Siec Vista - Xp z internetem

Witam . Mam ogromna prośbę czy mógł by mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak miedzy dwoma komputerami Vista i XP zrobić siec bezprzewodowa . Dokładnie chodzi o to . Mam router bezprzewodowy D-linka Dl-524 . Router jest podpięty do kompa z Vista. W drugim kompie mam oczywiście kartę Wifi i win Xp . Chciałbym utworzyć siec miedzy tymi dwoma komputerami i żeby na Xp był internet. Podłączyć podłączyłem dobrze tylko nie wiem jak potem skonfigurować wszytko . Dlatego bardzo bardzo bym prosił o pomoc bo to dla mnie ważne . :-s

Odpowiedzi: 3

Jeśli masz na routerze właczona funkcję servera DHCP... to na XP w zasadzie nie musisz robić nic. No sprawdzić czy we właściwościach karty sieciowej masz zaznaczona opcję "Uzyskaj adres IP automatycznie" oraz "Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie" Cała reszta w zasadzie rozbija sie o poprawna konfiguracje routera.
wojtt
Dodano
20.12.2007 10:18:38
chodzi mi o sama konfiguracje windowa Xp . Co muszę zrobić w Windowsie żebym miał internet.
Walas
Dodano
19.12.2007 20:26:02
Skoro masz router i to on udostępnia internet to ty nie masz łączyć tych kompów ze sobą, tylko podłączyć je do tego routera, przewodowo lub bezprzewodowo. Zajrzyj do instrukcji obsługi routera, zapewne jest nawet po polsku i podstawowa konfiguracja jest opisana krok po kroku.
wojtt
Dodano
18.12.2007 21:53:36
Walas
Dodano:
18.12.2007 20:16:01
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1