Składnia uruchamiania applikacji z poziomu linii poleceń / C#

Witam :), Czy ktokolwiek potrafi mi wyjaśnić sposób i cel użycia poniższej instrukcji tudzież dać mi jakieś wskazówki do tego, aby zacząć tworzenie tej "prostej" aplikacji? --------------------------------------------------------------------- ConsoleApp.exe -in:plik.txt -out:plik.txt -op:"{zrób coś}" --------------------------------------------------------------------- Wiem tylko, że można przy pomocy tego typu instrukcji uruchomić program, przekazać parametry, które są przechowywane w tablicy argumentów metody głównej Main() i to wszystko. Wygląda prosto, ale niestety nie mam pojęcia jak to działa.. Z góry dziękuję za wszelką pomoc! SB

Odpowiedzi: 2

dzięki
obibok
Dodano
18.06.2012 21:51:21
W main możesz wyciągnąć te parametry do tablicy stringów: [code]Environment.GetCommandLineArgs()[/code] Uruchamiasz z konsoli aplikację: cmd -> przechodzisz do lokalizacji exeka -> ConsoleApp.exe -in:plik.txt -out:plik.txt -op:"{zrób coś}" I wtedy masz: [code]string[0] -> -in:plik.txt; string[1] -> -out:plik.txt; string[2] -> -op:"{zrób coś}".[/code] Potem możesz tego stringa splitować z separatorem ":" i wyłuskasz np. "plik.text": [code]string[0].Split(':')[1];[/code]
Ad@$
Dodano
18.06.2012 21:42:58
obibok
Dodano:
18.06.2012 20:20:53
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1