Synchronizacja czasu

Sytuacja:

Serwer Windows 2000 kontroler domeny
Ok. 50 koncowek klienckich xp, 98, nt

Problem:

Szukam mozliwosci zdalnego wymuszenia (z poziomu konsoli serwera a nie skryptu podpinanego przy logowaniu) zmiany serwera czasu z ktorym synchronizuja sie komputery klienckie.

Odpowiedzi: 13

Przepraszam za opoznienie w odpowiedzi z mojej strony spowodowane urlopem.

Oczywiscie ^JEremy^ masz racje.
Bije sie w piersi ze o problemie zapomnialem jako ze znalazlem rozwiazanie jakie podajesz. Minusem jest tylko to ze dotyczy ono systemow od xp w gore.

Skoncentrowalem sie na poszukiwaniu przyczyn zjawiska ze komputery wpiete w domene nagle zaczynaja synchronizowac czas nie z DC a z innych zrodel czego robic nie moga z racji firewalla.
mrsit
Dodano
02.08.2005 09:30:25
Czy ja wiem czy zle zrozumialem... Z tego co widzialem na poczatku watku, to byla mowa o komputerach wpietych w domene. Wg mnie miedzy 'wymusic zdalnie z poziomu serwera synchronizacje z serwerem xxx na klientach', a tym ze synchronizacja ta zostanie wymuszona przez serwer podczas najblizszego restartu na stacjach klienckich (to zalatwia nam GPO nalozone na komputer), nie ma wiekszej roznicy.

pozdrawiam
^JEremy^
Dodano
01.08.2005 22:30:16
Zeby nie bylo ze sie czepiam, ale chyba zle zrozumiales problem ^JEremy^.
mrsitowi chodzi o:
"wymusic zdalnie z poziomu serwera synchronizacje z serwerem xxx na klientach."
EL NINO
Dodano
30.07.2005 20:14:00
Rozumiem ze chodzi o to, zeby iles–tam komputerow wpietych do domeny pobieralo czas z serwera czasu.
Jesli tak, to wydaje mi sie ze sprawa jest prosta:
1) Na serwerze bedacym zrodlem czasu w rejestrze klucz
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpServer\Enabled musi miec wartosc 1
2) Na komputery na ktorych ma nastepowac synchronizacja czasu musi byc nalozone GPO:
Computer Configuration –> System/Usluga Czasu Windows/Dostawcy czasu w ktorym polisa 'Wlacz klienta protokolu Windows NTP' jest ustawiona na 'Enabled'

Nawiasem mowiac serwerem czasu nie musi byc Windows 200x Server, ale np. Windows XP: http://support.microsoft.com/kb/314054/pl

pozdrawiam
^JEremy^
^JEremy^
Dodano
30.07.2005 00:33:19
El... a sadzisz ze nie czytalem... :)

Nawet wlaczylem debugowanie tego cuda :)

zostawmy temat nie da sie – trudno

a swieto swietem a ja jestem upierdliwy :) i zrobie to z okazji swieta (waznego) ;)
mrsit
Dodano
01.05.2005 22:47:36
mrsit:
Juz mi to net timie bokiem wylazi :)
(...)
Pozytek taki cos sie wiecej dowiedzialem "przedzierajac" sie przez dokumentacje.
Raz, ze tez nigdy z "net time" nie mialem stycznosci a przez ten Twoj post cos tam wiecej wiem, bo sporo wyczytalem, a dwa, to ze Ci wylazi bokiem, nie dziwie sie. Po pol godziny przegladania zrodel tez widze tylko "net time" :P . BTW, czytales o "w32tm" ?
W32tm [–tz | –s [computer] | –adj | –adjoff | –source | –once] [–test] [–v] [–p port] [–period freq]

Mysle ze przegladnales ten dokument ? –> http://download.microsoft.com/download/2/0/f/20f61625–7b2a–4531–b007–1c714f1e51b7/wintimeserv.doc

Pomijajac skrypty, przez "zdalny pulpit" nie ma chyba sensu ?

mrsit:
Czy Ty El nie masz aby za duzego podpisu ?
Wielkie swieto, to i wielki podpis kurna :mrgreen: .
EL NINO
Dodano
01.05.2005 22:21:19
mrsit:
P.S.
Czy Ty El nie masz aby za duzego podpisu ? Czy to sie nie kwalifikuje na jakies dzialania moze ostrzezenie jak na jednym znanym forum ? :)

Toź to sam Vladimir Ilicz Lenin, szcunek okazać naleźy. Za wichrzyciela uznany zostaniesz ;)
Anonymous
Dodano
01.05.2005 19:24:20
EL NINO:
Probowales juz z "net time" ?


Juz mi to net timie bokiem wylazi :)

Wychodzi ze tak jak kombinowalem sie nie da tzn. nie da sie zrobic tego zdalnie (wykluczajac GPO, skrypty logowania itd.)

Net Time dziala lokalanie a ja po prostu mialem nadziej e ze z pozycji admnistratora domeny da sie taka operacje przeprowadzic na komputerach klienckich.

Pozytek taki cos sie wiecej dowiedzialem "przedzierajac" sie przez dokumentacje.

P.S.
Czy Ty El nie masz aby za duzego podpisu ? Czy to sie nie kwalifikuje na jakies dzialania moze ostrzezenie jak na jednym znanym forum ? :)
mrsit
Dodano
01.05.2005 19:15:46
Probowales juz z "net time" ?

http://www.anotherurl.com/library/network_time.htm
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en–us/dnw2kmag01/html/TimeWin2K.asp
http://support.microsoft.com/kb/q216734/
EL NINO
Dodano
01.05.2005 17:04:23
To zupelnie nie to o co mi chodzi. Ja chcialbym wymusic zdalnie z poziomu serwera synchronizacje z serwerem xxx na klientach.
mrsit
Dodano
01.05.2005 16:40:39
Nie wiem jak to jest pod windowsem 2000 ale moźesz spóbować
Narzedziem Atomic Time Synchronizer 3.5

Atomic Time Synchronizer 3.5 jest narzędziem, umoźliwiającym synchronizację czasu systemowego z wzorcem czasu lub innym komputerem. Program ten moźe pełnić równieź funkcję serwera czasu.

Zobacz tam więcej

Pozdro
Anonymous
Dodano
01.05.2005 13:28:56
Dzieki El choc z dotychczasowych moich poszukiwan w tym temacie wynika ze raczej sie nie da tak jak bym chcial.

Da sie przez skrypt logowania, przez GPO itd.
mrsit
Dodano
27.04.2005 09:56:33
Pogadaj z kurdt–em na Jamie.
EL NINO
Dodano
26.04.2005 20:59:11
mrsit
Dodano:
26.04.2005 19:34:45
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1