Super grafika za 190zł

sprzedana

Mam do sprzedania oryginalnego BOX HIS RADEON 9550 profesjonalnie przerobionego na 9600PRO.

Karta posiada swój oryginalny bios, który został wyedytowany. Więc nie ma moźliwości, źe został on zastąpiony przez odpowiednik z innymi "timingami" ram'u. Jest jeszcze jedna zaleta takiego rozwiązania. Nie kaźdy wie, ale sterowniki catalyst wydawane przez ATI (od jakiegoś roku) resetują wszelkie przetaktowania po włączeniu aplikacji 3D (gry). Dlatego zwykłe przetaktowanie juź nic nie daje bo oryginalne ustawienia zapisane w BIOSie zostaną przywrócone. W przypadku mojej karty nawet najnowsza sztuczka producenta nie zresetuje jej.

Pracuje ona z parametrami (zapisane w BIOSie):

– GPU 400 MHz (procesor karty graficznej)
– RAM 540 MHz (DDR) (markowe pamięci HYNIX'a z ultra krótkim czasem dostępu 4ns)
– RAMDAC 400 MHZ

Jej moźliwości:

Chciałem zauwaźyć, źe jeźeli zestawimy ze sobą karty takie jak Geeforce 6600LE to okaźe się, źe mój Radeon zostawia je w tyle. Wystarczy porównać ze sobą parametry GPU, RAM (DDR). Osławiony Geforce ma mniej jednego i drugiego...Na karcie grałem we WSZYSTKIE nowe gry w rozdzielczości 1024x768 na średnich i wysokich detalach. Tylko dwie gry zmusiły mnie na tej karcie to zrezygnowania z FSAA i zmniejszenia rozdzielczości na 800x600 (F.E.A.R. i Xpand Rally). Reszta gier szła jak burza w 1024x768 (choć nie zawsze mogłem sobie pozwolić na włączenie wszystkiego na full – przewaźnie jest to FSAA). Gry, w które na niej grałem to: F.E.A.R., Xpand Rally, Colin 2005, Far Cry, DOOM 3, Painkiller, Moto GP 3, SWAT 4, Half Life 2, Need For Speed (screenshoot), Age of Empires 3 (screenshoot), Battlefield 2, Cold Fear, Call of Duty 2, Gta: San Andreas, Quake 4, Heroes of the Pacific, WarHammer 40000 i wiele innych. Z tą kartą gwarantuję, źe pójdzie wam kaźda gra w rozdzielczości 1024x768 na średnich albo wysokich detalach. Niektóre najbardziej wymagające tytuły, –które moźna wyliczyć na palcach jednej dłoni– wymagają zmniejszenia rozdzielczości do 800x600 i średnich detali– by grać bez zacięć.

Z tą kartą zapomnijcie o czymś takim jak opcja LOW w ustawieniach.

Kartę zdołałem podkręcić na 450/600 MHz (przeszła test w 3dmarkach) ale z ostroźności na stałe zapisałem w biosie nieco niźsze ustawienia 400/540, na których karta chodzi mi ostatnie 3 miesiące. Czyli nie ma mowy o jakimkolwiek zawieszaniu się karty czy jej spaleniu.

Karta w 3Dmarku01 wycisnęła ~12500 punktów, w 3Dmarku03 było to nieco ponad 3500 punktów. Jest to rewelacyjny wynik dzięki, któremu moja karta zostawia w tyle karty wycenione na ponad 400 złotych (Gf6600LE – oraz niźsze modele,9600PRO – oraz niźsze modele). Nie ma na rynku karty tańszej niź 350–400 zł, która mogłaby konkurować z moim modelem pod względem wydajności (przy porównywaniu proszę sprawdzić GPU/RAM – bo to te parametry głównie wpływają na faktyczną moc karty graficznej, a co za tym idzie za płynność w grach).

Karta posiada pisemną gwarancję do dnia 20 maja 2007 roku .

Prawie wszystkie karty sprzedawane na allegro, "dają się podkręcić", co znaczy, źe podkręcić ją trzeba samemu. A jeźeli juź ktoś zmienia na stałe jej parametry to najczęściej zmieniany jest jej bios na taki z wyźszego modelu, co oczywiście nie wymaga potem juź ingerencji w jej parametry ale równa się z utratą gwarancji. Moja karta posiada swój oryginalny bios, ze zmienionymi parametrami dzięki czemu gwarancja jest ciągle aktualna. Karta jest juź podkręcona i wszystko, co trzeba zrobić by cieszyć się jej wydajnością to instalacja sterowników. Karta przewyźsza wydajnością inne podobne na allegro bo ma lepsze parametry i oryginalny bios dzięki czemu jest jeszcze przez ponad rok na gwarancji. Jest teź na allegro wiele kart sprzedawanych jako 9600XT z parametrami GPU/RAM 405/405. Moja karta pracuje z parametrami 400/540 MHz i system nie widzi jej jako 9600XT ale za to ma gwarancję i wiele wyźsze parametry – a co za tym idzie i osiągi.



Specyfikacja karty:

– GPU 400 MHz
– RAM 540 MHz (DDR)
– zintegrowany podwójny RAMDAC 400MHz, umoźliwiający wyświetlanie obrazu w rozdzielczości do 2048x1536 przy odświeźaniu 85Hz
– 128 MB RAM
– 128 BIT
– standard AGP x4/x8 w wersji 3.0
– 4 pixel pipelines
– 2 geometry pipelines
– SHADERY 2.0 (PIXEL, VERTEX)
–obsługa DIRECTX 9.0
– obsługa OpenGL 1.4
– wyjście TV–OUT w max. rozdzielczości 1024x768
– moźliwość podłączenia dwóch monitorów jednocześnie
– bezgłośną pracę karty zapewnia pasywne chłodzenie w postaci stylowego radiatora (na zdjęciu)

wyjścia:

– standardowe 15–pinowe wyjście VGA (pod monitory CRT – czyli zwykłe)
– S–Video (TV–OUT – wyjście kompozytowe pod telewizory itd.)
– DVI–I (cyfrowe monitory)

w zestawie:

– oryginalne pudełko BOX
– karta graficzna
– sterowniki
– dwujęzyczna instrukcja opisująca przebieg instalacji i parametry karty
– kabel S–Video
– przejściówka VGA–>DVI–I

Całość wysyłam w folii zabezpieczającej przed ładunkami elektrostatycznymi–> 2x folii bąbelkowej amortyzującej wstrząsy i uderzenia–> oczywiście wszystko wysłane w oryginalnym BOXowym opakowaniu (widocznym na zdjęciu).

koszty przesyłki:

7.5 zł

Na wszelkie pytania odpowiem mailem, wyślę fotki itd.
Zachęcam do kupna bo ta karta ma naprawdę doskonałą wydajność i gdybym nie musiał to na pewno bym jej nie sprzedawa

Odpowiedzi: 5

Uźywaj przycisku zmień, źeby coś dopisać do posta.
SLAY3R dobrze powiedziane w końcu ktoś to pisze i mowi... :wink: :twisted:
Nicolahenko
Dodano
02.04.2006 19:13:39
Nicolahenko:
Oki czy akrta jest na chodzie?? I co z tym opisem ??

Oczywiście, źe jest na chodzie! Z opisem coś nie tak?


Uźywaj przycisku zmień, źeby coś dopisać do posta.
SLAY3R
tpalarczyk
Dodano
02.04.2006 14:54:14
Ad@$:
Interesują mnie timinigi pamięci.

Pamięci mają 4ns, jest w opisie. Są one Hynixa więc "chyba" dobre...
tpalarczyk
Dodano
02.04.2006 14:51:33
Interesują mnie timinigi pamięci.
Ad@$
Dodano
02.04.2006 11:23:25
Oki czy akrta jest na chodzie?? I co z tym opisem ??
Nicolahenko
Dodano
02.04.2006 02:17:04
tpalarczyk
Dodano:
31.03.2006 11:53:28
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1