Test Windows Vista beta build 5456

Zapraszamy do komentowania publikacji: Test Windows Vista beta build 5456.

Odpowiedzi: 20

Nowego windowsa wporwadza sie po to zeby ludzie zaczeli kupowac nowe komputery ..... gdybym ja dostal zródło do windy xp to wywalilbym sieczkę do grzania proca i skompilowal to tak zeby moglo dzialal na kompie klasy pII ze 128mb ramu tak jak na coreduo z 1GB ramu. Tego typu działanie to poprostu nakrecanie koniunktury bo przeciez ludzie nie zmienia systemu i sprzetu skoro ten im w zupelnosci wystarcza ... sam wyglad to za malo zeby zaplacic 500 złotyszy za nowy system i nowy sprzet. Dla ciekawskich proponuje zainstalowac sobie win NT 4.0 z najnowsszym service pakiem ie 6.0 i paroma innymi bajerami z microsoftu .... na współczesnych sprzetach bedzie dzialal jak rakieta i gdyby nie fakt ze sporo programow wymaga windy xp (nie wiedziec czemu skoro zarowno xp jak i nt 4.0 to systemy 32 bitowe) to pewnie wiekszosc z nas by przy nim zostala. Pozdrawiam wszystkich podjaranych wygladam systemu Niedlugo calkowicie sie przerzucam na linuszka
Komentarz
Dodano
04.09.2006 19:36:33
A ja sobie go zainstaluje będę go miał i wtedy go ocenie a pozatym nie róbcie nie wiadomo co z jego wymagań w końcu to standard już teraz może czas zmienić już PC??? Nie mogą wydać czegoś zacofanego czy wg was Pentek 4 3.6 ht to taki wypas a wg przedstawicieli windows bedzie brykac bez niczego tylko musze dokupic najlepiej 1gb pamieci bo na 1 moze byc srednio ale 400 można poświęcić to nie majątek. Zobaczymy co to ta vista czekam....
Komentarz
Dodano
01.09.2006 02:57:28
eee tam ja to mam windows 95 ! win95 r0x mam 1 gb ram i mi sie tnie monitor ehhh !
Komentarz
Dodano
31.08.2006 05:06:48
jak myślicie pujdzie mi Vista na celeron 433 Ram 196Mb i NVIDIA GeForce 2MX 100/200
Komentarz
Dodano
30.08.2006 21:20:18
Technika idzie do przodu! Już nie sprzedają PC z procesorem 1.8GHz. Viste będą wstawiać do nowych PC
Komentarz
Dodano
30.08.2006 16:27:01
Jedyne co może się podobać to wygląd. Jednak wygląd po krótkim czasie sie znudzi, a ta ciężka krowa dalej będzie mulić system... nie wspominając o wisusach, trojanach, spyware itp. Całe szczęście kilka miesięcy przeniosłem się na MACa i problem z głowy. Jest zarówno piękny jak i bezproblemowy!! I o to chodzi, a nie ciągle się z PieCem użerać!! pozdrawiam
Komentarz
Dodano
30.08.2006 15:05:19
>Pierwsze o czym należy powiedzieć rozpoczynając test nowego bulid’u to fakt jego całkowitej niestabilności. System na każde polecenie odpowiada po chwili oczekiwania. Brak w nim szybkości i stabilności, z którymi się spotkaliśmy podczas testów poprzednich wersji. >Welcome Center, Sam wygląd jego nie zmienił się w stosunku do poprzedniej wersji, co ciekawe jednak moduł ten tym razem nie poradził sobie ze ściągnięciem i zainstalowaniem sterowników do mojej karty muzycznej. Czyżby krok w tył? >Performance Rating and Tools. Tutaj zdziwiłem się po raz kolejny. Ponieważ chociaż wymieniłem kości RAM, zwiększyłem ilość miejsca na dysku twardym, moja ogólna ocena komputera obniżyła się. Posiadając teraz ‘mocną trójkę’ (Athlon 2600+, RAM 1GB, Radeon9550) zastanawiam się nad ilością użytkowników, którzy aby zainstalować system będą musieli zmieniać komputer. >Na koniec muszę wspomnieć o ochronie, która została zastosowana w tej wersji systemu. Jest ona tak doskonała, że z wieloma aplikacjami się nie da pracować. >Oczywiście oprócz tych problemów system przy każdym uruchomieniu opcji konfiguracyjnej, czy zaawansowanej funkcji programu informuje o tej czynności wyświetlając okienko pytające czy pozwalamy na takie zachowanie. Nie musze chyba nikogo przekonywać, że ochrona ta jest tak denerwująca, że zniechęca do jakiejkolwiek ingerencji w zaawansowane opcje systemu. >Windows Vista 5456 przynosi kilka ciekawych nowości, jednak jej szybkość pozostawia dużo do życzenia. Nikomu nie polecam zainstalowania tej wersji systemu. Ponieważ zamiast zachwycić się nowym środowiskiem zniechęci się do niego. Bulid ten jest jednym z tych odsłon, które są niezoptymalizowane, sądzę jednak, że następna wersja będzie dorównywać szybkością poprzedniczkom 5456. Ja się nie dziwię, poprostu bulid zaczyna coraz bardziej przypominać Windows.
Komentarz
Dodano
30.08.2006 14:03:11
FUCK Windows Vista!!! Chciałem to ściągnąć ale FUCK IT!! Jak przeczytałem arykół że nic tam nowego nie ma a nawet więcej problemów to ja dziękuje. Jeszcze te super zabezpieczenia... w sumie to nie jestem nimi zdziwiony bo od początku M$ zapowiadał coś podobnego. WinXP jak narazie jest wystarczający dla zwykłego "śmiertelnika" i dla zaawansowanych. Mimo że Vista nie wyszła to pomyślmy jak wymagający będzie kolejny windows? 4GB RAM? 5GHz 4 rdzeniowy x2? Grafika Ge Force 7950 GX2? Prawdopodobnie po 2 latach ludzie będą mili dopiero komputery 2GB RAM, Dwurdzeniowe procesory i grafike GF 7600 a tu M$ da coś nie na kieszeń nawet zamożnego mieszkańca. Kiedyś przy XP było podobnie ale nie było problemów z zabezpieczeniami, Vista zniechęca swoimi "manewrrami" swoich klientów. Dodali mnustwo narzędzi które zajmują zasoby a w rzeczywistości będzie się tego używać raz może 2 na miesąc, na dodaatek jak w arykule powyżej nie będzie mozna 60% wyłąćzyć! Mimo że to jest dopiero wersja RC1 to i tak jestem pesymistycznie nastawiony na wersje finalną. "Programiści w M$ piszą miliony linijek kodu i nie ma szans żeby człowiek się nie pomylił" - tak powiedział mi kiedyś mój znajomy i zgadzam się z nim. Mimo, że w M$ jest potężny sztab programistów to i tak nie da im to niczego bo mają liberalną koncepcje. Jakiś czas temu czytałem że linux jest barziej dziurawy niż Windows - wynikało to z większej ilości wykrytych błędów. Ale dzięki ludziom z całego świata którzy zgłaszali problemy, ba! nawet sami je naprawiali i tylko wysyłali gotowe latki linux dziękiu temu szybciej jest łatany podczas gdy programiści zdaje się sami muszą błąd znaleść, lub musi to być zgłozone poprzez usługę zglaszania błędów. I nic nie można zmieniać w tym systemie. Gdyby windows zapożyczył od Open Source koncepcje testowania programów i usług to na pewno prace by szły szybciej.
Komentarz
Dodano
30.08.2006 14:03:02
Pójdzie ci Mi śmiga na 512 ramu 2000+ atlon i Geforce 4 440 mx 64 mb vram vista 5342 to najlepszy build ;)
Komentarz
Dodano
29.08.2006 20:51:36
Ja Viste moze se sciagne po okolo 1-2 latach jak bedzie czesciowo zalatany i wszystkie stery gry progsy itd. beda juz przystosowane do Visty. Narazie zostane na Xp. Jak myslicie? Pojdzie mi Vista na tym kompie: AMD Atchlon 64 3000+, 512 MB DDR2, GF 6600GT 128mb?
Komentarz
Dodano
26.08.2006 14:05:26
Sam osobiscie testowalem viste beta 2 i smiga mi dobrze a mam 512Mb ramu i semprona 1,75GHz 64-bitowego. Szkoda ze zjada duzo ramu bo po zainstalowaniu go, gdy mialem pustego twardziela zjadal mi ok. 300mb ramu a xp max.190mb. Ale czego wy oczekujecie. Vista uzywa Aero Glassa i pixel shadera. Najwiekszym minusem dla mnie byl blad instalacji sterow. Sieciowki mi wogole nie wykrylo a bez neta ciezko zyc:) Duzo miejsca na dysku zajmuje (ok.9GB). Jak bedzie full versja dostepna w necie to sciagam pirata i przerzucam sie na viste.. ________________________________________________________________ www.torrentz.com - tam mozecie poszukac Viste bo ja ją tam znalazlem :)
Komentarz
Dodano
24.08.2006 15:27:14
Huherko, to plac i placz za swoje windowsy kochane, ale od linuxu - to wara ;p Linux nie jest latwiejszy ani trudniejszy od Windows. jest po prostu troche INNY. Ale jak go poznasz - to juz nigdy na strone windows nie wrócisz. Chyba żeby sobie pograć ;)
Komentarz
Dodano
24.08.2006 06:12:07
a i jeszcze jedno aż mi sie rzygać chce jak tu piszą że linuks jest łatwy nigdy nie instalowałbymgo na swoim kompie linuks to badziewie i niewiem dlaczgo coś tak szpetnego wymyśli mi sie linux nie podoba do piachu z tym badziewiem
Komentarz
Dodano
23.08.2006 02:28:32
hym ja tam nie narzekam pracuje od 2 miesięcy tylko na wiscie no i od czasu do czasu na xp do ni drukarka nie chodzi pod vistie bo lexmark nie zrobił sterów do wszystkich drukarek vistia jest ok polecam każdemu
Komentarz
Dodano
23.08.2006 02:24:59
Prawda jest taka, krytyc i tak go zainstalują! Dlaczego? Bo gry będę tylko chodzić na vista (directx 10 nie wiem jak się pisze) i raczej to spory zapas bajerów, który w grach nie będzie wykorzystany może za 2-3 lata. Co prawda są już bardzo dobre emulatory gier z windows ale to inna sprawa. 2 sprawa linux - krytycy napewno nigdy nie instalowali... Myślą sobie co to jest KDE, jest taki fajny wyglad lepszy od visty ale co to jest? Jest łatwiutki... Linux jest stabilniejszy, a wyglad areo, hymm... bardzo podobny do xgl (np. Xubuntu) wnioski nasuwają się same... A ja osobiście zainstaluje viste, programy, wsparcie, gry, ale na drugi dysku będę posiadał zapewne jakiś linuxu, obecnie korzystam oprócz z xp'ka a na drugim dysku - KUBUNTU 6.06 64 bit - kopa ma nieziemskiego w porownaniu z windowsem, jeszcze do tego środwosiko xgl, palce lizać ;p
Komentarz
Dodano
22.08.2006 23:44:46
dacie mi link na wiste beta 2 Intel Celeron d 3.06 podkręcony do 3.60MHz 256 ram ddr gf 5500 80gb
Komentarz
Dodano
22.08.2006 23:24:52
To nic innego jak tylko nakręcanie rynku komputerowego, Vista jak i najnowsze gry mają coraz wyższe wymagania sprzętowe, a my... no cóż pozostaje nam coraz mocniej rozbudowywać nasze "zabaweczki".
Komentarz
Dodano
22.08.2006 20:03:40
Ja miałem do czynienia wersja Visty Beta 1 i nie powiem śmigała jak dzika na Celeronie D 331 2.66 Ghz, 512 Mb ram i Radeonie X300 na PCI-E zadnych problemów z instalacją i utrzymaniem stabilności systemu a procesy które są uruchamiane po włączeniu kompa najwidoczniej są potrzebne inaczej by ich nie było, a jak chcecie ryzykować z ich wyłączeniem proszę bardzo nikomu nie bronie ale pomyślcie przez chwilę!!!
Komentarz
Dodano
22.08.2006 12:01:46
ja tam wole Debiana
Komentarz
Dodano
21.08.2006 18:00:35
Ja tam wole Win XP
Komentarz
Dodano
21.08.2006 15:30:02
CentrumXP.pl
Dodano:
20.07.2006 16:04:16
Komentarzy:
20
Strona 1 / 4