Streaming... autoryzowany dostep do plikow...porada/zlecenie

Problem wyglada tak.
Jest strona internetowa napisana w php. Na tej stronie jest mozliwosc wykupienia subskrypcji, ktora umozliwia dostep do materialow video udostepnianych na Windows 2003 poprzez Windows Media Server. Strona i materialy znajduja sie na roznych serwerach. Uzytkownicy posiadaja swoj login i haslo... po zalogowaniu maja dostep do materialow.

Nie za bardzo wiem jak to rozgryzc po stronie Windows 2003 server
Pomysly mam takie:

1. Uzytkownik loguje sie na stronie i klika na link odnoszacy do pliku video. Serwer na ktorym jest plik video odpala program/skrypt, ktory laczy sie z serwerem gdzie jest strona i sprawdza czy uzytkownik ma wykupiona subskrypcje. Jezeli tak... daje dostep do pliku. Jezeli nie to odrzuca uzytkownika.
Problem jaki widze w tym przypadku to przeslanie do serwera medialnego informacji o tym jaki uzytkownik chce uzyskac dostep do pliku. Drugi problem to nie mam pojecia jak to zrobic po stronie serwera medialnego.

2. Napisac w php skrypt, ktory by tworzyl na serwerze medialnym konta uzytkownikow. Nie wiem jednak czy to jest w ogole mozliwe. Z tego co udalo mi sie dowiedziec mozliwe jest logowanie do serwera, ale czy w ogole da sie utworzyc konto na serwerze zdalnie z poziomu php?

Pliki na serwerze stremowne sa za pomoca protokolu mms. Mozna jednak to zmienic.
Niestety nie jest mozliwe postawienie serwera medialnego i strony na tym samym serwerze. Docelowo bedzie kilka serwerow medialnych.

Jezeli ktos moze wskazac droge lub spotkal sie z podobnym problemem to prosze o naprowadzenie.
Jezeli ktos czuje sie na silach mozemy sie dogadac w sprawie i rozwiazac problem odplatnie (do ustalenia :)).

Odpowiedzi: 1

a prubowałeś webcamXP zainstaluj i tylko przekieruj na niego i pokłopocie
Enron
Dodano
05.03.2006 01:43:59
malou
Dodano:
29.09.2005 17:19:53
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1