siec ? w czym problem ?

Witam , jesli w złym miejscu to pisze albo cos to odrazu sorki ale nie wiem gdzie sie juz poradzic ... A wiec chodzi mi o taka rzecz jedno ... mianowicie zawsze gdy wchodzilem na siec widzialem wszystkie komputery w sieci ... nigdy tam nie grzebalem zawsze tylko wylaczalem zapore i ustawialem gdrupe i nazwe kompa i było ok ... ale od paru dni znikly mi wszytskie komputery w sieci ? w czy problem nie widze ani swojego komputera w sieci ani innych uzytkownikow ... zeby była jasnosc odrazu pytalem adminstratorow sieci czy cos nie robili przypadkiem ale mowiono mi ze nic i musi byc cos u mnie ? no i probowalem wszystkiego co mi jest znane ale nic dalej nie widze komputerow w sieci .... co dziwne w komunikatorze sieciowy widzie normlanie uzytkownikow ... ale jak juz wejde do otoczenia sieciowego nie widzie zadnego ... ? czy ktos moze mi pomoc ? jesli nie jasno cos powiedzialem albo cos to sorki ale chyba da sie zrozumiec ... Pozdrawiam

Odpowiedzi: 5

Spróbuj wywołać jeszcze raz udział jak napisałem tylko na końcu jego nazwy dopisz znak $ bez spacji.
Endrju
Dodano
22.02.2008 10:12:06
hmm czy ktos ma moze jescze jakis pomysl ?
xvid
Dodano
21.02.2008 23:07:19
hmm uzyłem programu NetLock i w tym programie wyswietla mi komputery w sieci ale nie idzie do niech wejsc ...? tylko tyle ze wykrywa .. przez otoczenie sieciowe nawet nie pokazuje zadnego komputera w sieci ... juz nie wiem sam co jest grane ...
xvid
Dodano
20.02.2008 19:02:17
próbowałeś wejść przez odwołanie się do udziału tak jak sugerowałem? np. \\192.168.0.123\nazwa_folderu_udostępnionego_na_tym_komputerze ? Przejdź do dowolnego kompa w sieci spisz/zapamiętaj jego IP i nazwę dowolnego udostępnionego folderu i zrób jak napisałem.
Endrju
Dodano
20.02.2008 15:33:03
  • xvid 20.02.2008 16:34:59

    [quote=Endrju]próbowałeś wejść przez odwołanie się do udziału tak jak sugerowałem? np. \\192.168.0.123\nazwa_folderu_udostępnionego_na_tym_komputerze ? Przejdź do dowolnego kompa w sieci spisz/zapamiętaj jego IP i nazwę dowolnego udostępnionego folderu i zrób jak napisałem.[/quote] probowalem wyswietla sie komunikat o nastepujacej tresci: Lokalizacja sieciowa jest nie osiagalna ... Kurde noo nie wiem co moze byc grane ? juz nie mowie by mi sie pojawil te komputery w sieci ale bym chociaz mogl wejsc na nie ... czy ktos ma jescze jakis pomysl ? bardzo mi na tym zalezy ...

Nieco dziwnym wydaje mi się fakt każdorazowego ustawiania przez Ciebie grupy roboczej i nazwy komputera. Przynosisz do pracy prywatną maszynę? zacznij od sprawdzenia czy się nie pozmieniała nazwa grupy roboczej [możliwe też, że zrobiłeś jakąś literówkę w jej nazwie], Twoje IP musi być unikalne w stosowanym zakresie adresacji, maska podsieci identyczna [przynajmniej dla pewnej grupy maszyn]. Teraz spróbuj uzyć polecenia ping w odniesieniu do dowolnego komputera w grupie roboczej. Jeśli na tym etapie jest ok, spróbuj bezpośrednio odwołać się do udostępnionego udziału [folderu, dysku] na maszynie, którą uprzednio pingowałeś wpisując w linię poleceń [wywołanie Winkey+R lub Start -> uruchom] \\IP_komputera\nażwa_udostępnionego_udziału
Endrju
Dodano
19.02.2008 09:50:11
  • xvid 19.02.2008 11:35:56

    [quote=Endrju]Nieco dziwnym wydaje mi się fakt każdorazowego ustawiania przez Ciebie grupy roboczej i nazwy komputera. Przynosisz do pracy prywatną maszynę? zacznij od sprawdzenia czy się nie pozmieniała nazwa grupy roboczej [możliwe też, że zrobiłeś jakąś literówkę w jej nazwie], Twoje IP musi być unikalne w stosowanym zakresie adresacji, maska podsieci identyczna [przynajmniej dla pewnej grupy maszyn]. Teraz spróbuj uzyć polecenia ping w odniesieniu do dowolnego komputera w grupie roboczej. Jeśli na tym etapie jest ok, spróbuj bezpośrednio odwołać się do udostępnionego udziału [folderu, dysku] na maszynie, którą uprzednio pingowałeś wpisując w linię poleceń [wywołanie Winkey+R lub Start -> uruchom] \\IP_komputera\nażwa_udostępnionego_udziału [/quote] co do adresu ip, maska pod siecia jest wszystko ok .. przy sprawdzaniu pingu wszystko ok ... ale juz przy probie dostania sie na komputer wyskakuje komunikat o błedzie przy poloczeniu sie ... wyskakuje komunikat ze lokalizacja sieciow jest nie dostepna ... tylko na swoj komputer potrafie wejsc ... ale to nie mozliwe bo inni uzytkownicy sieci widza normlanie siec, moga normlanie z niej korzystac ...

xvid
Dodano:
18.02.2008 22:59:57
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1