strasznie zamuliło mi ostatnio kompa - pomocy

Witam Pomóżcie. Ostatnio strasznie zamuliło mi kompa. Mam laptopka na Intelu Core Duo 1,4Ghz i 2GB ramu. Do tej pory jakieś 9 miesięcy było wszystko ok. Dodam że nic nie instalowałem coby mogło pożerać pamięć. Tak samo w autostarcie nie mam nic oprócz dzwięku i obsługi bluetootha. NAjbardziej zamulania widać przy usuwaniu czegokolwiek albo bezpośrednio z wina albo poprzez Total Commandera. Skasowanie katalogu z większą ilością plików trwa nawet kilkanaście minut :( Co można wymyślić?

Odpowiedzi: 5

Może spróbuj przywrócić system do poprzedniej konfiguracji? Zazwyczaj w laptopach to pomaga (ja miałem problem z activesynh). Spróbuj również przeskanować innym skanerem (np. online?) Spybot + Adaware. Sprawdź procesy w tle ( Czy system nie jest "czymś" Obciążony) Może jakiś nietypowy program, o którym nie wiesz w tle jest uruchomiony i żre dużo pamięci? Zresztą podstawowe pytanie - może nic nie instalowałeś ale któraś z aktualizacji visty mogła zaszkodzić?
furek
Dodano
15.05.2009 15:02:06
Witam, niestety znam parę osób, którym avast przepuścił jakiegoś wirusa (prawdopodobnie z poczty albo z urządzeń zewnętrznych typu pendrive). Wirusy tak "zdemolowały" system, że nawet po przeskanowaniu dysku z innego komputera całość nadawała się tylko do sformatowania. Jeśli nie Masz plomby na twardym dysku, to Możesz go wyciągnąć i zeskanować w innym komputerze z płatnym antywirem, przez kieszeń zewnętrzną albo przejściówkę. Pozdrawiam
MarcinL
Dodano
14.05.2009 14:16:19
  • XanTyp 14.05.2009 15:55:30

    [quote=colin23]4. tego zrobić nie mogę gdyż nie chcę stracić gwarancji.[/quote]Możesz - bez utraty gwarancji, oddając na jedno popołudnie lapka do sklepu, gdzie go kupiłeś, o ile oczywiście zajmują się takimi sprawami u siebie na miejscu.[quote=MarcinL]Witam, niestety znam parę osób, którym avast przepuścił jakiegoś wirusa (prawdopodobnie z poczty albo z urządzeń zewnętrznych typu pendrive).[/quote]Powinieneś jednak założyć, że wystarczy w Avaście odznaczyć opcję skanowania dyskietek, płyt cd/dvd oraz innych mediów wymiennych - bo takie ich skanowanie zwykle wiąże się z opóźnieniem w działaniu i reakcjach, co zwykle ludziom przeszkadza. A o ile widzę, to te opcje domyślnie są nie zaptaszone - a przeciętny user nawet nie zagląda w ustawienia, bo po co? Program ma działać i ta świadomość mu wystarcza. Więc opieranie się na ogólnikowych informacjach i używaniem ich jako argumentów - imo, mija się dosyć z sensem.

A może problem z dyskiem ( najbardziej prawdopodobne ) http://www.tricks.com.pl/chkdsk-sprawdzanie-spojnosci-systemu-plikow/ Sprawdz spójność systemu plików , jeśli ok to defragmnetacja Jeśli sa błędy logiczne to chkdsk niech naprawia do skutku. ( wskazana cierpliwość ) Jeśli napotkasz bad sektory do do servisu ( gwarancja ) Ale najpierw sprawdź ile masz wolnego miejsca na dysku. I chyba nie trzeba przypominać że dobrze jest zgrać sobie najważniejsze dane dla bezpieczeństwa
piotrteo
Dodano
14.05.2009 14:07:07
1. avast - aktualizacje na bieżąco 2. ccleaner używany na bieżąco 3. zrobione 4. tego zrobić nie mogę gdyż nie chcę stracić gwarancji. dodatkowo na bieżąco używam spybota + aktualizacja Wina po punkcie 3 jakby minimalnie lepiej. Ale to nie tak jak jeszcze 2/3 tygodnie temu.
colin23
Dodano
14.05.2009 12:58:03
1.Antywirus jest ? JAKI ? --> Pobierz najnowsze aktualizacje bazy danych wirusow ->>> Skan komputera pod katem szkodnikow 2.Uzyj Ccleaner --> czyscimy Rejestr i Uruchamiamy Cleanera [opcja na samej gorze :-)] 3.Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane Ustawienia -> Wydajnosc -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Pamiec wirtualna i ->>> Klikaj na kazda partycje po koleji i zaznaczaj opcje -> Rozmiar kontrolowany przez system [potwierdz naciskajac USTAW] i tak po kolei, daj Ok i Restart... 4.Wyczysc wnetrze lapka -> np. wiatrak na procesorze.. 5.Zrob na razie to -> i daj znac...
Lamer
Dodano
13.05.2009 21:22:31
colin23
Dodano:
13.05.2009 21:09:35
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1