Stary program nie działa w win 7

Mam płytę CD-ROM "Historia kina" - w win XP wkładałem płytę, klikałem start.exe i ruszał obraz i dźwięk. W win 7 mam tylko dźwięk :-( Płytka wymagania ma banalne i na starym laptopie ruszała bez problemu, w nowym mam kartę ATI Radeon jeśli ma to znaczenie. Proszę o pomoc [-o<

Odpowiedzi: 5

najlepiej wejdz w panel sterowania i poszukaj linijki gdzie pisze uruchom program dla starszej wersji windowsa
wikioniszk
Dodano
09.07.2010 11:06:22
a moze karta graficzna lub zgodnosc win
wikioniszk
Dodano
09.07.2010 00:34:28
Jeśli jest to płyta zapisana w formacie VCD, nie powinno być problemu. Wystarczy może zajrzeć w jakiś program od filmów (WMP, SubEdit czy cokolwiek innego) i przejrzeć opcje skojarzenia. Można też pokuić się o aktualizację owych odtwarzaczy filmowych, lub kodeków video. (ffdshow lub coś w podobie).
XanTyp
Dodano
29.04.2010 17:12:06
Niestety nie wiem jak się to robi? W win XP wkładałem płytkę i ruszało, a w win 7 jest muzyka i ciemny ekran...
jsikorek
Dodano
29.04.2010 10:55:26
  • Veers 09.07.2010 09:50:20

    [quote=jsikorek]Niestety nie wiem jak się to robi? W win XP wkładałem płytkę i ruszało, a w win 7 jest muzyka i ciemny ekran...[/quote] Wkładasz płytkę, anulujesz autouruchamianie, rozpoczynasz eksplorację płyty w napędzie, klikasz prawym klawiszem myszy na autorun.inf i z menu kontekstowego wybierasz "właściwości", a w odpowiedniej zakładce "Zgodność" wybierasz z listy "Windows XP SP2". Następnie uruchamiasz autorun i modlisz się żeby ruszyło. Jeśli dobrze myślę - i ta płyta to część kolekcji Optimusa - to powyższe może jednak nie pomóc, i konieczna będzie jeszcze zabawa z uprawnieniami .....

Próbowałeś skorzystać z uruchamiania programu w trybie zgodności ?
Veers
Dodano
29.04.2010 03:41:17
jsikorek
Dodano:
29.04.2010 00:51:34
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1