Swieźy Windows 98

Mam zainstalowanego Windowsa 98. Chcę zrobić reinstall, z formatowaniem C. Słowem chcę zainstalować świeźutkiego 98. Nie mam dyskietki startowej. Nigdy tego nie robiłem. XPka instalowałem i reinstalowałem dziesiątki razy. Z 98 sprawa zdaje się nie jest taka prosta. Czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku jak się za to zabrać?

Odpowiedzi: 4

Z tego co o w9x pamiętam w opcjach startowych instalatora CD jest i formatowanie dysku.
Jezęli go nie znajdziesz to zawsze mozesz skorzystać z opcji "uruchom komputer w trybie MS–DOS" i po pokazaniu się c:\ wpisać format c:\q (źeby szybciej było), a potem przejść do bootu z płyty i instlaację rozpocząć.
Rebe
Dodano
09.02.2006 09:12:18
Czyli mogę na zainstalowanym Win 98 ustawić boota na cd, wystartować z płyty i z płyty zrobić świeźy 98 z formatowaniem C? Tak jak to jest z XP. Nie interesuje mnie nakładka.
arcymag
Dodano
09.02.2006 09:02:06
"nie mam dyskietki startowej" – toź moźna ją z poziomu systemu zrobić. Jedyna znacząca óznica między oryginalną, a wykonaną spod w98 dotyczy fdiska, którego na niej nie będzie, ale za to będzie format.
sh@dow oczywiściep odał metodę obycia isę bez dyskietki – boot z płyty i z jej poziomu moźna rownieź formatować.


PS.
Dobra wiem, źe z oryginalnej moźna isę dobrać do formatu,ale to akurat nie jest istotne.
Rebe
Dodano
09.02.2006 08:48:56
http://support.microsoft.com/kb/188881/pl

Jeśli nie masz dyskietki to odpal z płyty CD. Tak samo jak XP. Uruchamiasz instalatora z CD lub z Obsługą CD.
x:\win98 (x oznaczenie napedu CD)
wpisujesz setup /ie/im/iv/is/ (pomija scandisk robienie dyskitki startowej itp.)
i tyle.
sh@dow
Dodano
08.02.2006 23:03:30
arcymag
Dodano:
08.02.2006 22:42:39
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1