Sunrise Vista Konfigurator.

Witam. Problem, który chcę opisać jest chyba bardzo skomplikowany. Otóż kilka dni temu zainstalowałem sobie SVK w najnowszej wersji na OS M$ Vista Ultimate SP1. Ja tak naprawdę nie używałem tego programu. Niestety na moim profili logują się do kompa jeszcze 2 osoby. I jedna z nich zaczęła dosłownie testować wszystkie opcje tegoż programu. I na moje nieszczęście (wiem, że mogłem tego uniknąć, ale...) zaszyfrowana została jedna z partycji na której mam wszystkie ważne i istotne dane dla mnie. Na kompie mam 2 dyski. 80GB i 320GB. Partycja która została zaszyfrowana znajduje się na dysku większym => 80GB-C, potem podzielona 320GB na D-60GB, E-100GB, F-150GB. I właśnie ostatnia F została zaszyfrowana. Niestety klucz szyfrowania nie został spisany ponieważ było zbyt duże przerażenie osoby, która to zrobiła, że robi coś złego. Zaklepała wszystko po kolei myślą, że nie zostawi śladu. Niestety partycja nie jest widoczna dla systemu. Nie mam klucza. Nie mam danych. Leżę i kwiczę. Moje pytanie: (próbowałem już dostania się do danych spod bootowalnego XP-ka ale nie dało również rady) Czy jest możliwość przywrócenia danych z tej partycji bez wsponianego klucza szyfrowania. Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc. Jeśli nie to bardzo proszę o egzekucję (śmiertelną) za głupotę bezdenną z mojej strony! Dzięki za odpowiedzi.

Odpowiedzi: 1

Z odzyskiwaniem zaszyfrowanych partycji to jest tak, że jeżeli nie masz klucza to jest problem. Próby rozszyfrowania takich danych zależą od mocy klucza, tak więc proces odzyskania może trwać godzinę, albo i całe życie, zależy jaką mocą obliczeniową dysponujesz. Nie wiem czy tu na forum, czy gdzieś indziej, przeczytałem, że programy do odzyskiwania danych potrafią zobaczyć zaszyfrowaną zawartość i jakoś na swój sposób je przywrócić już bez zabezpieczenia. Szczegółów niestety nie znam.
Bobi
Dodano
30.09.2008 20:18:29
moohomor
Dodano:
25.09.2008 20:00:42
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1