Super wypasiony konkurs Windows 7 ??? Chyba jakiś mega żart ...

Jestem wielce rozczarowany konkursem, który zapowiadał się tak wspaniale. Zacznijmy od tego, że dziś postanowiłem wziąć udział w drugiej rundzie. Wszystko pięknie, czekam z przerwami na jedzonko od 19. Wybija 20 i hop siup! Runda 2 > rozpoczynami - lista pytań już jest, no to szukamy odpowiedzi... i szukamy i szukamy itd. I wszystko pięknie. Zwłaszcza DDoS który sami sobie zgotowaliście... Mogliście przygotować się na wejście kilku/nastu/set tysięcy użytkowników. Efekt był taki, że pomimo, iż pytania otworzyłem zaraz po 20:00 udało mi się wysłać je po 20:24, czyli de facto po tym jak serwery zaczęły racjonalnie działać... Pozostaje tylko pogratulować wam akcji. Drugą sprawą jest fakt, iż o konkursie dowiedziałem się niedawno, a tym samym dopiero dziś odpowiedziałem na pytania z rundy 1. Tym samym mam już naliczony czas powyżej 230 000 sekund (od 23 marca). Czyli w rankingu generalnym nie mam już szans na przebicie się. Tak naprawdę to chyba brak jakiegoś rozsądnego rozwiązania ze strony organizatorów. W tym momencie mamy już wygranych z całego konkursu. Ci wszyscy, którzy o konkursie dowiedzieli się najwcześniej i udało im się najszybciej dostać do rundy 1, z czym tak naprawdę jak przeczytałem również były problemy z racji tego, iż nikt nie podał konkretnej godziny rozpoczęcia rundy 1. A chyba wszyscy wiemy, iż czas jest tu najważniejszy, bo pytania raczej nie będą w dalszych rundach zbyt trudne... Zatem życzę wszystkim powodzenia w tym konkursie!!!

Odpowiedzi: 10

Co wg Ciebie w tym konkursie leży? Jakieś argumenty? Czy kolejne narzekanie. ze to akurat ty nic nie wygrałeś?
Kuba
Dodano
31.03.2009 01:57:41
Tak. To jest właśnie "profesjonalizm" całej redakcji CentrumXP.pl Widzę, że kolejny konkurs panowie leży. Lepiej się już nie ośmieszajcie. Ja nie otrzymałem jeszcze nagrody z poprzedniego konkursu. I nie narzekałbym, gdyby był jakikolwiek kontakt z redakcją! Na forum mnie zbywają, że odpiszą na reklamację. Przy telefonie zbywają. Na mailu zbywają! Ile mam jeszcze postów i maili wysłać abyście raczyli odpowiedzieć??!! To podchodzi z mojej strony pod spam! Ale co innego mi pozostało? Wygrałem - to oczekuję, że tą nagrodę dostanę. A nie robicie ludzi w bambuko. Podejrzewam, że ten mój Office już jest w puli nagród nowego konkursu ...
celulit
Dodano
30.03.2009 22:27:35
  • Kuba 31.03.2009 02:03:04

    [quote=celulit]Tak. To jest właśnie "profesjonalizm" całej redakcji CentrumXP.pl Widzę, że kolejny konkurs panowie leży. Lepiej się już nie ośmieszajcie. Ja nie otrzymałem jeszcze nagrody z poprzedniego konkursu. I nie narzekałbym, gdyby był jakikolwiek kontakt z redakcją! Na forum mnie zbywają, że odpiszą na reklamację. Przy telefonie zbywają. Na mailu zbywają! Ile mam jeszcze postów i maili wysłać abyście raczyli odpowiedzieć??!! To podchodzi z mojej strony pod spam! Ale co innego mi pozostało? Wygrałem - to oczekuję, że tą nagrodę dostanę. A nie robicie ludzi w bambuko. Podejrzewam, że ten mój Office już jest w puli nagród nowego konkursu ...[/quote] Zostałeś zdyskwalifikowany i komunikowalismy Ci to 15 razy.

  • celulit 31.03.2009 18:49:57

    [quote=Kuba][quote=celulit]Tak. To jest właśnie "profesjonalizm" całej redakcji CentrumXP.pl Widzę, że kolejny konkurs panowie leży. Lepiej się już nie ośmieszajcie. Ja nie otrzymałem jeszcze nagrody z poprzedniego konkursu. I nie narzekałbym, gdyby był jakikolwiek kontakt z redakcją! Na forum mnie zbywają, że odpiszą na reklamację. Przy telefonie zbywają. Na mailu zbywają! Ile mam jeszcze postów i maili wysłać abyście raczyli odpowiedzieć??!! To podchodzi z mojej strony pod spam! Ale co innego mi pozostało? Wygrałem - to oczekuję, że tą nagrodę dostanę. A nie robicie ludzi w bambuko. Podejrzewam, że ten mój Office już jest w puli nagród nowego konkursu ...[/quote] Zostałeś zdyskwalifikowany i komunikowalismy Ci to 15 razy.[/quote] Nie rozumiem dlaczego Pan tak kłamie, jednocześnie wysyłając mi zaraz Prywatną Wiadomość, że sprawdzi całą sytuację, z czego można wnioskować, że wcale nie zostałem zdyskwalifikowany i Pan dobrze o tym wie. Również nie zostałem powiadomiony o takiej sytuacji ani razu! (a więc że 15 razy było mi to komunikowane to jakiś absurd, bo nie miałem nawet 1 komunikatu)

Te wszystkie pretensje wygladaja tak jakby gwarantowano zdobycie nagrody. Jezeli ktos sie zalapie na te godziny konkursowe to nie bedzie problemu by cos wygrac, jesli nie to jest to taki sam niefart jak niewytypowanie czworki w lotto. To uzytkownicy powinni sie dostosowac do konkursu a nie konkurs do uzytkownikow. Regulamin jest zamieszczony. Skoro wzielismy w nim udzial to tym samym akceptujemy go i nie powinno byc zastrzezen.
Krzysiek_85
Dodano
28.03.2009 18:07:37
Tak było w ostatnim konkursie i mieliśmy potem 15 osób pod jednym adresem. Jeśli chdzi o czas odpowiedzi - nie zmienimy decyzji. Jest mi przykro, jeśli ktoś nie może być o 20.00 ale 1. to nie przekreśla jego szanse na główne nagrody 2. to jest konkurs - nikt nikogo nie zmusza, trzeba się samemu wysilić i dostosowac do zasad, aby coś wygrać.
Kuba
Dodano
28.03.2009 17:01:09
Na quiz2008 ta metoda była zastosowana i jakoś nikt nie narzekał. Zawsze ktoś będzie kombinował, ale tak jak napisałem wyżej metoda którą zastosowaliście z automatu wyklucza osoby które nie mogą w danym dniu o danej porze być przed komputerem. Czy nie wystarczy w regulaminie napisać że dany użytkownik może użyć tylko jednego konta? Łatwo byłoby to wychwycić podczas rozdawania nagród. Wystarczy sprawdzić czy adres domowy zwycięscy nie istnieje już w bazie pod inną nazwą użytkownika. Łatwo założyć sobie kilka kont, ale już trudniej przypisać do każdego inny realny adres na który wysłalibyście paczkę.
tomasz.rzepkowski
Dodano
28.03.2009 16:27:37
Zawsze ktoś będzie niezadowolony. My musiliśmy skonstruowac ten konkurs tak, aby tych osób było jak najmniej.
Kuba
Dodano
28.03.2009 16:23:52
Na pewno obecne zasady są lepsze niż w przypadku liczenia czasu od otwarcia podstrony z testem. Polacy lubią kombinować wiec byłoby pelno przekrętów. A tak jest w miarę uczciwie, chociaż denerwujące są te zamulki. W drugiej rundzie wyslalem pytania na chwilę przed zamułką. Fuks... A tak swoją drogą - Redakcjo, czy nie możnaby jakoś szybciej publikować wyników z danych Rund? Aktualnie wyniki z poprzedniej rundy są publikowane po rozpoczęciu kolejnej rundy, ale te 3 dni czekania jest dośc ciężkie do wytrzymania, czasem mnie skręca :P Nie to żebym liczył na niewiadomo co, ale byłoby przyjemniej szybciej wiedzieć czy wygrało się coś w danej rundzie czy nie. No i wiadomo, że jeśli ktoś nie odpowiedział na 7/7 i to tuż po rozpoczęciu rundy, to już nie ma szans na nagrodę w jakiejś Rundzie, tak więc myślę że publikacja wyników z danej Rundy np po kilku godzinach od jej rozpoczęcia nie byłaby czymś niesprawiedliwym. Zaś jesli chodzi o Ranking Generalny to oczywiscie jego owe "przyspieszenie" nie dotyczyloby, bo tutaj juz nawet duze czasy i mniejsze ilosci pk mają znaczenie, prawda...
theblood
Dodano
28.03.2009 07:56:18
Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest liczenie czasu od momentu zobaczenia przez uczestnika pytań, a nie od momentu rozpoczęcia rundy. W moim przypadku nie mogłem być wcześniej niż o 21.00 w domu i przez to automatycznie straciłem możliwość wygrania czegokolwiek. Aż dziwie się że Microsoft nie reaguje na tak oczywiste błędy ze strony współorganizatora.
tomasz.rzepkowski
Dodano
28.03.2009 00:06:33
  • Krzysiek_85 28.03.2009 00:33:58

    [quote=tomasz.rzepkowski]Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest liczenie czasu od momentu zobaczenia przez uczestnika pytań, a nie od momentu rozpoczęcia rundy. W moim przypadku nie mogłem być wcześniej niż o 21.00 w domu i przez to automatycznie straciłem możliwość wygrania czegokolwiek. Aż dziwie się że Microsoft nie reaguje na tak oczywiste błędy ze strony współorganizatora. [/quote] Wina nie lezy po stronie organizatora. Konkurs jest zorganizowany w oparciu o sprawdzona i cieszaca sie niemalym powodzeniem metode (mimo narzekan wielu). Nie jest doskonaly ale pewnych rzeczy nie da sie obejsc. PS. Nawet na maturze pytania otwiera sie w calym kraju o godzinie 9.00 punkt, nie bez powodu yhym

  • Kuba 28.03.2009 01:30:21

    [quote=tomasz.rzepkowski]Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest liczenie czasu od momentu zobaczenia przez uczestnika pytań, a nie od momentu rozpoczęcia rundy. W moim przypadku nie mogłem być wcześniej niż o 21.00 w domu i przez to automatycznie straciłem możliwość wygrania czegokolwiek. Aż dziwie się że Microsoft nie reaguje na tak oczywiste błędy ze strony współorganizatora. [/quote] Nie rozumiem co nazywasz błędem. Gdybyśmy zorganizowali konkrs na takich zasadach jak proponujesz, już byś narzekał, że są użytkownicy którzy mają po 20 kont, tylko po to aby poznać wszystkie pytania, żeby potem na tym jednym dobrym koncie odpowiedzieć na test w ciągu np 7 sekund. Wiec mamy do wyboru twoje narzekanie na godzinę lub twoje narzekanie na oszukujące osoby. Wybraliśmy to pierwsze, bo wydaje mi się, że takie zasady nie pozwalają na żadne oszustwo.

  • XanTyp 28.03.2009 10:23:56

    [quote=Kuba]Wybraliśmy to pierwsze, bo wydaje mi się, że takie zasady nie pozwalają na żadne oszustwo. [/quote]Zatem jak wyobrażacie sobie szanse dla tych, którzy zarejestrowali się rodzinnie - powiedzmy trzy osoby - a mają do dyspozycji tylko jeden komputer? To dość prawdopodobne zjawisko, nie sądzisz? Jak zatem oceniasz ich szanse na wygraną, w sytuacji, kiedy będą chcieli wziąć udział w zabawie? Pierwsze z nich, które usiądzie do kompa, tak? A reszta? Ten konkurs to wyścig szczurów. Rozumiem, że zasady świetnie eliminują przekręty, jakie zdarzały się podczas poprzedniej edycji, ale tępienie potencjalnych oszustów zaowocowało tu zmniejszeniem szans na wygraną dla co wolniejszych, tudzież spóźnionych w dostępie. Konkurs jest ciekawy, ale warowanie przed kompem o wyznaczonej godzinie, to najbardziej beznadziejny pomysł pod słońcem. Załóżmy, że mam spore szanse na wygranie rund, jedna po drugiej, ale w międzyczasie muszę iść do pracy... mam się zwalniać z niej, żeby nie przegapić kolejki?#-o Kłopot w tym, że nie wymyślono jeszcze idealnego rozwiązania dla takich imprez i trzeba się będzie jeszcze trochę pomęczyć, zanim znajdzie się lepsze od bieżącego.

1. Serwer - nasza wina - przyznaje wam rację. Jakby jednka nie było, wszystkim strony się wolno ładowały, więc nie miało to kompletnie żadnego znaczenia na równy dostęp uczestników do konkursu. 2. Czas w konkursie. Prosze zaporponuj lepsze rozwiązanie, na które nikt nie bedzie narzekać. Chętnie je wprowadzimy przy kolejnym konkursie.
Kuba
Dodano
27.03.2009 19:08:31
Przyznaję koledze rację. Mnie to 0 20 w ogóle stronka centrumxp.pl nie chciała się wgrać... serwery leżą...
Razorek
Dodano
26.03.2009 22:45:57
Rhaziel
Dodano:
26.03.2009 21:39:42
Komentarzy:
10
Strona 2 / 2