Słaby procesor i Windows 98, a sieć - czy to zadziała?

Witam

Mam parę pytań, ale zanim je zadam krótka historia: mam komputer 64MB, 500Mh, Windows 98 SE bez podłączenia do sieci. Chciałbym się podłączyć (właśnie w bloku w którym mieszkam pojawiła się taka możliwość poprzez operatora TV kablowej) ale:

  1. Czy taka słabizna (mój komp) nie jest aby za cienki – czy prędkość działania nie doprowadzi mnie do rozpaczy?
  2. Czytałem że zainstalowanie antywirusa spowalnia kompa – mój i tak do szybkich się nie zalicza więc obawiam się jak to może wyglądać. Podłączenie bez antywirusa raczej nie wchodzi w grę.

Może ktoś ma taki zestaw i nie ma lub ma problemy – proszę napiszcie czy taki sprzęcik ma szansę nie doprowadzając mnie do szaleństwa w miarę działać.

Odpowiedzi: 2

spokojnie zadziala, mam dostep do komputerow o gorszych parametrach (233MHz i 32MB RAM) i wg mnie dzialaja dobrze. Komputer jest w sieci i ma dostep do Internetu. Dziala na nim mks_vir + lotus notes. Odnoszac to do Twojego sprzetu to zakladam, ze zadziala. Oczywiscie mozesz miec subiektywne odczucie powolnosci ale nie wymagajmu cudow od takiego sprzetu :)
voytas
Dodano
27.02.2007 10:55:38
  • JesperKyd 27.02.2007 12:09:27

    <p>Mks_vir nie zamula Tobie kompa?</p><p>Proponuję drWeb 'a który nie wymaga dużo zasobów. A co do dołożeniu kolejnych 64 mb ramu to się zawsze przyda, lecz Windows 2000 na 128 rewelacją tak naprawdę nie jest no i możesz mieć na starym kompie z nim problemy (ACPI czy jakoś tak, zarządzanie energią)</p><p>PIII 500 Mhz wcale nie jest takim słabym kompem, sam na takim pracuję pod Windows'em NT, 128 ramu i korzystam równolegle z MS office'a i oprogramowania firmowego a przed wirusami chroni PC Cillin.<br></p>

  • voytas 27.02.2007 12:17:53

    <P>mks_vir z wlaczonym monitorem zabiera sporo zasobow i wtedy praca pogarsza sie znacznie to fakt.</P> <P>nie mialem&nbsp; moznosci przetestowa drWeba - zrobie to dla siebie bo w firmowych komputerach mamy licencje mksa wiec on pozostanie. </P> <P>co do win98 i jego wydajnosci to dodam, ze juz kilka razy na Dellach gx60, ktore nominalnie sa wyposazone w XP pro, wracalem do win98.&nbsp;&nbsp;</P>

  • danieluk 13.03.2007 14:29:52

    mam w domu 4 kompy jeden z nich to amd 533 256mb ram z xp sp2 (ie7)a inny to zabytek intel 233mmx z win98 (pozostałe to amd sempron). Na obu mam nod32 i siec wi fi i działają nie wywołując&nbsp; rozpaczy&nbsp; ale jak juz kolega napisał trochę więcej ramu Tobie nie zaszkodzi. Pozdrawiam. <br>

1. To zależy od systemu operacyjnego, jaki masz zainstalowany. Pod Win 98 będzie ok. Zresztą dokupineie drugiej kostki 64 MB to wydatek około 10 zł lub mniej i wtedy można myśleć o instalacji Win 2000.

2. Wiadomo, ze antiwirus obciąży trochę zasoby komputera, ale bez przesady Wink

Anathema
Dodano
12.01.2007 13:16:35
kyniuu
Dodano:
12.01.2007 12:57:32
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1