to dialer, wirus czy trojan

Hej!
Mam problemik z otwierającymi się sex stronami, lawinowo otwierające w nieskończoność się okna (te same), stronka starowa ustawiana jest na adres eweabsearch.net. Do tego samoczynnie wyłączający się komp :|

Szukałem i stosowałem podpowiedzi zamieszczane na tym forum jednak nic nie skutkuje:
mks, nav, avast!, adaware, www.pestscan.com, www.trojanscan.com, zone alarm, łatka na IE, msconfig, regcleaner ...

Po zabiegach ww. stuffem komp wydaje się być czysty, jednak po którymś kliknięciu na link, zabawa zaczyna się od nowa
Czy jest jeszcze coś (oprócz format ;)) co mogło by pomóc??
Pozdr! Dzięki

Odpowiedzi: 20

Po formacie nie zapomnij o Ad–aware (polecam 6.181),firewallu i antywirze.
I dalej polecam Opere.
MarcinX
Dodano
30.09.2003 22:58:20
Szkoda, przepadła nagroda :)
Co do IE to ci nie pomogę, bo uźywam go jedynie w 2 przypadkach kiedy muszę.
wirus
Dodano
30.09.2003 22:55:23
wirus:
W takim razie totalna poraźka – głupi dialer narobił tyle zamieszania :evil: . Jesteś pewien, źe przejrzałeś wszystko dokładnie, rejestr, uruchomione procesy itd ?
Sprawdziłeś, czy dzieje się tak pod Operą i Mozillą czy tylko pod IE?
Eeeehhhh, szkoda, źe nie mogę zasiąść do twojego komputera...


wszystko było robione rzetelnie i dokładnie;
Opera i Mozilla nie robi takowych niespodzianek i źadne okna sie nie otwierają, więc wina leźy chyba po stronie dziurawego IE (z SP1) :?
tak więc formacikk :x

dzięki Wam za wszelką pomoc :D
ceem
Dodano
30.09.2003 21:02:21
kasuję odp. :D
tire
Dodano
26.09.2003 23:30:36
kasuję odp. :D
tire
Dodano
26.09.2003 23:30:36
kasuję odp. :D
tire
Dodano
26.09.2003 23:30:36
wirus:
Sprawdziłeś, czy dzieje się tak pod Operą i Mozillą czy tylko pod IE?


Wirus ma rację.
Powiem więcej, zainstaluj Operę, a prawdopodobieństwo takich niespodzianek w przyszłości pewnie się zmniejszy.
Opera jest szybka ,czytelna,i nie taka dziurawa jak Explorer.
Warto :!: :!:
MarcinX
Dodano
25.09.2003 22:26:46
W takim razie totalna poraźka – głupi dialer narobił tyle zamieszania :evil: . Jesteś pewien, źe przejrzałeś wszystko dokładnie, rejestr, uruchomione procesy itd ?
Sprawdziłeś, czy dzieje się tak pod Operą i Mozillą czy tylko pod IE?
Eeeehhhh, szkoda, źe nie mogę zasiąść do twojego komputera...
wirus
Dodano
25.09.2003 22:00:43
MarcinX:
To chyba jednak pozostaje ci format.
100 % skuteczności :wink:


Popieram.Wczesniej teź......
tire
Dodano
25.09.2003 20:41:57
To chyba jednak pozostaje ci format.
100 % skuteczności :wink:
MarcinX
Dodano
25.09.2003 19:21:58
Z radością wypłaciłbym nagrode, lecz niestety nagrody nie ma bo nie ma prawidłowego rozwiązania; co ciekawe, źeby sprawdzić skuteczność zastosowanego środka wystarczy mi wpisać w IE samo www.sex :idea: i niestety zobaczyć kolejny raz okienka ... :twisted:

EL NINO:
Zagladnij na strone http://security.kolla.de/news.php?lang=en i sciagnij najnowsza wersje chyba najlepszego programu do czyszczenia dysku ze swinstwa – Spybot–Search@Destroy 1.2 (uaktualniony 13.09.). Poza tym, zeby obronic sie przed wyskakujacymi masowo okienkami, zainstaluj jakis bloker popupow. Ja od prawie dwoch lat uzywam Popup Ad Filter jesli korzystam z IE. W Operze nie ma tego problemu.

To bezposredni link do Spybota http://shinobiresources.com/Downloads/spybot/spybotsd12.exe


rzeczywiście spybot wyszukał jeszcze inne spyware, ale chyba nie te co potrzeba :?

wirus:
zajrzyj sobie na tą stronkę być moźe o to chodzi, tu masz link:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/trojan.byteverify.html
w skrócie:
symantec twierdzi, źe to Trojan.ByteVerify, który m.in. zmienia strony startowe w IE (w przykładzie podali właśnie twoją ewebsearch.net – patrz technical details punkt 4 ) , dodaje do "ulubionych" linki do wiadomych stron i instaluje dialera

źeby go usunąć trzeba wyłączyć przywracanie stystemu, uaktualnić bazy wirusów , przeskanować i wywalić co potrzeba, a dialera chyba trzeba wywalić ręcznie – poczytaj na stronie symanteca

mam nadzieję, źe to jest to, jeśli nie to poszukamy dalej


ww. trojan znalazł się u mnie, został usunięty, lecz nic to nie zmieniło w mojej sprawie... :?

wirus:
Zgadzam się
> 50 EUR tobie
> 49 EUR dla mnie
Moim zadaniem ceem powinien zweryfikować swojego antywirusa, a system przeskanować Avast z poziomu Boot–Time –Scan,bez uruchamiania Win


Tak teź i uczyniłem: Avast podczas scanu w boot–time nie znalazł nic ...

Tak więc jak widzą drodzy państwo niestety nagroda przechodzi na następny konkurs a mi pozostaje formacik :cry: , choć jeszcze poczekam na jakieś propzycje, w końcu 99 eureków piechotą nie chodzi i moźe znajdzie się jakiś łowca nagród :?:
ceem
Dodano
25.09.2003 00:49:28
Z radością wypłaciłbym nagrode, lecz niestety nagrody nie ma bo nie ma prawidłowego rozwiązania; co ciekawe, źeby sprawdzić skuteczność zastosowanego środka wystarczy mi wpisać w IE samo www.sex :idea: i niestety zobaczyć kolejny raz okienka ... :twisted:

EL NINO:
Zagladnij na strone http://security.kolla.de/news.php?lang=en i sciagnij najnowsza wersje chyba najlepszego programu do czyszczenia dysku ze swinstwa – Spybot–Search@Destroy 1.2 (uaktualniony 13.09.). Poza tym, zeby obronic sie przed wyskakujacymi masowo okienkami, zainstaluj jakis bloker popupow. Ja od prawie dwoch lat uzywam Popup Ad Filter jesli korzystam z IE. W Operze nie ma tego problemu.

To bezposredni link do Spybota http://shinobiresources.com/Downloads/spybot/spybotsd12.exe


rzeczywiście spybot wyszukał jeszcze inne spyware, ale chyba nie te co potrzeba :?

wirus:
zajrzyj sobie na tą stronkę być moźe o to chodzi, tu masz link:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/trojan.byteverify.html
w skrócie:
symantec twierdzi, źe to Trojan.ByteVerify, który m.in. zmienia strony startowe w IE (w przykładzie podali właśnie twoją ewebsearch.net – patrz technical details punkt 4 ) , dodaje do "ulubionych" linki do wiadomych stron i instaluje dialera

źeby go usunąć trzeba wyłączyć przywracanie stystemu, uaktualnić bazy wirusów , przeskanować i wywalić co potrzeba, a dialera chyba trzeba wywalić ręcznie – poczytaj na stronie symanteca

mam nadzieję, źe to jest to, jeśli nie to poszukamy dalej


ww. trojan znalazł się u mnie, został usunięty, lecz nic to nie zmieniło w mojej sprawie... :?

wirus:
Zgadzam się
> 50 EUR tobie
> 49 EUR dla mnie
Moim zadaniem ceem powinien zweryfikować swojego antywirusa, a system przeskanować Avast z poziomu Boot–Time –Scan,bez uruchamiania Win


Tak teź i uczyniłem: Avast podczas scanu w boot–time nie znalazł nic ...

Tak więc jak widzą drodzy państwo niestety nagroda przechodzi na następny konkurs a mi pozostaje formacik :cry: , choć jeszcze poczekam na jakieś propzycje, w końcu 99 eureków piechotą nie chodzi i moźe znajdzie się jakiś łowca nagród :?:
ceem
Dodano
25.09.2003 00:49:28
Co do Boot–Time –Scan, Tire ma racje.
Po infekcji wirusem Jeefo, z poziomu windows ,Avast , Mks i Kaspersky twierdziły zę system jest czysty.
Niestety nie.
Po skanowaniu Boot Time ,Jefo pojawił się jeszcze w kilkunastu miejscach,poza tym wykryto jeszcze jakiegoś o ile pamiętam trojana.
Polecam ten tryb skanu.
MarcinX
Dodano
24.09.2003 19:24:34
Zgadzam się
> 50 EUR tobie :cry:
> 49 EUR dla mnie :P
Moim zadaniem ceem powinien zweryfikować swojego antywirusa, a system przeskanować Avast z poziomu Boot–Time –Scan,bez uruchamiania Win
tire
Dodano
24.09.2003 18:52:33
tire:
Ale USD.
99 $ do 100 $
Zakład :?:

:lol: :lol: :lol:


eeee, ja tylko w euro :)

a tak serio to oby to pomogło ceemowi – jeśli pomoźe do wisi nam po 99 euro :wink:
wirus
Dodano
24.09.2003 18:48:34
Ale USD.
99 $ do 100 $
Zakład :?:

:lol: :lol: :lol:
tire
Dodano
24.09.2003 18:46:30
tire:
wirus:
symantec twierdzi, źe to Trojan.ByteVerify, który m.in. zmienia strony startowe w IE (w przykładzie podali właśnie twoją ewebsearch.net – patrz technical details punkt 4 :) ) , dodaje do "ulubionych" linki do wiadomych stron :) i instaluje dialera



Stawiam na to 99 do 100

:?


tire,skąd u ciebie tyle pesymizmu , tylko 99/100 :wink:
wirus
Dodano
24.09.2003 18:45:03
wirus:
symantec twierdzi, źe to Trojan.ByteVerify, który m.in. zmienia strony startowe w IE (w przykładzie podali właśnie twoją ewebsearch.net – patrz technical details punkt 4 :) ) , dodaje do "ulubionych" linki do wiadomych stron :) i instaluje dialera



Stawiam na to 99 do 100

:?
tire
Dodano
24.09.2003 18:41:19
zajrzyj sobie na tą stronkę być moźe o to chodzi, tu masz link:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/trojan.byteverify.html
w skrócie:
symantec twierdzi, źe to Trojan.ByteVerify, który m.in. zmienia strony startowe w IE (w przykładzie podali właśnie twoją ewebsearch.net – patrz technical details punkt 4 :) ) , dodaje do "ulubionych" linki do wiadomych stron :) i instaluje dialera

źeby go usunąć trzeba wyłączyć przywracanie stystemu, uaktualnić bazy wirusów , przeskanować i wywalić co potrzeba, a dialera chyba trzeba wywalić ręcznie – poczytaj na stronie symanteca

mam nadzieję, źe to jest to, jeśli nie to poszukamy dalej
wirus
Dodano
24.09.2003 17:45:43
ceem:

tire ––> zainstalowałem bloker spystoper, ale to chyba raczej rozwiązanie na przyszłość, prewencyjne a nie interwencyjne, coś jednak siedzi w kompie i powoduje ten bałagan
kolejny antyvirus: Antivir Guard nic nie wykrywa

cyt. "Jeźeli,mimo zainstalowania wew.sys blokera dilarów i spyware,nadal z systemem jest coś mocno nie tak,sugerowałbym format. "
a konkretnie chodzi mi o "wew.sys bloker" – moźesz mi pojaśnić bliźej, bo chyba nie zaqmałem o co Ci chodzi...



Ad.1>nie ma Antivir Guard>czytaj,ja napisałem SpywareGurd
Ad.2> ......wewnątrz systemu blokera dialerów.....
tire
Dodano
24.09.2003 17:26:05
ceem
Dodano:
21.09.2003 19:06:36
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2