Sieć - Vista,XP, Millenium, router i same problemy

Witam w nowym roku z najlepszymi życzeniami i jak najmniej problemów z Windowsami Od niedawna dziele łączę internetowe przez router. Mam 3 komputery w sieci notebook z Vista i dwa desktopy jeden ma XP drugi Millenium. No i teraz mam kilka problemów Pierwszy dlaczego komputery nie widzą się nawzajem w sieci. Vista i XP nie widzi nic w Millenium jak wpisałem na sztywno adres IP zaczłął widzieć udostępnione foldery z XP.... ale w drugą stronę już nie tzn XP nie widział Millenium. Kolejny problem to dlaczego Millienium nie może połączyć się z Internetem,próbowałem na różne sposoby i nic to nie daje. Co ciekawe wtedy kiedy miałem na sztywno przypisany IP dla Millienium Avast zaktualizował bazę wirusów a Firefox i tak nie chce się łączyć z Internetem. Póżniej sprawdziłem że Millenium nie ma problemu z automatycznym pozyskiwaniem adresu IP, wiec gdzie jest problem? Ale najciekawsze jest na Vista. Jak tak kombinowałem z ustawieniam to doszedł do takiego oto ciekawego momentu. Mam połączenie bezprzewodowe które chodzi bez problemów. Mam połączenie przewodowe, które też łączy się bez problemów ale w dziwny sposób bo nie przez PPPoE tylko inaczej nie wiem jak to nazwać połączenie to jest przypisane do karty sieciowej Realtek. Co ciekawe nie znalazłem żadnego sposobu żeby usunąć to połączenie a do tego jak uruchomię Start...Połącz z .... to to połączenie nie jest tam widoczne ??????? Chciałem ustanowić drugie połączenie przez WAN Miniport PPPoE ale nie daję się tak jakby to pierwsze połączanie blokowało. Czy znajdzie się ktoś kto na to wszystko zaradzi

Odpowiedzi: 2

Słabe to forum chyba nie tutaj nie zagląda an szczeście problem sam rozwiązałem po zainstalowaniu na XP TTLD respondera i zamianie ustawień w Norton Internet Security.
Dominor
Dodano
03.01.2009 15:17:51
Dzisiaj sytuacja się nieco zmieniła już mam połączenie z Internetem przez Millenium. Zainstalowałem z zgodnie z artykułem z CentrumXP :lol: TTLD respondera w XP i od tego momentu Mapa sieci w VISTA widzi XP ale nadal XP i VISTA nie łączą się ze sobą. Ping z XP na adres IP Vista nie odpowiada odwrotnie jest OK Co może być tego przyczyną?
Dominor
Dodano
02.01.2009 22:39:38
Dominor
Dodano:
02.01.2009 00:55:30
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1