Mike
Dodano:
21.03.2010 17:56:11
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1