SP2 - czyżby przez ten dodatek nie można było zagrać w gry? Please help me.

Witam. Na dwóch komputerach posiadam oryginały z SP2 i na tych dwóch te same gry nie działają. Wyskakuje bardzo często komunikat "Wystąpił problem z aplikacją .... i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopot". Co ciekawe na trzecim komputerze bez SP2 wszystko śmiga jak ta lala. Problem w tym, że ten trzeci komputer jest u mojego brata, a te dwa z felernym dodatkiem u mnie. Nie chodzą następujące gry: 3D Driving School, Racer, Richard Burns Rally, Xpand Rally, GT Legends itd. Są to gry z wysokiej półki jeżeli chodzi o realizm, grafikę i grywalność i bardzo mi przykro, że nie mogę w nie zagrać. Dodam, że robiłem tryby zgodności, wyłączyłem raportowanie, wyłączałem firewall'a. Może, ktoś wie jak np. zawiesić działanie SP2 (u mnie jest on zintegrowany z płytką instalacyjną)? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 2

Konfiguracja komputera w domu: płyta Asrock K8 Upgrade NF3, procesor Amd Athlon 64 bit 2500, DDR 512/400, ATI Radeon 9550 128/128 Palit, HDD WD Caviar 160 GB S-ATA, CD-rom LG, nagrywarka CD LG.

Konfiguracja Laptopa: procesor Celeron 1500Mhz, DDR 512/333, graf. Intel Extreme 2 82852/82855 64MB, HDD WD Caviar 40 GB, nagrywarka DVD LiteOn.

Konfiguracja komputera u brata: płyta Asrock NV4 (bodajże), procesor AMD Athlon 2500 Barthon, DDR 512/400, ATI Radeon 9550 128/128 Palit, HDD Maxtor 60GB, HDD Seagate Barracuda 40GB, CD-rom LG, nagrywarka CD LG.

Dzisiaj wgrałem do laptopa pirata bez SP2 i niestety jest to samo. Gry wykrzaczają się i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Najśmieszniejsze jest to, że laptop i stacjonarny różnią się kolosalnie konfiguracjami, a jednak te same gry i na jednym i na drugim nie działają. Co robić? Wgrywać sterowniki, a jeśli tak to jakie są najbardziej wydajne?

izariz
Dodano
23.08.2006 13:22:31
  • TataDilera 23.08.2006 14:03:43

    Moze sprobuj zrobic taki myk i sie wymienic z bratem karta na np. jeden dzien i sprawdzic czy to cos pomoze bo od czegos trzeba zaczac szukania przyczyny tego problemu. Co jeszcze najnowszy DirectX, najnowsze sterowniki ze strony ATI (czasami pomoga wgranie sterownikow ktore bylo oryginalnie dolaczone do karty na CD). A jak sprawa wyglada z innymi grami ?<br />

Nie sadze zeby to akurat byla wina SP2 gdyz ja taki posiadam a w Richard Burns Rally smigam az milo. Podaj cos wiecej konfiguracje wszystkich trzech kompow.
TataDilera
Dodano
23.08.2006 01:51:54
izariz
Dodano:
23.08.2006 01:35:23
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1