taki problem

czesc wszystkim
posiadam winowsa 2003 i mam taki maly problem iz jak wgram sterowniki do kart sieciowej to jak skonfiguruje wszsykie ip, dns–y , bramy, to siec w ktorej jestem ( osiedlowa ) widze ale stron internetowych czyli internetu nie mam , choc wszystko tak konfigurowalem jak w windowsie xp, czy ktos wie co moze byc przycyzna ze windows wgral sie elegancko siec widzi ale ineternetu nie ma ;( a sterowniki sa zainstalowane. Jesli ktos moze pomoc to bede wdzieczny. Pozdrawiam ic zekamna odpowiedzi w mojej sprawie. ;)

Odpowiedzi: 4

Moim zdaniem popelniasz gdzies blad w ustawieniach sieci. Jest wrecz fizyczna niemozliwoscia aby przy identycznych ustawieniach jeden system mial dostep do netu a drugi nie. Rzeczywiscie w tej sieci wpisujecie ustawienia recznie a nie przez DHCP (automatycznie) ? Podaj moze co dostaniesz po komendzie ipconfig /all.
EL NINO
Dodano
23.11.2003 00:07:03
tak odpowiadajac na pytanie czy jest to jeden sysytem czy dwa – formatowalem dysk po windowsie xp i wgralem windowsa server 2003 na czysty dysk ,
a jest mozliwosc rozwiazania tego problemu ??
troche mie ta systuacja dziwi :evil:
Anonymous
Dodano
22.11.2003 14:05:54
dark.:
czesc wszystkim
posiadam winowsa 2003 i mam taki maly problem iz jak wgram sterowniki do kart sieciowej to jak skonfiguruje wszsykie ip, dns–y , bramy, to siec w ktorej jestem ( osiedlowa ) widze ale stron internetowych czyli internetu nie mam , choc wszystko tak konfigurowalem jak w windowsie xp, czy ktos wie co moze byc przycyzna ze windows wgral sie elegancko siec widzi ale ineternetu nie ma ;( a sterowniki sa zainstalowane. Jesli ktos moze pomoc to bede wdzieczny. Pozdrawiam ic zekamna odpowiedzi w mojej sprawie. ;)


Skoro przy instalcji 2003 nic nie pokręciłeś. Czyli wybrałeś standartowa konfiguracja sieci..
Czyli automatycznie ustawia dostęp do internetu..

A opisane zjawisko zdarza się nieraz w sieciach osiedlowych, źe komputery są widziane (inne w sieci) a nie ma internetu..
Po prostu serwer ma problemy (osiedlowy) takie zjawisko czasami występuje i na moim komputerze podłaczonym do sieci osiedlowej..!!
Pozdrawiam
Anonymous
Dodano
22.11.2003 10:32:23
Czy to jest ten sam komputer ? I na nim zainstalowane XP i w2k3 ? Czy dwa inne komputery ?
EL NINO
Dodano
21.11.2003 23:30:03
Anonymous
Dodano:
21.11.2003 19:59:36
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1