SP3 i brak neta...

Mam problem. Po zainstalowaniu SP3 na XP nie może się połączyć komp z siecią. Kiedy mam SP2 wszystko jest wporządku, a kiedy zainstaluje SP3 wylatuje mi komunikat: kabel sieciowy odłączony i Pobieranie Adresu Sieciowego i tak bez końca... Firewall niby jest wyłączony i nie mam zielonego pojęcia w czym rzecz... Porszę o pomoc :)

Odpowiedzi: 5

[quote=gothic77]Mam problem. Po zainstalowaniu SP3 na XP nie może się połączyć komp z siecią. Kiedy mam SP2 wszystko jest wporządku, a kiedy zainstaluje SP3 wylatuje mi komunikat: kabel sieciowy odłączony i Pobieranie Adresu Sieciowego i tak bez końca... Firewall niby jest wyłączony i nie mam zielonego pojęcia w czym rzecz... Porszę o pomoc :)[/quote] A czy przypadkiem nie używasz rutera Edimax-a ?
toshiba
Dodano
05.06.2009 17:57:53
  • XanTyp 06.06.2009 01:27:30

    [quote=toshiba][quote=gothic77]Mam problem. Po zainstalowaniu SP3 na XP nie może się połączyć komp z siecią. Kiedy mam SP2 wszystko jest wporządku, a kiedy zainstaluje SP3 wylatuje mi komunikat: kabel sieciowy odłączony i Pobieranie Adresu Sieciowego i tak bez końca... Firewall niby jest wyłączony i nie mam zielonego pojęcia w czym rzecz... Porszę o pomoc :)[/quote] A czy przypadkiem nie używasz rutera Edimax-a ?[/quote][color=darkred]Serdecznie zapraszam do zapoznania się z [/color][url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=115496][color=darkred]regulaminem[/color][/url][color=darkred] forum. Zwłaszcza z przedostatnim punktem.[/color]

Jedyne co znalalem, to jest: problem dotyczacy skladnikow Microsoft Data Access Components (MDAC), Dynamics Retail Management System... Bezsensowne...
Lamer
Dodano
13.05.2009 00:38:23
Więc... Odinstalowanie SP3 pomogło i necik jest od nowa. Mam Neo 1MB i tylko i wyłącznie na tym systemie mam problem. Na jednym komputerze posiadam WIN 2000, a na drugim Vista 64Bit i wszystko jest na auto i nie ma problemów z połączeniem. Po zainstalowaniu teraz na trzecim komputerze XP SP3 powstał problem. Wgrałem dwie różne wer. systemu, bo myślałem, że wina systemu, ale i to nic nie dało. Potem instalacja XP z SP2 i pobranie SP3 i problem... SP3 coś miesza.
gothic77
Dodano
13.05.2009 00:10:06
[quote=gothic77]Mam problem. Po zainstalowaniu SP3 na XP nie może się połączyć komp z siecią. Kiedy mam SP2 wszystko jest wporządku, a kiedy zainstaluje SP3 wylatuje mi komunikat: kabel sieciowy odłączony i Pobieranie Adresu Sieciowego i tak bez końca... Firewall niby jest wyłączony i nie mam zielonego pojęcia w czym rzecz...[/quote]1.Panel sterowania -> Polaczenia sieciowe -> ppm na polaczenie (te od Internetu) wybierz wlasciwosci -> wybierz z listy protokol internetowy (TCP/IP) -> wlasciwosci -> uzyskaj adres serwera DNS automatycznie i OK... restart lub ew. 2.W sumie to w domowych warunkach Sp3 NIE przyda ci sie zbytnio -> Lepiej wroc na sp2 i pobierz laty [sp3 zawiera wczesniejsze laty -> wiec majac sp2 tez je pobierzesz :-))))] Poza tym Sp3 dodaje pare [url=http://download.microsoft.com/download/d/7/b/d7b6b11e-f0e8-4ea6-9731-a495e75fb3f3/Windows%20XP%20Service%20Pack%203.pdf]funkcji[/url] z ktorych zwykly uzytkownik nie skorzysta... 3.Zrob jak radzi Xan - daj znac czy dziala, czy trzeba udzielic pomocy...
Lamer
Dodano
12.05.2009 02:07:30
Nie wiem, jak tam u Ciebie z siecią to wygląda, ale w ustawieniach powinna być opcja odnowienia adresu IP. Nie wszędzie tak może być, zastrzegam. W Netii, np. tak właśnie jest - że nie ma :D Firewall nie ma tu za wiele do gadania, bo jak karta blokuje net, to jego nawet nie musiało by być w systemie. I tak nic by nie przeszło ;) Spróbuj może odinstalować SP3 i zobaczyć, co Ci to da. Jeśli nic - pomyśli się dalej.
XanTyp
Dodano
12.05.2009 01:27:57
gothic77
Dodano:
11.05.2009 19:16:23
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1