Temperatura procesora skacze

Włączyłem dzisiaj Everesta i przez kilka chwil patrzyłem na temperatury i zauważyłem że temperatura procesora często skacze. Jest 30 stopni,za sekundę 40 po czym spada do 17 i tak skacze przez cały czas. Normalne to jest? Procesor mam Intel Core 2 Duo E6300

Odpowiedzi: 3

A co z wentylatorem? Te wskazania są tak że jest 40 a następne wskazanie 30? Poza tym procesor ma temperaturę 17 stopni jak stoi w pomieszczeni o niskiej temperaturze zaraz po włączeniu komputera , a nie w trakcie jego pracy...płyta główna do serwisu...bo jak masz zabezpieczenie przed przegrzaniem (a wątpię aby go nie było) i czujnik wskaże jakąś wysoką temperaturę to Ci się komputer wyłączy... i odwrotnie jak się przegrzeje czujnik wskaże że jest zimny to się coś może spalić...jak widzisz ten problem to się nim zjmij bo konsekwencje mogą być nie ciekawe...
Razorek
Dodano
21.08.2009 00:53:28
:lol:
Ucho
Dodano
20.07.2009 02:32:47
[quote=Nivusee]Normalne to jest?[/quote] Nie. Natomiast nie jest to wina rzeczywistych skoków temperatury tylko czujnika na płycie, albo Everesta. Osobiście stawiam na czujnik bo Everest (i inne programy tego typu) korzystają z jego wskazań. Bo niby jak jest fizycznie możliwe, żeby temperatura skakała sobie radośnie co kilka sekund o 10 stopni w obie strony ?
Ucho
Dodano
17.07.2009 03:29:59
  • XanTyp 17.07.2009 15:30:44

    [quote=Ucho]Bo niby jak jest fizycznie możliwe, żeby temperatura skakała sobie radośnie co kilka sekund o 10 stopni w obie strony ? [/quote]No jak nie, jak tak? W lewej trzymasz kawałek suchego lodu (na wypadek przegrzania) W prawej przyświecasz sobie zapalniczką, A w usta idzie termometr gdzie mierzą się wahania I zerkasz ciekawie na obróbkę termiczną. :mryellow:

Nivusee
Dodano:
16.07.2009 20:34:34
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1