stary komp i windows 98

gdzieś u mnie w piwnicy znalazłem bardzo starego kompa ma zainstalowany windows 95 i chciałbym na nim zainstalować 98 ale jak się instalator włańcza to pojawia się komunikat ze za mało pamięci ram i jest tylko ok do wcisnięcia jak sie wcisnie to instalator sie wyłańcza ??? jak ominąć lub wyłączyć ten komunikat???

Odpowiedzi: 1

Teoretycznie można to pominąć, choćby przez przełącznik /im - bodaj - dołozony do setupu, ale ... gdybyś choć napisął ile tej pamieci jest. Zaraz się okaże, że jakie 4/8MB i nawet jeżeli zainstalujesz system to potem Cię tylko schody czekają z wydajnością.
Rebe
Dodano
11.08.2006 14:32:39
  • lukaszkg 11.08.2006 14:38:01

    pamięci 14mb ram ma to co ale jak mam to zrobić?

  • Rebe 11.08.2006 14:48:45

    <div>Wpisać setup /? - pokaże isę lista przęłacznik&oacute;w i wybrać ten od sprawdzanai pamięci.</div><div>Można - ale ot juz z instalką na dysku &quot;pogrzebać&quot; w plikach instalatora i zmienić minimalną wymagana wartość - licencja na to nie pozwala.</div><div>Jednak naprawdę daj sobie spok&oacute;j z instalowaniem przy tej ilości RAM-u. To nie jest nawet pomysł taki sobie, a dużo gorszy.</div><div>Niby mozan by blo pr&oacute;bowac potem jakichś zabaw z podmianą np. IE na tego z w95, ale wtedy pytanie isę rodzi - to po co w og&oacute;le w98.</div><div></div><div></div><div>PS.</div><div>Procesor też pewnie - w razie najlepszym - kolo 100 i kolejne schody .</div>

  • lukaszkg 11.08.2006 15:07:07

    ale niechodzi mi o instalowanie puźniej office ani internetu używanie poprostu pisze malutki edytor tekstu w delphi i chciał bym przetestować go na innym kompie ; a 98 chce zainstalować na jak najmniejszych wymaganiach bez żadnych dodatk&oacute;w

  • lukaszkg 11.08.2006 15:14:53

    <p>zrobiłem tak jak ty m&oacute;wiłeś ale nie działa wpisuje (uruchamiam instalator z dyskietki startowej) wpisuje setup [/im]</p><p>i klikam enter i nadal jest ten komunikat</p>

  • lukaszkg 11.08.2006 16:04:20

    <div>Można - ale ot juz z instalką na dysku &quot;pogrzebać&quot; w plikach instalatora i zmienić minimalną wymagana wartość - licencja na to nie pozwala.</div><div></div><div>a w kt&oacute;rych to plikach można to zmienić?</div>

  • Rebe 11.08.2006 16:51:59

    <div>Po pierwsze nie pamiętam. Po drugie nawet gdybym pamiętał to - z powodu licencji - bym nie podał.</div><div></div><div>I jeszcze co do przełącznika - polecenie ma byglądać setup.exe /is lub setup /is - bez nawias&oacute;w kwadratowych.</div><div></div><div></div><div>PS.</div><div>Na płycie jest zitegrowana grafika, że RAM-u jest 14 MB ?</div>

  • lukaszkg 11.08.2006 19:40:27

    zrobiłem tak jak ty m&oacute;wiłeś i nie działa nadal ten komunikat

lukaszkg
Dodano:
11.08.2006 14:23:29
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1