Statystyka - 2 zadania.

Witajcie, moja kuzynka zwrocila sie do mnie z prosba, bym pomogl jej rozwiazac dwa zadania, jednak statystyke bralem 6 lat temu, i niewiele mi pozostalo w glowie.. 1. 40 osob zdawalo egzamin testowy na prawo jazdy. Liczba bledow popelnionych przez te osoby przedstawiona jest w ponizszej tabeli: liczba bledow 0,1,2,3,4 liczba osob 13,7,11,6,3 a) aby zdac egzamin mozna bylo popelnic co najwyzej dwa bledy. Ile procent wszystkich zdajacych stanowia te osoby, ktore zdaly egzamin? b) oblicz srednia liczbe bledow popelnionych przez zdajacego. c) oblicz mediane i odchylenie standardowe (z dokladnoscia do 0,1) liczby popelnionych bledow. 2. W klasie maturalnej zrobiono semestralny sprawdzian z matematyki. Z tego sprawdzianu jedna osoba otrzymala ocene ,,6,, , po 16% osob piszacych otrzymalo ocene ,,5,, i ,,2,, , 24%-ocene ,,4,, , 32%-ocene ,,3,, oraz 8%-ocene ,,1,,. a) ile osob pisalo sprawdzian semestralny w tej klasie? b)narysuj diagram slupkowy przedstawiajacy, ile osob otrzymalo poszczegolne oceny ze sprawdzianu. c) podaj mediane ocen ze sprawdzianu. d) oblicz srednia ocen ze sprawdzianu. (do tego zadania jest narysowany uklad wspolrzednych gdzie na osi y jest liczba osob a na osi x jest ocena) Bede bardzo wdzieczny, i odwdziecze sie tak jak to tylko bedzie mozliwe. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Ja w gimnazjum mam trudniejsze zadania.[-x [-x Jesli ci zalezy na rozwiazaniu, wyslij mi je na skrzynke odbiorcza - bede wiedzial ze ciagle ci na nich zalezy.
Programmer
Dodano
14.05.2008 17:21:03
Lipton
Dodano:
10.03.2008 23:19:11
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1