Tajemnicze foldery puplitu Windowsa 7

O co w tym chodzi? Na puplicie widzę tylko ikonkę kosza i mojego komputera. Nic więcej. Może jeszcze jakies moje skróty czy foldery... Ale kiedy eksportuję coś z programu jakiegoś, na puplicie widzę także jeszcze foldery jakichś "Bibliotek" i pare innych rzeczy typu "Miejsca sieciowe" i tak dalej. No to są czy nie są? Co to? Jakieś ukrywanie? Od czego to zależy? Jak na stałe pokazać te ikony albo je usunąć?

Odpowiedzi: 18

... gadaj tatka latka :rolleyes: Bunch - masz tam (w pomocy) wszystko ładnie opisane. Nie wiem czyja to wina, że nie jesteś w stanie tego pojąć, zamiast czego brniesz w jakieś spekulatywne "jakby takie miejsca". Pytasz czy dobrze zrozumiałeś .... No to kliknij sobie Waść linka w temacie pomocy, z którego zrobiłeś nawet screena, i przeczytaj "Co to jest biblioteka?", "Jak utworzyć lub zmienić bibliotekę?", zamiast zadawać enigmatyczne pytania typu "czy dobrze zrozumiałeś". To ty masz wiedzieć czy zrozumiałeś, czy nie. A jeśli nie zrozumiałeś - to czytaj do upadłego. Czytanie dobrze wpływa na mózg i rozwija procesy myślowe. Pomijając powyższe fakty, nieprawdą jest że w Pomocy zostało to opisane w sposób "niejasny".
Veers
Dodano
13.07.2011 03:36:33
Dzięki za opis. Przejdźmy jednak znów do rzeczy... Sprawa więc prezentuje się następująco. Biblioteki zawierają sobie jakby takie aktywne skróty do folderów/plików, które są rozsiane po całym komputerze, ale które chcemy mieć w jednym miejscu i którymi chcemy zarządzać z jednego miejsca. Możemy tam dodawać te skróty (foldery) albo je usuwać. I różnica jedyna między usunięciem fizycznie plików do którego odnosi się skrót a usunięciem tylko samego skrótu polega na tym, że gdy po dodaniu do bibliotek jakiegoś skrótu, usuniemy go metodą wybrania polecenia "usuń" z menu jakie pojawiło się po prawokliku lub wciśnięciu kalwisz a"delete" - to usuwamy pliki także z dysku. A kiedy usuniemy sam skrót (inną metodą) - wchodzimy w jej właściwości, zaznaczamy folder Photo1 i wybieramy polecenie Usuń, to wtedy usuwamy sam skrót. Dobrze zrozumiałem? [b]Co nie zmienia faktu, że nie jest to jasno napisane w manualu[/b]
BUNCH
Dodano
12.07.2011 19:33:47
Bunch - ile jeszcze klas podstawówki powinieneś zaliczyć, by móc przeczytać [u]jakikolwiek[/u] - nieszczególnie skomplikowany tekst ze zrozumieniem ? A może po prostu nie rozumiesz różnicy między usunięciem czegoś [b]W[/b] czymś, a usunięciem czegoś [b]Z[/b] czegoś ? Jeśli tak - to postaram ci się to wyjaśnić jakbyś był moim 3 letnim synkiem: Weźmy dwa foldery zawierające np. zdjęcia: Jeden Folder - znajdujący się na Dysku C - nazwijmy Photo1. Drugi Folder - znajdujący się na Dysku Z - nazwijmy Photo2. Teraz stwórzmy sobie Bibliotekę o nazwie Moje Ulubione Zdjęcia i dodajmy do niej foldery Photo1 i Photo 2. W ten sposób - z poziomu dowolnego okna dialogowego w systemie, obsługującego obiekt Biblioteki, możemy mieć dostęp do obu wymienionych folderów, bez konieczności zmiany dysku. A teraz SKONCENTRUJ SIĘ !!! Otwieramy bibliotekę Moje Ulubione Zdjęcia i [b]W[/b] niej usuwamy folder Photo2 - w ten sposób zostają usunięte pliki / foldery we wskazanych lokalizacjach objętych przez otwartą bibliotekę (czyli w tym przypadku - W folderze Photo2 na Dysku Z). W bibliotece pozostaje folder Photo1. Aby usunąć folder Photo1 [b]Z[/b] biblioteki - wchodzimy w jej właściwości, zaznaczamy folder Photo1 i wybieramy polecenie Usuń. Folder Photo1 już nie będzie uwzględniany w bibliotece "Moje Ulubione Zdjęcia", ale nadal pozostanie w stanie nienaruszonym na Dysku C. ... jeśli nadal nie pojmujesz o co chodzi, to mój syn rozrysuje ci to kredkami sprowadzając schemat do talerzyków, jabłek i gruszek ....
Veers
Dodano
12.07.2011 04:08:51
Veers, przeczytawszy Twoją odpowiedź dochodzę do wniosku że na stałe, trwale wyłączyć się i tak nie da. Bo i tak będą widoczne w okienkach dialogowych programów. Veers, mówiłeś coś o pomocy systemowej? A jest może jakaś inna pomoc (taka nie ambiwalentna), która nie była tłumaczona na polski przez translator? [img]http://img402.imageshack.us/img402/5909/47905132.jpg[/img]
BUNCH
Dodano
11.07.2011 19:55:17
Nic nie sugeruję :D, zastanawiam tylko się nad zakończeniem tej niedzielnej szkółki. Co drugi problem [b]Buncha[/b] jest do rozwiązania poprzez wciśnięcie magicznego klawisza F1 i wpisania odpowiednich słów w okienku.
XanTyp
Dodano
11.07.2011 12:07:20
[quote=Veers]A teraz XanTyp - możesz oficjalnie zrobić użytek z uprawnień moda, skoro zniżyłem się do poziomu użyszkodnika.[/quote]Nic nie zrobię, bo nie widzę podstaw do ingerencji. [b]Bunch[/b] jest nieformowalny - przestałem się przejmować. Odpowiadam z automatu. Albo nie odpowiadam. Tłumaczenie komuś, czym jest "Read the fuckin' manual" przekracza moje zdolności nauczycielskie.](*,) #-o
XanTyp
Dodano
11.07.2011 01:34:22
Nie chcę tych ikonek, są mi niepotrzebne. I tylko zaśmiecają ekran. Nic w nich dobrego się nie kryję. Nie są ważne. I dlatego nie są mi potrzebne. To jest moja argumentacja na usunięcie tych bibliotek, czy jaką to sobie nazwę wymyślono. Nie denerwuj się.
BUNCH
Dodano
10.07.2011 20:42:00
  • Veers 11.07.2011 05:02:10

    [quote=BUNCH]... Nic w nich dobrego się nie kryję. [/quote] Jasne. Więc je sobie zrekonfiguruj)* albo wyłącz)**. Pamiętaj jednak, że nawet kiedy je wyłączysz w widoku Eksploratora - i tak będą widoczne w okienkach dialogowych aplikacji. A dlaczego? To takie pytanie kieruj na 801 802 000 * - patrz plik pomocy - temat biblioteki (i tematy pokrewne) ** - tu potrzeba grzebnąć w rejestrze systemu)***. Potrzebny opis można znaleźć w googlach, bingu, czy dowolnej innej wyszukiwarce w czasie mniejszym niż zabrało mi napisanie tego zdania. *** - przy czym nikt nie wie dlaczego u jednych ta metoda działa a u innych nie. @XanTyp sugerujesz że to przypadek typu: [img]www.veers.neostrada.pl/klikam1.gif[/img] ?

Ideę ? Bunch - czy ty wiesz o czym ty w ogóle rozmawiasz ? Czy tylko tak pieprzysz bez sensu ? Odpowiedź na 99% zadanych przez Ciebie pytań znajduje się w miejscu które wskazałem. PS. Osobiście wolałbym mieć tak mały "interes", niż tego zagubionego neurona który usiłuje wypełnić w pojedynkę przestrzeń między twoimi uszami. A teraz XanTyp - możesz oficjalnie zrobić użytek z uprawnień moda, skoro zniżyłem się do poziomu użyszkodnika.
Veers
Dodano
08.07.2011 03:15:20
Na jakim pasku menu? Nie widnieją na nim żadne pliki o takich nazwach. Jak się DOSTAĆ, DOBRAĆ do tych rzeczy nazwanych "bibliotekami"? Veers. Nie wiedziałem co to znaczy twój skrót. Czyżbyś miał na myśli tę ideę? http://hlds.pl/images/RTFM.gif HAHAHA! Wstawiłem to chwilę temu w tagi IMG i doznałem szoku! Koniecznie sprawdźcie co się ukaże gdy tak napiszecie posta z tym linkiem co wyżej w tagach IMG.
BUNCH
Dodano
08.07.2011 02:59:12
Mr. BUNCH - zgodnie z wielokrotnie odkładaną obietnicą : [center][size=9][b]RTFM[/b][/size][/center] Na wypadek gdybyś nie wiedział jak go znaleźć - podpowiadam: w menu Start znajduje się "Pomoc i obsługa techniczna", albo po prostu patrząc na pulpit naciśnij F1. Potem wystarczy w polu wyszukiwania wpisać "biblioteki" i poświęcić kilka minut na przeczytanie zawartych tam informacji.
Veers
Dodano
08.07.2011 02:26:19
Bez otwierania jakiegokolwiek folderu. Wystarczy kliknąć na ikonę folderu na pasku menu i wchodzisz tam od razu.
XanTyp
Dodano
07.07.2011 23:23:04
No a gdzie mogę te biblioteki znaleźć wchodząc w nie "inaczej"? Bo nie widze na pulpicie ani nigdzie indziej prócz okna eksportowania z jakiegoś programu zewnętrznego. Gdzie są te biblioteki do odnalezienia? Jaka ścieżka? Usunę je ręcznie. Nawet w tym WIn7 "Moje dokumenty" zlikwidowali...
BUNCH
Dodano
07.07.2011 17:04:49
  • sergiusz_ra 07.07.2011 21:26:43

    [quote=BUNCH]No a gdzie mogę te biblioteki znaleźć wchodząc w nie "inaczej"? Bo nie widze na pulpicie ani nigdzie indziej prócz okna eksportowania z jakiegoś programu zewnętrznego. Gdzie są te biblioteki do odnalezienia? Jaka ścieżka? Usunę je ręcznie. Nawet w tym WIn7 "Moje dokumenty" zlikwidowali...[/quote] Jak otworzysz jakikolwiek folder, to z lewej strony są skróty do wszystkich bibliotek. Co do "Moje dokumenty" to po kliknięciu na "start" nad przyciskiem "zamknij' a pod ikoną użytkownika, jest coś takiego jak: dokumenty, obrazy, muzyka.

Możesz wrócić spokojnie do XP. Nikt cię nie przymusza do 7. Termin supportu dla XP wydłużyli, zanim wygasł obecny... o bodaj 3 czy 5 lat więc nie ma obaw o aktualizacje systemowe w najbliższym czasie.
XanTyp
Dodano
06.07.2011 18:30:40
Dziękuję Veers. Nie wiedziałem że tak ma być. Mi się to nie podoba. Szkoda, że nie mogę tego zmienić.
BUNCH
Dodano
06.07.2011 16:27:44
Powiem po chłopsku: "okienko eksportowania" - to okienko exploratora - a Pulpit - to Pulpit. Zresztą nie mam zamiaru się wysilać i DOMYŚLAĆ po raz n-ty o co ci chodzi, więc tym razem ja zapytam: Czy tak widzisz Pulpit (oczywiście nie dokładnie - bo to akurat mój pulpit więc nie widać na nim tego całego "syfu") : [img]http://www.veers.neostrada.pl/pulpit.jpg[/img] Zaś podczas eksportu widzisz coś takiego: [img]http://www.veers.neostrada.pl/pulpit_export.jpg[/img] To zapewniam Cię - wszystko jest ok. Tak ma być. I lepiej nie kombinuj. Przyzwyczajaj się. A jeśli nie możesz - zmień system.
Veers
Dodano
06.07.2011 03:48:58
Nie wiem jak to nazwa Veers ale tak się właśnie dzieje. Te foldery pojawiają się tylko wtedy gdy widze okienko eksportowania zawartości z jakiegoś programu.
BUNCH
Dodano
05.07.2011 21:35:29
BUNCH - fusy z niedopitej kawy podpowiadają mi, że raz patrzysz na Pulpit a podczas eksportu widzisz folder (który zresztą jest symbolic linkiem) Pulpit/Desktop w Folderze Osobistym ...
Veers
Dodano
05.07.2011 21:13:15
[quote=BUNCH]Na puplicie widzę (...) Nic więcej. Może jeszcze jakies moje skróty czy foldery...[/quote]Może? To widzisz je czy nie? A może raz tak a raz nie? Może..... wiesz, wolałbym trochę konkretów tu przeczytać, a nie o gdybaniu... #-o
XanTyp
Dodano
05.07.2011 19:22:44
BUNCH
Dodano:
05.07.2011 18:38:41
Komentarzy:
18
Strona 1 / 1