stopniowe zwalnianie systemu XP ?

Witam wszystkich i mam pytanie odnosnie zwalniania systemu okolo 4 miesiecy po zainstalowaniu ? czym jest to spowodowane zainstalowalem xp na dwoch komputerach na jednym tylko xp ze wszystkimi antispy – ami i tymi innymi z tym ze na jednym tylko xp i nic wiecej a na drugim xp + programy ,gierki itd .... i co smieszne w tym samym czasie ba systemy zaczely zwalniac i to dosc znacznie po okolo 4 miesiacach ...... nie za bardzo chcialbym instalowac te wszystkie rzeczy na nowo moze macie na to jakies wytlumaczenie (szczegolnie zwolnil media player .... i otwieranie katalogow ...
dzieki i pozdrawiam

Odpowiedzi: 11

jesli chodzi o czyszczenie systemu z roznych smieci to polecam JV 16 Power Tools a jesli chodzi o defragmentyzacje to bardzo dobry jest O&O Defrag V4 Professional Edition , chociaz uzywam tylko systemowego i nie narzekam
:wink:
beriam
Dodano
03.03.2003 00:15:18
nalezy czyscic rejestr defragmentowac dysk
i jak najmniej programow w atostarcie no i nabierząco czyscic historie cocie pliki onlin zainstaluj reg claner zobaczysz ile programow masz i ktore ci są niepotrzebne wtym programie widac wszystko przejzyscie i prawie wszystko mozna odinstalowac[usunąć]pozatym uwazam ze xp normalnie chodzi bez tych wszyskich pierdołek jw. jezeli ma sie conajmniej 512 ramu
marekkk
Dodano
03.03.2003 00:04:06
Witam

Jak to okreslił jeden z forumowiczow naleze do niedoswiadczonych uzytkownikow. Dlatego tez wielce wazne sa strony jak ta i inne. Kilka dni zajelo mi buszownie po stronach dotyczacych rejestru, szukania sposobow na przyspieszenie dzialania kompa czy poprostu dbania oto zeby system nie "mulil".
Ostatnio wlasnie zaczalem bawic sie z rejestrem winXP, najpierw zrobilem kopie (exportuj itd) potem po usuwalem kilka wpisow ktore uwazalem za zbedne. I jak na razie (odpukac) wszystko chodzi dobrze. Chcialbym sie dowiedziec co by mnie czekalo gdybym za bardzo zagalopowal w tym rejestrze i usunal jakis wazny klucz? Czy powiedzmy odrazu po restarcie pojawilyby sie komunikaty o jakim problemie itd.? Czy dopiero podczas pracy z jakimis programi nalezaloby sie spodziewac klopotów?

Dziekuje za uwage
run_DNA
Dodano
01.02.2003 22:12:51

JA STOSOWAŁEM RÓZNE PROGRAMY JEDNE Z NICH PRZYSPIESZALY "NIBY" PRACE CALEGO SYSTEMU INNE USUWAŁY TZW NIE POTRZEBNE WPISY W REJESTRZE TYLKO ZE PO PRZEMIELENIU REJESTRU PRZEZ TAKIE PROGRAMY TO SYSTEM PO PARU DNIACH INSTALOWANY BYŁ ODNOWE (TE ZBĘDNE WPISY W REJESTRZE JEDNAK SA POTRZEBNE). WIEC TERAZ JUZ NIC NIE GRZEBIE W REJESTRZE OD ROKU PRACUJE NA XPKU I STWIERDZIŁEM ZE JAK NIC NIE ROBIE Z REJESTREM TO SYSTEM LEPIEJ CHODZI NIZ JAK ZACZNE W NIM GRZEBAC ! NO I INSTALUJE CO MI SIE PODOBA I CHODZI WSZYSTKO TAK SAMO PŁYNNIE JAKBY SYSTEM BYŁ WCZORAJ INSTALOWANY). POZATYM ZAWSZE MOZNA ZASTOSOWAC PUNKT PRZYWRACANIA. WIEC GRZEBCIE SOBIE DALEJ W REJESTRZE
zbor
Dodano
01.06.2002 22:14:53
Yo!!
Toonel
Dodano
15.05.2002 00:32:18
Toonel
Jak ty co trzy miesiące musisz robić
format i instalować od nowa system
to nie zazdroszcze Ci.
Kaźdy system czy to Windows,Linux
czy jaki kolwiek inny to tylko system
i nie mam nic doskonałego, ale jak
sie nie dba o sprawność systemu
instaluje wszystko co wpadnie w rece
zaczynają sie zbierać śmieci a system powoli
ale konsekwętnie zaczyna sie sypać.
Podstwową czynnościa którą naleźy
wykonywać regularnie jest defragmętowanie
dysku twardego. Z tego co słyszałem
naleźy wykonywac ten zabieg kilka razy w miesiacu.
Następna sprawa nie instalujmy wszystkiego
co sie napatoczy. Wiele programów uruchamia sie
razem ze startem systemu i często sie
zdarza ze nawet o tym nie wiemy a takie
programu jak wszyscy wiemy ;) pracują
w pamięci RAM jednocześnie zwalniająć prace
całgo systemu.
Następną sprawą jest defragmetacja pamiecie RAM
tak tak ta pamieś równieź sie defragmetuje szczegulnie wtedy
kiedy pracujemy długo i otwieramy wiele aplikacji.
Prostym rozwiazaniem jest stosowanie programów do zarządzania
pamięciaoperacyjną np. Ram Idle lum Memstat Xp.
Jezeli nie mamy zaufania to tego typu programów
wystarczy co jakiś czas na co 2 god zrestartować
kompa.
Jeźeli kogoś srtaćniech sie wyposaźy w program
NORTON SYSTEM WORKS 2002 (sma go poszkuje )
Jest to komplet narzedzi dbających o nasz system.
Na zakończenie
Najlepszy i najsprawniejszy system przy który nic sie nie robi mam na mysli dbanie o niego będzie chodził gorzej niz ten najgorszy o który sie odpowiednio dba.
Nio mysle ze to wystarczy hehe
ale sie napisałem

Pozdrawiam
dusk
Anonymous
Dodano
13.05.2002 17:30:17
4 MIESIĄCE ???!!! To i tak długo wytrzymała ta Twoja Windoza. Ja średnio formatuję dysk i instaluję ponownie raz na 3 tygodnie ;). Stary, źadne zabiegi nie pomogą. Po prostu windows się starzeje i tyle. W końcu kaźdy wykituje. Nic nie trwa wiecznie.....)
Toonel
Dodano
13.05.2002 15:08:01
Przeciez to Windows wiec o co chodzi jak to babka Pawlaczka mawiala "byl czas przywyknac przecie" do takich checy
Anonymous
Dodano
02.05.2002 12:49:52
Mi po defragmentacji xpek straszliwie zwolnił więc instalowałem od nowa
lopez
Dodano
30.04.2002 17:19:40
Niestety XP to teź Windows i jak kaźdy inny posiada p...lony nikomu nie potrzebny rejestr. Nic się nie zmieni dopóki MS nie zrezygnuje z tego przeźytku. I tak większość programów działa bez problemu bez instalacji. Wystarczy skopiować folder np. programy Adobe Photoshop i Illustrator.
cichy
Dodano
16.04.2002 21:09:19

Nie uźywaj źądnych clean swapów ani easy cleanerów czy system mechanicków XPEK JEST chyba najbardziej wrazliwym na grzebanie w rejestrze systemem microsoftu.Ma błedy w rejestrze (niepotrzebne wpisy) ale te błedy muszą być bo jak je wyjebiesz to system kuleje. Natomiast śmiało moźesz uźywać przywracania systemu (xp przywraca nie tylko pliki ale takźe rejestr z danego dnia i dlatego moźna np uźywać bez końca programów 30 dniowych. No i oczywiście defraga !
zbor
Dodano
14.04.2002 22:09:30
Anonymous
Dodano:
31.03.2002 15:13:30
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1