Świeża Vista na DV5-1040EW. Problem z połączeniem

Witam próbowałem już chyba prawie wszystkiego, ale niestety ciągle nie mogę połączyć laptopa z Vistą do routera D-link (DI-524) poprzez WIFI... Router działa prawidłowo od kilkunastu miesięcy, komp stacjonarny z XP bez żadnych problemów łączy się z internetem (przez kabel) poprzez ten router tak samo jak laptop z XP (przez Wifi z szyfrowaniem WPA)... wszystko działa pięknie i bez problemowo, ale laptop z Vistą widzi sieć ale nie może się z nią połączyć.... Wszystkie ustawienia porobiłem podobnie jak w lapku z XP i nic, wpisywałem nawet na sztywno IP i bramę i nic. Na routerze nawet próbowałem przypisać IP do MACa karty lapka z Vistą i ciągle nie łączy się z routerem ani netem :/ macie może jakieś pomysły co można jeszcze zrobić aby działało?

Odpowiedzi: 3

niestety znana wada tej durnej visty, musisz wklepac IP i DNS do ustawien polaczenia sieciowego recznie, inaczej nie da rady :(
lozik
Dodano
14.11.2008 16:39:03
No własnie problem w tym, że resetpowałem router już kilka razy i nic. To samo mam z TPLINKIEM :( Wkładam kabel i ine działa.Może to jakieś sterowniki? :/
Dyniek
Dodano
09.11.2008 15:13:32
Wyłącz na moment wszystkie zabezpieczenia routera (filtrowanie MAC, WPA, firewall...), podłącz się do niego, a dopiero następnie, po kole,i załącz wszystko powoli od nowa i sprawdź jak się będzie sprawa miała. Można również spróbować przywrócić ustawienia domyślne i skonfigurować wszystko od nowa.
Bobi
Dodano
08.11.2008 17:19:50
Dyniek
Dodano:
08.11.2008 17:01:24
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1