Tajne głosowanie?

Poszedłem za linkiem w artykule o Microsft Math do uaktualnień i w szukajkę (vide -> screen) wpisałem math. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/536/bac66c19c5573301.jpg[/IMG][/URL] Po zatwierdzeniu enterem wyskoczyło na moment okienko z podziękowaniami za oddanie głosu... Jakiego głosu? Na co?

Odpowiedzi: 6

Cóż, zrobisz co uważasz, że się powinno. Albo nie zrobisz. Tak czy owak, nie twierdzę, że wyniki "ankiety" są wam do czego przydatne, ale generalnie można uznać, że jeśli wyniki jakiejś będą kiedyś miały dla was znaczenie, to jaka będzie pewność co do ich miarodajności? Skoro jesteśmy tu wszyscy tak [i]pro-prawni[/i] - bądźmy. We wszystkim.
XanTyp
Dodano
28.01.2011 15:58:16
A nie wystarczy po prostu zdjąć fokusa z przycisku do głosowania ?
Żółty
Dodano
28.01.2011 01:33:55
  • Ad@$ 28.01.2011 03:25:06

    [quote=Żółty]A nie wystarczy po prostu zdjąć fokusa z przycisku do głosowania ?[/quote] Zależy, co masz na myśli przez "zdjąć fokusa z przycisku". Jeżeli przydzielenie Focusa innemu przyciskowi, to pisałem już o tym. A jeżeli mówisz o UnFocus, to w ASP.NET nie ma AFAIK czegoś takiego, ani w JavaScripcie. Jest sam Focus(). I wracamy do punktu wyjścia.

  • Żółty 28.01.2011 17:32:52

    [quote=Ad@$]Zależy, co masz na myśli przez "zdjąć fokusa z przycisku". Jeżeli przydzielenie Focusa innemu przyciskowi, to pisałem już o tym. A jeżeli mówisz o UnFocus, to w ASP.NET nie ma AFAIK czegoś takiego, ani w JavaScripcie. Jest sam Focus(). I wracamy do punktu wyjścia.[/quote] Nie da sie ustawić defaultfocus = nil albo defaultbutton = nil ? Czy cos podobnego wskazującego że fokus (albo inaczej - zbieranie entera) ma być ustawione na "nic" ?

Ale domyślnie nie jest zaznaczana żadna odpowiedź, więc ten głos i tak się nie liczy. Zresztą jaki mielibyśmy mieć w tym interes, żeby forsować którąkolwiek z odpowiedzi? Nie po to służy ankieta, a gdybyśmy chcieli to zrobić, to wystarczy jedna linijka kodu z podniesieniem wartości danego głosu w bazie danych. Zgadzam się, że Focus nie powinien być ustawiany na oddawanie głosu, ale to nie takie proste, bo trzeba by na wielu podstronach - gdzie występują inne elementy, które w naszym mniemaniu powinny mieć Focus - powstawiać panele i ręcznie powyznaczać te przyciski.
Ad@$
Dodano
24.01.2011 05:25:22
Trochę to tak "nietegez"... Nie uważasz? W taki sposób można sobie regulować statystyki na własne potrzeby, nie informując o tym nikogo (lub post factum, tak jak to teraz jest ustawione), aby potem wykorzystywać je w sobie już właściwych celach, podpierając się tezą, że "zarejestrowani użytkownicy tak wybrali". Niech sobie będą ankiety, nie mam nic przeciw nim, ale niech będą osobnym elementem, dającym ludziom świadomość tego co wybierają i że to, co wpisują w nią będzie zapisane jako głos, a wtedy też pod wyszukiwarką należałoby umieścić stosowną informację.
XanTyp
Dodano
24.01.2011 00:36:43
Brałeś, bo wcisnąłeś klawisz Enter, a przycisk do głosowania "zbiera" Enter (jest Focus na ten button). Wyszukiwanie jest realizowane przez link.
Ad@$
Dodano
23.01.2011 23:56:22
Po lewej stronie jest ankieta na podstronach CXP.
Ad@$
Dodano
23.01.2011 21:56:27
  • XanTyp 23.01.2011 22:15:47

    [quote=Ad@$]Po lewej stronie jest ankieta na podstronach CXP.[/quote]W której nie brałem udziału... chyba, że jest to nierozłączne z szukaniem plików po nazwach o.O

XanTyp
Dodano:
23.01.2011 15:45:52
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1