Tabela wyników.

Witam bardzo serdecznie. Mam pytanie związane z budowaniem tabeli wyników w excelu. Wszystkie formuły mam już powpisywane, oprócz tabelki z dużymi punktami .. Nie wiem jakiej formuły użyć , aby przy zwyciestwie 3:2 dawało zwycięskiej drużynie 2 punkty, a przegranej jeden, a przy wyniku 3:1 lub 3:0 dawał trzy punkty za zwycięstwo i 0 za porażke. Ktoś pomoże ? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedzi: 2

Dokładnie, mój sport to siatkówka. Rozwiązałem to inaczej troszkę. [code]=LICZ.JEŻELI(F35:F40;"=3")*3 +LICZ.JEŻELI(F35:F40;"=2")*1 -LICZ.JEŻELI(G35:G40; "2")[/code] gdzie F35:F40 to sety zdobyte przez drużynę , a G35;G40 to sety stracone w 6 kolejkach. I wszystko działa ;) ale dzięki za pomoc ;)
wneq
Dodano
29.08.2011 00:33:55
A może uzycie funkcji JEŻELI sprawdzi się ? Coś w deseń [code]=JEŻELI((A2-B2)>1;3;JEŻELI((A2-B2)>0;2;JEŻELI((A2-B2)=0;1;0)))[/code] gdzie A2 - bramki zdobyte, B2 - bramki stracone w meczu To wyżej to przykład dla jednej druzyny przy zalożeniach: - wygrana różnicą 2 i więcej bramek (>1) - 3 punkty - wygrana różnicą 1 bramki (>0) - 2 punkt - remis (=0) - 1 punkt - przegrana (każdy inny przypadek) - 0 punktów. Twoje to chyba siatka ? :D Bo ja to jednak kategoriami piłki kopanej myśle ;p