svchost - win 7 64bit ile powinien zajmowac?

Mam pytanie - ile srednio powinny zajmowac (albo i le Wam zajmuja) procesy svchost w Windows 7 64bit? Mam 4gb ramu ale na czystym systemie na starcie procesy i inne pierdoly zzeraja mi ok 1,3gb. Najwiecej wlasnie svchost bo ok 80mb jeden (reszta tak od 20-50mb), jakby ktos zerknal byloby super. Sprawdzilem process explorerem i nic zlego tam nie widze pod tymi procesami % procka zajmuja 0 wiec raczej nie jest to nis szkodliwego metoda prob i bledow doszedlem do wniosku ze pod ten nieszczesny svchost podpiete jest ok 6 procesow (za wifi, obsluge aero itd) okazalo sie ze po wylaczeniu procesu sysmain rozmiar svchosta spadl i jesst ok, pytanbie - czy ten proces jest bardzo wazny?

Odpowiedzi: 2

wiem jaka role pelni svchost i wiem ze jest to bardzo wazny plik. chodzi mi o ten proces sysmain - czyli proces wstepnego ladowania do pamieci. troche o tym czytalem i przewaznie radza to wylaczyc (wtedy svchost tyle nie zajmuje), moje pytanie wzielo sie stad ze wczesniej pracowalem kilka lat na xp gdzie zdarzaly sie przypadki trojanow ktore podpinaly sie pod ten proces i zzeraly rawie 100% cpu ale uzycie pamieci nie bylo tak duze. Na 7 nie mam takiego zuzycia cpu ale ten rozmiar zajmowaniej pamieci mnie troche zdziwil. dlatego chcialem zapytac czy to jest normalne, pewnie 7 laduje w tym pliku najczesciej przechowywane programy czy cos takiego. Druga sprawa ze 7 na starcie zjada 1,2gb ramu i moim zdaniem to juz jest troche duzo ale pewnie im wiecej ma sie ramu tym wiecej na starcie zajmuje. chcialbym tylko zapytac osoby ktore maja wersje 64bit czy bez modyfikacji itd. ten proces svchost tak duzo im zajmuje:)
kamel2385
Dodano
02.04.2010 10:00:06
[quote=kamel2385]wiec raczej nie jest to nis szkodliwego (...) czy ten proces jest bardzo wazny?[/quote]Gdybyś się trochę wysilił i zajrzał do goglarki, szybko byś się zorientował czym jest svchost, jaką pełni rolę w systemie i czy szkodzi, czy nie...
XanTyp
Dodano
02.04.2010 02:27:22
kamel2385
Dodano:
02.04.2010 00:35:26
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1