Tnące filmiki w internecie

Mam problem z zacinaniem filmików w internecie, np. pochodzących ze stron z teledyskami onetu albo interii, dzieje się tak również na innych stronach które do odtwarzania filmików wykorzystują WMP. Na stronie youtube wszystko idzie bez problemów. Dziwne jest to że filmy odtwarzane z płyty w formacie avi albo wmv nie mają najmniejszych problemów, również gra rainbow six 3: raven shield idzie bez zacięcia na full detalach. Mój sprzęt to laptop hp pavilion dv6000, 1GB RAM, zintegrowana karta graficzna intela, procesor intel celeron M530 1,8 GHz. Czyżby brakowało jakiś codeków? Jeżeli tak to co mam wgrać żeby współpracowało z Vistą (najlepiej coś autoryzowanego przez MS). edit: Dodam jeszcze że dźwięk idzie idealnie, a problem tkwi w obrazie, wygląda to jak pokaz slajdów.

Odpowiedzi: 6

Nie, nie, to na bank nie net, miałem kiedyś bardzo słaby internet i wiem jak wygląda zacinający się filmik przez wolne łącze, po drugie dźwięk by też ciął a idzie idealnie. Byłem u kolegi u którego wszystko idzie ok (ma win xp) przepiąłem wtyczkę z internetem do swojego laptopa i filmiki tną. W domu mam jeden stacjonarny komputer z Win XP na którym jest podłączony internet prosto z gniazdka, w nim mam Wi-Fi przez które łączą się 2 komputery w domu, drugi stacjonarny (też z Win XP) i mój laptop z Vistą. Ten drugi stacjonarny który łączy się przez Wi-Fi z komputerem a następnie ma udostępniony internet jest słabiutki, procesor duron 700 płyta z MSI, 768 mb sdram i na nim idą filmiki ok, a na moim laptopie jest pokaz slajdów, u kolegi z podobnym laptopem to samo. Także kwestia łącza na 100% odpada, wydaje mi się że też nie powinno być problemów ze sprzętem skoro zwykłe filmy z dysku idą idealnie. Czyżby to były problemy z codekiem przez co są problemy ze współpracą z filmami kodowanymi WMV9???
emil0076
Dodano
09.09.2007 11:48:12
Powiem tak,sam mam łącze 2Mb"niby" i też czasem mi się wiesza,masz to nagminnie?
detektor
Dodano
08.09.2007 00:41:23
To raczej nie od łącza bo dźwięk idzie idealnie, po drugie internet jest udostępniany i na komputerze który udostępnia wszystko idzie ok (tam jest WinXP). Łącze mam 1 Mbit.
emil0076
Dodano
08.09.2007 00:20:11
A jak szybkie macie łącza panowie? antywirus?firewall,?ustawienia przeglądarki?
detektor
Dodano
08.09.2007 00:15:06
Mam pytanie czy problem tkwi na pewno w codekach? Mój kolega ma prawei takiego samego laptopa i ma wgraną starszą wersję tych codeków i też mu tną filmiki. Odkryłem że jeżeli na interii odpale teledysk w słabszej jakości (około 150kbps) to idzie nieźle, przy wyższej jakości około 250 kbps tak jak mówiłem idzie pokaz slajdów. Jak mam jakiś filmik na dysku w formacie wmv i około 450 kbps idzie bez zaciecia, również zwyczajne fimy z bitratem około 1500 kbps idą bez najmniejszych problemów. Może problemy są z filmami kodowanymi WMV9 (choć dziwne by to było, w końcu powinno być bez problemów wspierane przez Windows, zwłaszcza Vistę) bo filmiki które mam dysku i o których wcześniej wspominałem są kodowane WMV8 lub jeszcze czymś innym, ale nie WMV9. Może ma ktoś linka do jakiegokolwiek filmiku zakodowanego WMV9 żebym mógł sprawdzić czy po ściągnięciu też się tnie.
emil0076
Dodano
07.09.2007 19:34:33
VistaCodecs_v427-[Guru3D.com]
ant40
Dodano
04.09.2007 02:54:50
emil0076
Dodano:
03.09.2007 20:53:49
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1