Śmieszne pytanie ale...

Czym rózni sie Win 2003 w wersji: Standart, Enterpise, Corporate (sorry za ewentualne bledy w pisowni) – domyslam sie, ze cena:o) i mozliwosciami, czy we wszystkich da rade ruszyc neo+ (sagem usb) i irde albo w jakims innym sprzecie? Wiem, ze pytanie jest glupie ale z gory dzieki za odpowiedz

Odpowiedzi: 13

co do irdy to tez dziala:

wystarczy wczytac te pliki.

http://cosmosky.webpark.pl/w2k3/irda.zip
Szymon Grabiński
Dodano
28.09.2004 12:09:43
Rebe napisał
Róznica między wersją standard, a enterp. polega zaś przede wszystkim na tym, źe tylko jedna z tych wersji była w Polsce oficjalnie odastepna jako testowa.

Obydwie były i chyba nadal są dostepne wersje 180 dniowe . Posiadm..
Tetowałem zresztą obie..
Testowałem jako system operacyjny deskop . Fajny system po właczeniu pewnych obcji . Jedynie niektóry sprzęt nie chce się normalnie zainstalować.
Moźna windowsa 2003 uzywać z powodzeniem jako systemu domowogo.. Duźo szybciej chodził przynajmiej u mnie.
Gry i programy prawie wszystkie chodziły bez zarzutu..!!.

Co do róznic obu wersji róznic w jako deskop prawie nie ma są natomiast róznice w obcjach serwerowych..
Pytanie czy ma sens ze względu na cene to juź jakby inny temat.. Oraz przeznaczenie .
Moim zdaniem system windows 2003 jest duźo lepszym systemem jak windows xp nawet Sp–2

Pozdro
Anonymous
Dodano
28.09.2004 11:00:18
co do gg to owszem jest problem, ale w gdy instalujesz nowa wersje gg i nie masz sp1. no chyba, ze sp2 to znosi :)
skoro z win2003 mozna zrobic stacje do domowego uzytku to zapewniam cie, ze w winxp mozna tez sporo rzeczy wylaczyc. latwiej wylaczyc cos co juz jest niz wlaczyc cos czego nie ma :)

Chodzi o to, ze jak czytam rozne posty wszyscy zachwalali, ja sam nie wiem dlatego sie pytam, mam SP2 i przed instalacja nie bylo problemu (SP1), po instalacji eMule zachowuje sie tak samo – najnowsze i starsze wersje co mnie bardzo martwi :(

Bez obrazy, ale jednak to jest trudniejsze niź się z opisów typu "jak zrobić stację roboczą" wydaje.

nie przecze, ale moze warto sprobowac?!
Co do swapa – tu juź trzeba by sie w specyfikacji Twojego programu rozejrzeć, a nie na systme zwalać, albo zainstalować w2k, który Ci przecieź problemu nie stwarzał.
Zawsze zaś w odwodzie masz jakiś wirtualny komputer i postawienie na nim tego co sobie tylko zaźyczysz bez rezygnacji z Linuksa.

ten problem z tym lub podobnymi programami (grafika), ktore wymagaja duzej pamieci, wystepuje nie tylko na moim komputerze, maszyna wirtualna odpada (zjada za duzo zasobow kompa i bardzo zwalnia) a to nie jest jakis malo wymagajaca, prosta aplikacja, a jesli w2k nie ma z tym problemu (w2k3 raczej na 100% tez nie bedzie mial) to wina moze tkwic w winXP (jak moj kuzyn informatyk uslyszal o tym problemie to polecil w2k i od razu mowil ze takie systemy o wiele lepiej sobie radza jesli chodzi o zarzadzanie zasobami kompa). Chcialem zainstalowac tego w2k3 ze wzgledu, ze jest nowszy od w2k (nie ma co ukrywac jest juz dosyc stary) a poza tym jak wspomnialem czytalem, ze nie jest problemem zrobic z niego stacje robocza (a mi komputer sluzy do pracy, nie do grania czy ogladania filmow) a nie moglem sie zdecydowac czy wersje standard czy enterpise (nie wiedzialem czym sie roznia od strony zwyklego uzytkowania).
Dzieki, ze poswieciliscie mi tyle czasu i zaczeliscie normalnie pisac (bo wczesniej bylo troche inaczej :()
PS – jak mi sie nie uda z w2k3 to zainstaluje w2k z SP'ami
justdoit
Dodano
25.09.2004 22:36:33
co do gg to owszem jest problem, ale w gdy instalujesz nowa wersje gg i nie masz sp1. no chyba, ze sp2 to znosi :)
skoro z win2003 mozna zrobic stacje do domowego uzytku to zapewniam cie, ze w winxp mozna tez sporo rzeczy wylaczyc. latwiej wylaczyc cos co juz jest niz wlaczyc cos czego nie ma :)

swoja droga fajna masz stopke (podpis) :)
Szymon Grabiński
Dodano
25.09.2004 21:24:19
justdoit. ogolnie wkur... wywoluje twoje podejscie, ze jest ci obojetnie jaki system wybierzesz, tym bardziej ze jestes uczniem lub co najwyzej studentem.

ale wy tu nerwowi jestescie :o) dzikei za komplement troche mnie odmlodziles hehe – student owszem ale i pracownik :)
ta sprawa od razu jest smieszna i co najmniej cos tu smierdzi. jezeli mowisz jak mowisz, ze masz tyle widzy ze wiesz ze xp nie wystarczy to dziwi mnie, ze nie poradziles sobie z usunieciem niebieskiego ekranu. rebe uzyl dobrego slowa... zaszpanowac.

chodzi o to, ze win xp ma tyle pierdul iz zjada za duzo pamieci i przy programach np. do grafy openGL i przy malej ilosci ramow (jak na to zastosowanie) winXp sobie nie radzi i probuje ciagle zwiekszac swapa (czego np. win2000 nie robi), a procz tego mamy specjalistyczne oprogramowanie (inzynieria) z ktorego jestem zmuszony korzystac (na studiach) do pracy koncowej – i zeby to pogodzic musze miec chociaz tymczasowo, wiec chcialem zainstalowac albo wersje akademicka do ktorej mam dostep albo triala (dlatego cena nie jest wazna). Wiadomo, ze moge jakos sobie poradzic na xp ale wydawalo mi sie lepszym pomyslem zainstalowac win2003 ktory jest okrojony z roznych bajerow dla wydajniejszej pracy i bezpieczenstwa co jest mi bardzo na reke. Myslalem, ze ktos mi napisze, ze w wersji standard jest fajne to i to ale w wersji enterpise jest jeszcze cos co jest dobre... (przykladowo). Troche przegladalem forum wiec nie jestem typowym leniem (sprawdzilem sprawe z irda itd.), ale widze, ze za wszelka cene chcecie mi udowodnic to iz win2003 nie jest mi do niczego potrzebny z drugiej jednak strony przeczytalem pare stronek gdzie autorzy zachwalali win2003 nawet dla zwyklego domownika jako stacja robocza, no ale coz... malo tolerancyjni jestescie....
PS – zeby nie bylo na razie mecze sie na WinXP SP2 (nie jestem sceptykiem) ale caly czas pojawia sie jakis nowy problem (np. ostatnio eMule sam sie wylacza – po najechaniu po pewnym czasie na ikonke w trailu znika :( wczesniej tak mial gg ale zainstalowalem wczesniejsza wersje i dal rade a eMule nie)...
wiec wielkie dzieki i pozdro
justdoit
Dodano
25.09.2004 18:44:31
justdoit. ogolnie wkur... wywoluje twoje podejscie, ze jest ci obojetnie jaki system wybierzesz, tym bardziej ze jestes uczniem lub co najwyzej studentem.
ta sprawa od razu jest smieszna i co najmniej cos tu smierdzi. jezeli mowisz jak mowisz, ze masz tyle widzy ze wiesz ze xp nie wystarczy to dziwi mnie, ze nie poradziles sobie z usunieciem niebieskiego ekranu. rebe uzyl dobrego slowa... zaszpanowac.
cos w tym jest. jezeli wiecej siedzisz w linuksach to o wiele prosciej byloby napisac, ze chce uzywac takiego i takiego programu i jaki bylby najlepszy system(winodws). przy okazji zaznacz dla rozjasnienia co ten program robi, albo czego musi uzywac. nie byloby wtedy ani kasliwy uwag ani nerwow.
samo sformulowanie tematu na forum juz daje jakis tam poglad na twoje obycie.
co do zalet i wad to ten temat byl juz walkowany co najmniej kilkanascie razy na forum w dziale windows2003. temat irdy rowniez odbil sie glosnym echem, wiec wystarczy uzyc szukaj i poswiecic troche czasu, zeby przejrzec to co znajdziesz.
powodzenia!
Szymon Grabiński
Dodano
24.09.2004 10:22:39
ej ja naprawde doceniam to, ze chcesz mi pomoc ale ty chyba masz jakis kompleks uzytkownika Windowsa (ktory dla wiekszosci osob moim zdaniem nie ma alternatywy w Polsce), co do bledu nie pisalem dokladnie bo na tyle moja wiedza jest duzo iz wiem dokladnie o co chodzi i umiem sie pozbyc tego problemu i nie jest to tematem mojego posta (po prostu mnie wkurw** i nawet lepszy jest win200, ktory sobie radzi), co do stacja robocza/serwer to chyba nie musze pisac, ze chodzilo mi o przyzwyczajenie i chodzi mi o inne komputery (jeden jest serwerem na ktorym musi byc linux a drugi stacja robacza na ktorym do tej pory byla fedora/stacja robocza a teraz ma byc win) *bo napisales ze chce zaszpanowac serverm na windzie* co jest oczywistym nonsensem, dalej
Kwestii bezpieczeństwa nie dotykam, ale nie widźe – w mojej ograniczonej wyobraźni – czym się zabezpiecznie serwera od stacji ma róznić.
chodzilo mi, ze programy ochronne jak sie chce i sie wie to mozna miec tanio nawet na system serwerowy (chyba, ze ja tu czegos niezrozumialem), konczac nie wiem czy jestes durny ale ja specem nie jestem, po porstu troche luzu, bo jak ktos chce zaistalowac win2003 to nie nalezy go od razu krytykowac (szczegolnie, ze duzo osob uzywa win2003 jakos stacje robocza i sobie chwala) – widocznie ma powody i nie musi miec duzo siana lub byc piratem, chyba troche wybieglismy poza temat, na stronie windows2003.pl doczytalem sie paru roznic.......POZDRO i dzieki
justdoit
Dodano
24.09.2004 00:07:16
Na początek jedno qwyjasnienie – nie jestem Twój "koleś".
Że się nie zrozumielismy to pewnie moja iwna, bo nie przewidziałem, źe jedno piszesz, a o drugim myslisz.
Tyle tytułem wstępu.

Bład wyskakuje zapewne nie z powodu niestabilności XP tylko np. z uwagi na to, źe w2k3 jest "goły", a w XP juź coś dograno – to oczywiście tylko przykład, bo przecieź nie podajesz czy to była ta sama maszyna.
Tak jak i paru innych kwestii nie podajesz.
Cena nie gra roli – jest óznica miezy : zainstaluję trajala czy skorzystam z licencji akademickiej, a kupię.
Kwestię tego, źe wyźej napisaleś o tym, źe na linuksie masz stację roboczą, a teraz zaś
serwer zostawie sobie na linuksie
zostawię na boku, bo w sumie co mnie obchodzi czy pojęcia mylisz czy z pradą się mijasz.....
Róznica między wersją standard, a enterp. polega zaś przede wszystkim na tym, źe tylko jedna z tych wersji była w Polsce oficjalnie odastepna jako testowa. Choć óznice między nimi – jak napisąłem wyźej dotyczyły tylko numeru seryjnego ( klucza produktu) co powodowało, źe jedna z nich obsługiwała irdę, a druga nie.
Co "woli wiara" to mi za jedno, bo system obejrzałem i stwierdziłęm, źe ewolę mego XP, który – jeźlei sam go do tego nei zmuszę przez moje braki to nie ma siły by się powiesił, zrestartował czy inny błąd wywalił.
Kwestii bezpieczeństwa nie dotykam, ale nie widźe – w mojej ograniczonej wyobraźni – czym się zabezpiecznie serwera od stacji ma róznić.
Jako zaś, źe juź się cąły spociłem to kończąc napiszę – jeden program i dla niego stawianie w2k3 – z samej ciekawości bym sprawdził dlaczego na XP się BSOD–em objawia. Dzięki temu wiedziałbym co mam nie tak, ale przecieź ja jestem durny windziarz i gdziem i tam do speca od linuksa.
Rebe
Dodano
23.09.2004 22:51:49
to teraz pora zaszpanować i mieć serwer na iwndowsie . Cena nie ma znaczenia, tia – od 10000zł w górę , to moze po co się meczeć ?
Kup serwer z preinstalowanym oprogramowaniem.
Problemy z głowy – całkiem rozsądne są do nabycia juź za mniej niź 20000zł.

Że koles sie chyba nie zrozumielismy – jest rzecza oczywista, ze serwer zostawie sobie na linuksie ale jestem tez do jego zalet przyzwyczajony a teraz jestem zmuszony korzystac z programu ktory chodzi tylko pod windowsem (na xp wyskoczyl niebieski ekran z bledem pamieci) co mnie bardzo wkurzylo (na win2003 nie wyskakuje!) a cena nie gra roli bo mam mozliwosc zainstlowania wersji akademickiej lub ewentualnie trial (raczej dluzej niz pol roku nie bede zmuszony uzywac) wiec nastepnym razem sie tak nie poć (co do zabezpieczen pod win2003 to wystarczy troche wyobrazni i wcale nie trzeba wydac kupy siana – nie mowie o piractwie), ale chyba jakies roznice sa bo wiara woli sie meczyc ze sterownikami od irdy niz zainstalowac sobie wersje standard z pc worlda
justdoit
Dodano
23.09.2004 22:20:22
numerem seryjnym, obsługa irdy i to na dobrą sprawę koniec óźnic. Zaś co do stabilności – jak user d.... to nic nie da w2k3, xp, w2k czy w9x – zawsze sie będzie wykładał.

Corporate, a data center to nei jest to samo – pierwsza nazwa okresla wyłacznie pewne łatwienia ptrzy instalacji, a druga ukierunkowuje co do zastosowań i wymagań.
BTW – moźesz to wyjaśnić
windows nie potrafi to obslugiwac pamiec
.
Co do bezpieczeństwa zaś – rozwiązanie serwerowe jest drobie jak zaraza – mowa o oprogramowaniu "ochronnym".

Na koniec zaś –
zawsze mialem stacje robocza
to teraz pora zaszpanować i mieć serwer na iwndowsie . Cena nie ma znaczenia, tia – od 10000zł w górę , to moze po co się meczeć ?
Kup serwer z preinstalowanym oprogramowaniem.
Problemy z głowy – całkiem rozsądne są do nabycia juź za mniej niź 20000zł.
Rebe
Dodano
23.09.2004 21:20:22
mysle ze istotnym czynnikiem jest rowniez cena poszczegolnych wersji, wiec pytanie ile chcesz wydac to ci powiemy co mozesz kupic, albo co chcesz osiagnac? :)
z tego co napisales to xp ci w zupelnosci wystarczy.

cena (poza wersja corporate/data_cos_tam) nie ma znaczenia, a co do xp to sie mylisz, zawsze mialem stacje robocza na linuxie i na xp zgine, probowalem pierwsze co ten windows nie potrafi to obslugiwac pamiec po drugie bardzo zalezy mi na bezpieczenstwie (mam cenne info na kompie) i musze miec cos stabilniejszego a potrzebuje jakiegos windowsa (ze wzgledu na pewne oprogramowanie), wiec dlaczego ludzie instaluja w domach wersje enterpise a nie standard – czym to sie rozni?
justdoit
Dodano
23.09.2004 21:08:42
mysle ze istotnym czynnikiem jest rowniez cena poszczegolnych wersji, wiec pytanie ile chcesz wydac to ci powiemy co mozesz kupic, albo co chcesz osiagnac? :)
z tego co napisales to xp ci w zupelnosci wystarczy.
Szymon Grabiński
Dodano
23.09.2004 20:18:30
no tak – ulotki microsyfu przeczytalem, ale chodzilo mi o info od kogos kto to mial i zna roznice takie ktore widac na codzien w normalnym uzytkowaniu i o obslugiwany sprzet (czytalem ze w i enterp. nie ma sterownikow np. do irdy, w standart sa) i jak na nich smiga neo+ (czy sa jakies problemy)? a i domyslam sie, ze datacenter to wersja corporate? bo wiele osob woli wersje enterp. od standart a /bynajmniej nie maja duzych firm :o)/ (choc obie mozna miec w wersji trial za free) dlaczego?
justdoit
Dodano
21.09.2004 01:32:45
justdoit
Dodano:
21.09.2004 01:20:57
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1