Spalony Chipset Czy po prostu błąd?

Witam od jakiegos czasu moj komputer zaczał szwankowac mianowicie po uruchomieniu i kilku minutach resetowal sie bylo slychac jak sie uruchamiał dysk naped wiatraki na cpu nie wiem co sie dzialo lecz po odczekaniu jakiejs godziny probowalem wlaczyc go ponownie, udalo sie tylko po chwili dalej sie resetował i juz nie uruchamiał nie bylo słychac "pikniecia" tylko czarny ekran. 1 na 100 udalo odpalic i to tylko na kilka sek lecz tym razem wyskakiwal " Machine Check Exception " -BSOD, czytalem na forach ze moze byc cos zle podlaczone wina nowego sprzetu kabli sata na kazdym co innego, sprawdzalem wszystko karte graficzna zasilacz procesor ramy. w koncu zwrocilem uwage na chipset i jego radiator po sciagnieciu okazlo sie ze ow chipset jest nieco jakby to okreslic osmolony ciemny od goraca wiec pomyslalem ze moze tej pasty jest za malo czy cos kupiłem nałozylem i nic to samo, bylem pewny ze spalil sie chipset mimo wszystko jeszcze cos tam przy tym sie bawilem i zauwazylem ze gdy przycisne mocno bardzo mocno lub poprostu przywalilem w chipset, to pc wlaczal sie normalnie i chodzil ok 1 h dodam ze polozylem nad nim wiatrazcek po czym dalej BSOD. Teraz nie wiem czy plyta jest jeszcze do odratowania czy chipset wygina sie od goraca i co to moze znaczyc dzieki z gory,przepraszam za błedy jestem nowicjuszem. ps. moj sprzet Płyta głowna GA KA8NE ----GEFORCE 8600 GT 512 SILENT PIPE 2 GIGABYTE------AMD ATHLON 64 3000+ ZASILACZ--FEEL 350 ATX----DYSK SAMSUNG 160GM 7200RPM/8

Odpowiedzi: 2

Sprawdz zasilacz ;] Czy napienia sa ok. Dodam ze max 20% roznicy moze byc od wartosci ustalonych . Przeczysc ram (styki), i przeczysc sloty (JEDNAK NIE PEDZELKIEM !!! bo ew. ladunek elektryczny moze kompletnie rozwalic mobo) Przeczysc powietrzem... jeszcze mozesz odpiac wszystko(dysk + naped+ 1 kosc ramu [jeslie nie ruszy zmien kosc/slot]) Sprawdz tez czy czasem kondenatorki sa cale. Wymieniales ostatnio moze karte graficzna? BTW czy Feel 350W nie jest za slaby do GF 8600GT ? Ona sama chyba zjada z 200W . i ktora wersja Feel'a ?? BTW2. Witam forum ponownie :D
Ukey
Dodano
14.09.2009 00:54:03
  • Ucho 16.09.2009 23:52:29

    [quote=Ukey](JEDNAK NIE PEDZELKIEM !!! [/quote] Ja mam taki chitry antistatic...:lol: [quote=Ukey]BTW2. Witam forum ponownie :D[/quote] Witaj [b][u]Ukey[/u][/b]. Kopę lat :lol: Twój nick to ambrozja dla oka :mryellow:

Osobiście nie stawiałbym na chipset. Przy okazji podpowiem, że przy nakładaniu pasty powinno być jej jak najmniej, a najcudowniej jest gdy jej nie ma (na oko). Nie żartuję :lol: Rozprowadza się na chipsecie minimalną ilość pasty na całej powierzchni, a potem ściąga ją krawędzią np. karty bankomatowej do czysta. Potem montuje się czysty (bez pasty) radiator. Zadziałanie kompa po solidnym pierdyknięciu w niegoż sugeruje jednoznacznie brak jakiegoś dobrego styku. Poodpinaj po kolei kable i wciskaj je mocno na nowo. Wyjmij RAM, przeczyść pędzelkiem sloty na płycie, czymśtam na kościach i ponowny, porządny montaż. Itd., itp, etc. Napisz też jak sprawdzałeś poszczególne komponenty kompa, bo i tu przyczyna leżeć może. PS. A przy okazji zapodaj komunikat i numer błędu z BSOD-a to może od razu sprawę się wyjaśni.
Ucho
Dodano
05.09.2009 05:00:59
korzenex
Dodano:
04.09.2009 16:55:58
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1