Toshiba A200 z Vistą Premium,problem z odświeżaniem

Myślałem,że jakoś szybko się z tym uporam,ale jakoś kombinuje kombinuje i nic... Otóż maksymalne odświeżanie to 60hz co jak wiadomo wypala oczy... Niestety nie ma innej opcji i nie wiem, co zrobić aby pokazało się więcej możliwości dobijających do 100hz. Próbowałem zaktualizować sterownik do monitora ale niby ten jest najnowszy, sciagnalem nowe sterowniki do nvidia i też nic. Wiem, że to prosta sprawa ale nie mogę się odnaleźć :P Trochę szczegółów: Monitor- PnP Opcja "Ukryj tryby których ten monitor nie może wyświetlić" odznaczona i wogóle niedostępna. Rozdzielczość 1280x800 , najwyższa to jest. Na niższe przełączałem i też tylko 60hz. Zainstalowany najnowszy sterownik nvidii. Typ notebooka A200 Jakieś rady ?

Odpowiedzi: 5

Matryca LCD ma swoje opóźnienie w wyświetlaniu (2ms-30ms) i czy będzie 60MHz czy 100MHz nie zauważysz różnicy. Bo obraz nie "migocze" jak to było z monitorami CRT
moskitos
Dodano
28.09.2007 17:00:55
najlepszą jakość obrazu na LCD uzyskuje się przy tzw. ustawieniach natywnych [dedykowanych dla danej matrycy przez producenta o czym w dokumentacji laptopa pewnie masz napisane]. dotyczy to zaróno rozdzielczości jak i odświeżania [przy czym odświeżanie 60 Hz nie ma takiego znaczenia jak w monitoach CRT ze względu na odmienną filozofię wyświetlania obrazu]. jeśli mimo to obraz drży spowodowane jest to ustawieniami jasności świecenia matrycy. Nie wiem jak w matrycach laptopowych, ja na LCD od swojego peceta jstacjonarnego jeśli zjadę poniżej 10% z jasnością mam właśnie taki efekt z powodu niestabilnej pracy "jarzeniówek" podświetlających matrycę [regulacja jasności napięciowa - zbyt małe napiecie]. Oczy mogą boleć przede wszystkim od zbyt dużego kontrastu i jasności ustawionych w monitorze [to oczywiście jeśli obraz nie drży]. Z reguły ustawienie fabryczne jasność/kontrast jest na poziomie 50%/50% i jest to zdecydowanie za dużo przy dużo większej jasności świecenia monitorka LCD w stosunku do CRT. U mnie kontrast jest na poziomie 40%, a jasność około 15% i oczy już nie bolą. Jeśli natomiast obraz drży a ustawienie jasności jest powyżej 20% to może matryca jest "coś nie teges". wtedy to już tylko reklamacja i wymiana.
Endrju
Dodano
28.09.2007 10:37:00
No to że tak powiem ładna lipa... :-k Tak czy siak, dzięki za pomoc. Ale naprwdę nic a nic się nie da zrobić :lol: ? Ja tam bym coś zaryzykował.
Attyla
Dodano
27.09.2007 15:22:54
Dokładnie jak napisał Anathema 60hz to max. i lepiej nic nie kombinuj z ukrytymi trybami!
detektor
Dodano
27.09.2007 14:25:48
Ale to jest matryca notebooka i takie odświeżanie jest tutaj standardowo, przy nominalnej rozdzielczości większej wartości nie ustawisz.
Anathema
Dodano
27.09.2007 12:05:52
Attyla
Dodano:
27.09.2007 02:06:33
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1